۱۹/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۵/۰۴ پنجشنبه

صبح قزوین ظرفیت اسمی صنایع غذایی قزوین ۳٠۵ میلیون تن در سال است
کد خبر: ۳۶۸۲۹۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۳/۱۱ ساعت: ۸:۲۹ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان قزوین:

ظرفیت اسمی صنایع غذایی قزوین ۳٠۵ میلیون تن در سال است

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: ۳۵۷ واحد تولیدی استان قزوین در حوزه صنایع غذایی فعال هستند و ظرفیت اسمی تولید این صنایع، ۳۰۵ میلیون و ۸۵۸ هزار تن در سال است.

ظرفیت اسمی صنایع غذایی قزوین ۳٠۵ میلیون تن در سال است
به گزارش حوزه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی «صبح قزوین»، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت و معدن و تجارت استان قزوین؛ محسن رستمی اظهار کرد: ۳۵۷ واحد تولیدی استان قزوین در حوزه صنایع غذایی فعال هستند که معادل ۱۰ درصد از مجموع صنایع مستقر را شامل می‌شود.

وی افزود: بیشتر این واحدهای تولیدی به عنوان صنایع مطرح کشوری شناخته می‌شوند که در استان قزوین استقرار دارند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان قزوین با بیان اینکه ظرفیت اسمی تولید این صنایع ۳۰۵ میلیون و ۸۵۸ هزار تن در سال است، اضافه کرد: انواع سس، بیسکوییت و ویفر، قند و شکر، لبنیات، آرد، آب معدنی و محصولات آشامیدنی و روغن خوراکی در این واحدها تولید و روانه بازار می‌شود.
رستمی تصریح کرد: در واحدهای صنایع غذایی استان قزوین ۱۳ هزار و ۱۶۱ نفر مشغول به کار هستند که سهم ۸ درصدی اشتغال در صنایع استان را به خود اختصاص داده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین برنامه‌های سازمان صمت استان قزوین پیگیری مشکلات تخصیص ارز واحدهای صنایع غذایی است که با حضور مدیرکل صنایع غذایی و دارویی و در بازدید از پنج واحد تولیدی مطرح مشکلات آن‌ها برطرف شد.

انتهای خبر/1404

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان