۰۹/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۴/۲۵ دوشنبه

صبح قزوین قزوین در روزهای اوج مصرف برق قرار دارد
کد خبر: ۳۶۸۵۰۰ تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۳/۳۰ ساعت: ۱۰:۱۹ ↗ لینک کوتاه

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قزوین:

قزوین در روزهای اوج مصرف برق قرار دارد

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قزوین گفت: با توجه به پیش‌بینی افزایش دما طی روزهای آینده قطعاً رشد مصرف را خواهیم داشت بنابراین اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف ضروری است.

قزوین در روزهای اوج مصرف برق قرار دارد
یوسف اینانلو در گفتگو با خبرنگار اجتماعی «صبح قزوین»؛ با اشاره به اجرای برنامه‌های ابلاغی و تشویقی به منظور کنترل مصرف برق در استان، اظهار کرد: با توجه به آغازین روزهای اوج بار مصرفی در بخش‌های مختلف؛ برنامه کنترل مصارف مشترکین صنعتی و کشاورزی و اداری جزو برنامه‌های ابلاغی و تعطیلات تابستانی یا استفاده از مولدین خود تامین و یا همکاری در ساعات اوج مصرف از برنامه‌های تشویقی وزارت نیرو است.

وی افزود: همچنین پویش کشوری «با انرژی» ویژه مشترکین خانگی و تجاری است که با نصب اپلیکیشن «با انرژی» و شرکت در این پویش مشترکان می‌توانند از هزاران جایزه ارزنده این طرح بهره‌مند شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قزوین بیان کرد: استفاده از دور کُند کولرهای آبی و رعایت دمای آسایش 24 درجه، عدم استفاده از لوازم برقی پرمصرف در ساعات اوج بار، انتقال مصارف لوازم برقی پرمصرف مانند ماشین‌های لباسشویی و ظرفشویی به ساعات کم باری، کاهش 15 درصد مصارف برق در 21 هفته اوج بار بسیار می‌تواند کمک‌کننده باشد تا بتوانیم به راحتی از پیک بار مصرف در فصل گرما عبور کنیم.

اینانلو ادامه داد: به طور متوسط طی هفته‌های گذشته رشد نسبی مصارف برق را داشتیم و با توجه به پیش‌بینی افزایش دما طی روزهای آینده قطعاً رشد مصرف را خواهیم داشت بنابراین اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف ضروری است.

این مسئول با بیان اینکه سعی کردیم هیچ وقت به طور کامل برنامه قطعی برق در حوزه صنایع را نداشته باشیم، گفت: برنامه‌های مدیریت مصرف بخش صنعتی به صورت محدودیت پاره‌وقت یک روز در هفته و با هماهنگی قبلی خواهد بود اما در صورت تخطی از میزان مجاز مصرفی و عدم رعایت مجدد دچار محدودیت در مصرف خواهند شد.

وی در خصوص کاهش ساعات اداری در روزهای اخیر و تاثیر آن بر میزان ذخیره انرژی ابراز کرد: ادارات و دستگاه‌های دولتی مکلف به کاهش 30 درصدی مصارف در ساعات کاری نسبت به مصارف سال 1400 و کاهش 60 درصدی بعد از اتمام ساعات کاری نسبت به همان روز هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قزوین اضافه کرد: در حال حاضر کنترل و پایش مصارف انرژی در بخش ادارات استان در حال انجام است و برای اداراتی که تغییر ساعات کاری را رعایت نمی‌کنند اخطار عدم رعایت مصرف بهینه صادر و در صورت تکرار مجدد برق آن‌ها قطع می‌شود.

اینانلو در پایان گفت: شرکت در پویش ملی «باانرژی» از طریق تماس بامرکز تماس با شماره 99975 «برای شماره‌های غیرهمراه اولی 091299975» یا دانلود اپلیکیشن باانرژی به آدرس https://ba-energy.ir و نیز شماره گیری کد دستوری #1521* امکان‌پذیر خواهد بود.

انتهای پیام/۱۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان