۱۹/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۵/۰۴ پنجشنبه

صبح قزوین ویه‌را: مسی را به رونالدو ترجیح می‌دهم؛ قایدی و رضائیان را در پرسپولیس می‌خواهم!
کد خبر: ۳۶۷۸۹۵ تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۲/۴ ساعت: ۱۰:۳۰ ↗ لینک کوتاه

آلیسون‌ بکر را من کشف کردم؛

ویه‌را: مسی را به رونالدو ترجیح می‌دهم؛ قایدی و رضائیان را در پرسپولیس می‌خواهم!

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: دوست دارم رامین رضائیان و مهدی قایدی را فصل بعد در تیم داشته باشم.

ویه‌را: مسی را به رونالدو ترجیح می‌دهم؛ قایدی و رضائیان را در پرسپولیس می‌خواهم!

به گزارش صبح قزوین؛ به نقل از دانا، اوسمار لوس‌ویه‌را، سرمربی برزیلی تیم فوتبال پرسپولیس پیرامون دوران آغاز مربی‌گری‌اش اظهار داشت: مثل همه بازیکنان دوست داشتم که فوتبال بازی کنم اما در ۱۶ سالگی متوجه شدم که خیلی استعداد آن را ندارم. از طرفی علاقه‌ام به موفقیت تیم ملی کشورم باعث شد که به سمت مربی‌گری بروم. حضورم در ایران هم خیلی سریع انجام شد و پس دریافت پیشنهاد، تحقیقاتم را شروع کردم و به ایران آمدم. فکر می‌کردم از تایلند یا کشورهای عربی برایم پیشنهاد مربیگری بیاید اما از ایران هرگز. از زمان دریافت پیشنهاد ۳۶ ساعت برای پاسخ وقت داشتم و به سرعت تحقیقاتم را انجام دادم و به ایران آمدم.

وی در ادامه بیان داشت: آمدن من به ایران رابطه مستقیمی با یحیی گل‌محمدی داشت. با کمک‌ مربی استقلال خوزستان آشنایی داشتم و از برخی دوستان دیگرم هم پرس و جو کردم که گفتند بر خلاف اطلاعات و اخباری که به دست ما می‌رسد، زندگی در ایران بسیار خوب است. آغاز سرمربی‌گری‌ام در پرسپولیس دوران سختی برای من، هیئت مدیره، بازیکنان و هواداران بود. من تیم و ظرفیت‌های آن را خوب می‌شناختم و نگرانی هواداران را درک می‌کردم. یحیی آدم بزرگی است و هواداران هم انتظار مربی بزرگی مثل برانکو را داشتنند که باید با کسب موفقیت اعتماد آن‌ها را جلب می‌کردیم.

ویه‌را درباره آخرین وضعیت مصدومیت علی‌رضا بیرانوند عنوان داشت: به علیرضا خیلی اعتماد داشتیم و خیال ما را راحت می‌کرد. او تمرین با تیم را شروع کرده ولی هنوز آماده بازی نیست. شاید برای جام حذفی نرسد ولی فکر می‌کنم در بازی با سپاهان او را داشته باشیم.

وی در رابطه با هواداران فوتبال در ایران تأکید داشت: این رشته یک نوع عشق است و عشق هم از هواداران می آید. فوتبال بدون هوادار ورزشی است که هیچ شور و اشتیاقی ندارد. وقتی به آبادان می روم خیلی احساس خوبی دارم که می‌بینم پرچم برزیل میان تماشاگران است. خیلی خوب است که اهالی یک شهر طرفدار تیمشان هستند و حمایت می کنند. در کل آبادان را خیلی دوست دارم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس راجع به درخشش شهاب زاهدی در لیگ ژاپن تصریح داشت: شهاب زاهدی بازیکن خیلی خوب و حرفه‌ای است و شرایط بدنی خیلی خوبی برای بازی در پست خود دارد. خوشحالم که می بینم اتفاقات خوبی برای او در لیگ ژاپن رخ می دهد. برای ما تصمیم سختی بود که به شهاب اجازه‌ جدایی بدهیم ولی جدایی از پرسپولیس بیشتر خواسته‌ خودش بود. درواقع بازیکن باید بخواهد در یک تیم بازی کند تا بتواند صد درصد خودش را بگذارد.

وی در رابطه با شانس قهرمانی تیمش در لیگ برتر گفت: تیمی قهرمان می شود که در پایان فصل بیشترین امتیاز را داشته باشد و امیدوارم که این تیم پرسپولیس باشد. ۱۰ سال دیگر فراموش می‌کنند تیم قهرمان به چه سبکی بازی می‌کرده، تیمی که قهرمان شود، یعنی خوب بازی کرده است. در بازی‌های حذفی مهم بردن بازی‌ها است و در فوتبال وقتی خوب بازی کنید، برنده می شوید. دربی در تمام دنیا سخت است؛ در دربی سعی کردیم بازی همیشگی را انجام دهیم. جو هواداران در دربی جو بازی را تغییر می‌دهد و کار داوران را سخت می کند. در دربی تلاش کردیم که برنده شویم ولی همچنان زنده هستیم و تا پایان برای قهرمانی می‌جنگیم.

ویه‌را در خصوص برگزاری لیگ با VAR اذعان داشت: سیستم VAR می‌تواند به داوران در تصمیم گیری کمک کند و شاید نتیجه بازی تغییر کند. در برزیل چهار فصل است که از VAR استفاده می‌کنیم اما با این‌حال خیلی حواشی وجود دارد. اگر می‌توانستم انتخاب کنم، انتخابم این بود که تمام بازی‌های لیگ با VAR برگزار شود زیرا داوری ممکن است هم به ضررت باشد و هم به سودت باشد.

وی درباره این که چه بازیکنانی خارج از تیمش را دوست دارد، عنوان داشت: دوست دارم مهدی قایدی، شهریار مغانلو، رضا اسدی و رامین رضائیان را برای فصل بعد داشته باشیم. پروسه تمدید قراردادم‌ آغاز شده است. وقتی سرمربی شدم برخی به من انتقاد و حتی توهین کردند، اما اکنون همان افراد حامی من هستند. 

سرمربی پرسپولیس با بیان این که آلیسون بکر را او کشف کرده، گفت: در برزیل، بچه‌ محل رونالدینیو هستم. در جنوب برزیل یک دمنوشی است که از ۱۰ - ۱۲ سالگی تا حالا عادت دارم و استفاده می کنم. عاشق کشک بادمجان و شیشلیک هستم اما فکر نمیکنم بتوانم تا آخر عمرم کشک بادمجان درست کنم. مسی را به رونالدو، قهرمانی لیگ را به بردن دربی، کلوپ را به گواردیولا و ماراکانا را به آزادی ترجیح می‌دهم؛ ماراکانا کعبه فوتبال است.

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان