۰۷/شوّال/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۱/۲۸ سه شنبه

صبح قزوین رهرو و پیرو امام حسین(ع) باشیم
کد خبر: ۳۶۷۴۰۱ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ ساعت: ۰:۲۹ ↗ لینک کوتاه

فرازی از وصیت‌نامه شهید «محمدعلی ظاهری»؛

رهرو و پیرو امام حسین(ع) باشیم

شهید «محمدعلی ظاهری» در وصیت‌نامه‌اش آورده است: «امیدوارم که ما مثلِ حسین(ع) باشیم؛ یعنى رهرو و پیرو امام حسین(ع) باشیم ...»

رهرو و پیرو امام حسین(ع) باشیم
به گزارش «صبح قزوین»، شهید «محمدعلی ظاهری»، چهارم اردیبهشت سال ۱۳۴۱، در روستای کش‌آباد از توابع شهر قزوین به دنیا آمد، تتت پدرش الیاس، کارگر کارخانه بود و مادرش نجیمه‌خاتون نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. این شهید بزرگوار به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت، شانزدهم بهمن ماه سال ۱۳۵۹، در میمک توسط نیرو‌های عراقی بر اثر اصابت گلوله به قلب، شهید شد و مزار مطهرش در گلزار شهدای شهر قزوین واقع است.

متن وصیت‌نامه شهید محمدعلی ظاهری:

امیدوارم که اللّه همه ما را به صراط مستقیم راهنمایى کند و آنچنان باشد که در خط امام امت، خمینى بت‏شکن باشیم و لیاقت داشته باشیم که پاى خود را جاى پاى این بزرگان بگذاریم تا بتوانیم از خون هفتاد و دو تن شهید کربلا و شهدای ایران پاسدارى کنیم.

من همیشه یک آرزو داشتم و آن، دیدن امام خمینى و بوسیدن دستش از نزدیک بود. حال که در جبهه هستم، همین آرزو را دارم و خدا را به مقام مهدى صاحب زمان(عج) قسم مى‏‌دهم که مرا به راه راست و شهادت کامل هدایت کند. دیگر عرضى ندارم؛ اللّه یاور شما، امام و انقلاب باشد و به قول دکتر على شریعتى که مى‏ فرماید: «انسان تا زمانى که حرکت نکرده، پوچ است؛ موقعى که حرکت کرد، یا حق است یا ناحق... اگر حق است، حسین(ع) و اگر ناحق است، یزید مى ‏باشد.» امیدوارم که ما مثلِ حسین(ع) باشیم؛ یعنى رهرو و پیرو حسین(ع) باشیم.

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان