۱۵/ذو الحجة/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۴/۰۱ جمعه

صبح قزوین استفاده از ظرفیت موزه و گلزار شهدای قزوین در برنامه‌های تابستانی
کد خبر: ۳۶۸۳۴۷ تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۳/۱۶ ساعت: ۱۲:۵۷ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین عنوان کرد:

استفاده از ظرفیت موزه و گلزار شهدای قزوین در برنامه‌های تابستانی

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: موضوعی که برای ما مهم است بازدید از موزه شهدا و گلزار شهدا است، مساجدی که کلاس تابستانی دارند می‌توانند افراد شرکت کننده در کلاس هایشان را برای بازدید به این موزه آورده و در واقع برنامه اردویی و کلاسی داشته باشند.

استفاده از ظرفیت موزه و گلزار شهدای قزوین در برنامه‌های تابستانی
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر پایگاه خبری تحلیلی «صبح قزوین»، به نقل از روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین، سمیه اسمعیلی در نشست با مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان که پیرامون برنامه‌های تابستانی کانون‌های مساجد استان بیان کرد: از فعالیت شما در مساجد که در راستای تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل کردن مساجد به مرکز ثقل فرهنگی است، تشکر می‌کنم.

سمیه اسمعیلی افزود: بحث تولید سرود از سالیان گذشته در بنیاد شهید مورد توجه بود و در سال گذشته هم این امر پررنگ‌تر مورد توجه قرار گرفت که متناسب با مناسبت‌های مختلف، تولید محتوا در حوزه سرود صورت می‌گیرد و با گروه‌های مختلف سرود در استان کار می‌کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین ادامه داد: با توجه به برگزاری دوره توانمندسازی گروه‌های سرود توسط ستاد کانون‌های مساجد، می‌توانیم محتوای مورد نیاز را اعلام کرده و حمایت اثر را داشته باشیم.

وی عنوان کرد: بحث دیگر برگزاری یادواره های شهدا است که می‌توانیم یادواره‌های کوچک برای شهدا در مساجد محلات داشته باشیم و رویکرد ما هم این است که بسیاری از یادواره های شهدا در مساجد برگزار شود، بنابراین از برگزاری یادواره شهدا در مساجد استقبال می‌کنیم البته این مساجد هم باید شرایط لازم نظیر داشتن جمعیت را داشته باشند.

اسمعیلی افزود: موضوعی که برای ما مهم است بازدید از موزه شهدا و گلزار شهدا است و مساجدی که کلاس تابستانی دارند می‌توانند افراد شرکت کننده در کلاس‌هایشان را برای بازدید به این موزه آورده و در واقع برنامه اردویی و کلاسی داشته باشند.

وی اعلام کرد: بحث دیگر فعال شدن حسینیه شهدا در محلات است که حضور مسجدی‌ها در این حسینیه‌ها خوب است و می‌توانند با محوریت حسینیه شهدا در محلات برنامه داشته باشند.

در ادامه مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان قزوین اظهار کرد: در آستانه ایام اوقات فراغت قرار داریم و فعالیت های تابستانی در کانون های مساجد اجرا می شود که در اجرای این فعالیت ها، سایر ارگان ها هم می توانند مشارکت داشته باشند که یک زمینه آن سرود است.

حجت الاسلام سید رئوف تقوی تصریح کرد: در بحث سرود، جشنواره و دوره توانمندسازی گروه های سرود استان را در ایام تابستان برگزار می کنیم تا سطح گروه های سرود استان ارتقا یابد، در استان قزوین 140 گروه سرود داریم که 70 گروه مربوط به قزوین است که از مجموع این تعداد، نزدیک 10 گروه سرود تولید اثر دارند.

وی گفت: جشنواره و دوره توانمندسازی گروه های سرود استان با این نگاه برگزار می شود تا سرودهای فاخر داشته باشند و در این دوره برای بحث شعر، آشنایی با انواع موسیقی و غیره استاد دیده شده است و در انتهای این برنامه، جشنواره را خواهیم داشت که ارگان های مختلف می توانند موضوعات و محتوایی که اولویت کشور و دستگاه مربوطه است را معرفی کنند تا در این حوزه تولید محتوا صورت گیرد.

حجت الاسلام تقوی تأکید کرد: در طرح فرزندان ایران قرارگاه شهید آوینی، علاوه بر بحث توانمندسازی گروه های سرود، در حوزه تئاتر هم بحث توانمندسازی را داریم که با توجه به اینکه بنیاد شهید در این حوزه هم فعالیت دارد می تواند همکاری داشته باشد.

وی اعلام کرد: در خصوص دیدار با خانواده شهدا، کانون فرهنگی هنری توحید مسجد فاطمه زهرا (س) قزوین هر هفته دیدار با خانواده شهدا را دارد که ظرفیت خوبی است که بنیاد شهید می تواند از آن استفاده کند.

در ادامه معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین یادآور شد: با توجه به اینکه هر محله دارای شهدایی است، مساجد می توانند در این حوزه فعال شده و بحث روضه های خانگی را برای سالگرد شهادت هر یک از شهدای محله خود داشته باشند.

فاطمه نسخه چی خاطر نشان کرد: همانطور که مسجد فاطمه زهرا (س) قزوین برای شهدای محله خود جشن تولد برگزار می کند که اقدام خوبی است بحث روضه خانگی هم می تواند برای سالگرد شهدا مورد توجه قرار گیرد. 

انتهای خبر/۱۴۰۴

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان