۲۱/ذو القعدة/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۳/۰۹ چهارشنبه

صبح قزوین خواهران مهربانم با حجاب باشید و به دستورات اسلام عمل کنید
کد خبر: ۳۶۸۱۲۲ تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۲/۲۴ ساعت: ۰:۲۳ ↗ لینک کوتاه

شهید «ابوالفضل بختیاری» در وصیت‌نامه‌اش می‌نویسد‌:

خواهران مهربانم با حجاب باشید و به دستورات اسلام عمل کنید

شهید «ابوالفضل بختیاری» در وصیت‌نامه‌اش می‌نویسد‌: «خواهران مهربانم! از شما هم تقاضا دارم که با حجاب بوده و به دستورات اسلام عمل کنید ...» خواهرانم با حجاب باشید و به دستورات اسلام عمل کنید

خواهران مهربانم با حجاب باشید و به دستورات اسلام عمل کنید
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر پایگاه خبری تحلیلی «صبح قزوین»، شهید «ابوالفضل بختیاری»، یکم شهریور سال ۱۳۴۹، در روستای چوزه از توابع شهر تاکستان به دنیا آمد، پدرش ضیغم، کشاورز بود و مادرش نجیبه نام داشت، تا اول راهنمایی درس خواند و کشاورز بود. این شهید بزرگوار از سوی بسیج در جبهه حضور یافت، بیست و سوم اردیبهشت سال ۱۳۶۶، در مریوان توسط نیرو‌های عراقی بر اثر اصابت ترکش به گردن، شهید شد و مزار مطهرش در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.
 
متن وصیت‌نامه شهید ابوالفضل بختیاری:
 
جنگ، جنگ، جنگ؛‌ای رهروان راه الله! تا دیر نشده، رو به جبهه آورید و به ندای «هل من ناصرٍ ینصرنی؟» حسینی، لبیک گویید و بر دشمن بتازید، تا با یک حمله او را از پای درآورید.‌ای کسانی که به جبهه نیامده‌اید! برای یک بار هم که شده به جبهه بیایید، تا امداد‌های غیبی را ببینید؛ چرا که جبهه، بهترین جا برای ساخته شدن و نزدیکترین جا به خداست.
 
پدر و مادر عزیزم! اگر شهادت نصیب این بنده حقیر شد، بدانید که تقدیر الهی بوده است و این امر، نصیب هر کسی نمی‌شود. پدر جان و مادر مهربانم! شما خیلی زحمت مرا کشیده و بزرگم کرده‌اید؛ امیدوارم که مرا به خدای بزرگ ببخشید. برادران عزیزم! وقتی من شهید شدم، نگذارید اسلحه من بر زمین بیفتد. خواهران مهربانم! از شما هم تقاضا دارم که با حجاب بوده و به دستورات اسلام عمل کنید و این بنده حقیر را ببخشید. از شما خواهشمندم که برای من گریه نکنید و مرا حلال کنید و برای من از اهالی روستایمان و فامیل، حلالیت بگیرید. از شما پدر عزیزم خواهش دارم که هر مالی از من باقی مانده، زکات و خمس آن را بدهید.

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان