۰۹/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۴/۲۵ دوشنبه

صبح قزوین از زیارت عاشورا غفلت نکنید
کد خبر: ۳۶۸۳۸۲ تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۳/۱۹ ساعت: ۲۳:۳۴ ↗ لینک کوتاه

شهید محمدرضا بابایی در وصیتنامه‌اش آورده است:

از زیارت عاشورا غفلت نکنید

شهید «محمدرضا بابایی» در وصیت‌نامه‌اش آورده است: «از زیارت عاشورا غفلت نکنید و هر چه می‌خواهید از امام حسین(ع) بخواهید که به شما می‌دهد ...»

از زیارت عاشورا غفلت نکنید
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر پایگاه خبری تحلیلی «صبح قزوین »، شهید محمدرضا بابایی، نوزدهم خرداد سال ۱۳۳۹، در شهر قزوین به دنیا آمد، پدرش عیسی، کشاورز بود و مادرش رقیه نام داشت، تا پایان دوره متوسطه در رشته تجربی درس خواند و دیپلم گرفت. این شهید بزرگوار به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت، بیست و یکم اسفند ماه سال ۱۳۶۲، در جزیره مجنون عراق به شهادت رسید، پیکرش مدت‌ها در منطقه برجا ماند و سال ۱۳۷۶ پس از تفحص در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپرده شد.
 
متن وصیت‌نامه شهید محمدرضا بابایی:
 
برادران عزیز! همیشه کلیه نعمت‌هایی را که خداوند به ما داده است، در یاد داشته باشیم و شُکرانه آن را به شایستگی بجا آوریم. باید جوانان عزیز و کشاورزان و کارگران زحمت‌کش، مملکت را از وابستگی اقتصادی نجات دهند و این حاصل نمی‌شود مگر این که هر کسی به وظایف خود عمل کند.‌ای کسانی که وصیت مرا می‌خوانید یا می‌شنوید! به کسانی که تا حالا بی‌تفاوت نشسته‌اند و نان را به نرخ روز می‌خورند، باید بگویم: بیایید به حال بیندیشید و به خود آیید.‌ ای کاش هزار جان داشتیم و هزاران بار کُشته و دوباره زنده می‌شدیم تا از این انقلاب عزیز دفاع کنیم.
 
اکنون دنیا و مستضعفین جهان بیدار شده‌اند. البته ما الآن مانند ماهی داخل آب هستیم که قدر آب را نمی‌دانیم؛ ولی اگر خدای ناکرده این آب را از ما بگیرند، آن وقت ما دیگر حیاتی نخواهیم داشت. حال می‌رویم تا با پیکار و نبرد با دشمنان، حق خود را از همه آنها، مخصوصاً از اسرائیل غاصب و آمریکای جنایتکار و شوروی متجاوز بگیریم.
 
ان‌شاءالله. اگر من شهید شدم، برای زیارت کربلای امام حسین(ع) که مُشرف شُدید، سلام مرا به ایشان برسانید و از زیارت عاشورا غفلت نکنید و هر چه می‌خواهید از امام حسین(ع) بخواهید که به شما می‌دهد. رابطه خود را با ائمه‌اطهار(ع) بیشتر کنید.

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان