۱۰/شوّال/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۱/۳۱ جمعه

صبح قزوین چشم شمس‌آذر به آمدن دقیقی روشن شد
کد خبر: ۳۶۶۹۷۳ نویسنده: نفیسه مهرداد تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ ساعت: ۱۷:۵۸ ↗ لینک کوتاه

پس از کش و قوس‌های چند روزه؛

چشم شمس‌آذر به آمدن دقیقی روشن شد

باشگاه شمس آذر قزوین با صدور اطلاعیه‌ای، از بازگشت سعید دقیقی و ادامه حضور وی به عنوان سرمربی این تیم در نیم فصل دوم لیگ برتر فوتبال کشور خبر داد.

چشم شمس‌آذر به آمدن دقیقی روشن شد
به گزارش خبرنگار ورزشی پایگاه خبری تحلیلی «صبح قزوین»، با به پایان رسیدن نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال و نمایش خیره‌کننده‌ای که تیم تازه نفس شمس‌آذر قزوین از خود در این رقابت‌ها نشان داد، کادر فنی و بازیکنان این تیم مورد توجه دیگر باشگاه‌ها قرار گرفته و برای جذب آنان دندان‌تیز کردند.

البته موضوع پول‌سازی و درآمدزایی یکی از مسائل معمول در دنیای حرفه‌ای فوتبال است، اما هواداران تیم شمس آذر انتظار داشته و دارند حالا که بازیکنان اصلی و کادر مربی‌گری هم هماهنگ شده و اتفاقات خوبی برای ورزش استان رقم زدند، حداقل یک فصل را بدون تغییر و تحول در کادر و بازیکنان و با تمرکز بیشتری به پایان برسانند.

با این حال حدود یک هفته پیش سعید دقیقی، مربی کاربلد تیم شمس آذر که برای برپایی اردوی خارجی به آنتالیا ترکیه سفر کرده و در جریان این اردو بود با انتشار متنی از تیمش خداحافظی کرد و به ایران بازگشت.

دقیقی اعلام کرده بود در حال اتخاذ یک تصمیم سخت است و با وجود تعلق خاطری که به تیم شمس‌آذر و همشهریانش دارد، اما حفظ اعتبار به دست آمده تیم برایش سخت و از توان او خارج است... و اینگونه کناره‌گیری خود از تیم شمس‌آذر اعلام کرد.

پس از این پیام بود که موجی از مخالفت‌ها از سوی هواداران کارشناس فوتبال بر استعفای مربی جوان تیم قزوین روانه شد و هر روز گمانه‌زنی‌هایی از تصدی سرمربی‌گری دقیقی در دیگر تیم‌های لیگ برتری به میان آمد و حتی این تصمیم نابه‌هنگام مدیران باشگاه را به تکاپو برای مذاکره با دیگران مربیان ایرانی انداخت.

روز گذشته هم از منابع غیررسمی اعلام شد که باشگاه شمس‌آذر با استعفای دقیقی مخالفت کرده و آنها تمایلی به جدایی دقیقی ندارند تا او برای نیم فصل دوم هم در این تیم به فعالیت خود ادامه دهد.

تا اینکه امروز سه شنبه باشگاه شمس آذر قزوین با صدور اطلاعیه ای، از بازگشت سعید دقیقی و ادامه حضور وی به سرمربی این تیم در نیم فصل دوم لیگ برتر فوتبال کشور خبرداد.در متن این اطلاعیه‌ آمده است:
«در خصوص اتفاقات و حواشی به وجود آمده در روزهای اخیر، این باشگاه در راستای اهداف ترسیم شده خود از ابتدای فصل و در مسیر حرفه‌ای‌سازی به عنوان یک باشگاه خصوصی در تلاش است تا به بهترین شکل با توجه به پروتکل‌های اقتصادی تعریف شده از سوی فیفا و AFC، پروژه درآمدزایی از راه فوتبال را آغاز کرده و در مسیر حرفه‌ای آن حرکت نماید.

لذا با توجه به عملکرد فنی مطلوب تیم فوتبال شمس‌آذر در نیم فصل اول رقابتهای لیگ‌برتر فوتبال ایران، باشگاه‌های زیادی برای جذب اعضای تیم شمس‌آذر با این باشگاه وارد مذاکره شدند. با توجه به مذاکرات اولیه صورت گرفته با سرمربی تیم سعید دقیقی، طی توافقات 2 جانبه و با موافقت مدیریت باشگاه، تصمیم به جدایی این سرمربی گرفته شد و اجازه مذاکره مستقیم با باشگاه طرف دوم صادر گردید. لازم به ذکر است که هیچ فسخ قراردادی مابین سرمربی و باشگاه شمس‌آذر صورت نگرفت و این مهم مشروط به حصول توافق نهایی دقیقی با باشگاه طرف دوم مذاکره بود.

با توجه به مذاکرات صورت گرفته بین دقیقی و باشگاه مذکور و عدم حصول توافق نهایی، ضمن تشکر و سپاس از مدیریت آن باشگاه، به اطلاع می‌رساند سرمربی محترم تیم وفق قرارداد منعقد شده در ابتدای فصل، کار خود را در باشگاه شمس‌آذر ادامه خواهد داد.

شایان ذکر است باشگاه شمس‌آذر قزوین در راستای اهداف ذکر شده، در نقل و انتقالات زمستانی با فروش تعدادی از بازیکنان و جذب بازیکنان مستعد کم نام و نشان همانند ابتدای فصل، در تلاش است پروژه بازیکن سازی و کسب درآمد از راه فوتبال را ادامه داده و به عنوان یک باشگاه خصوصیِ الگو، در پیشانی مسیر حرفه‌ای سازی گام بردارد. بدون شک ادامه دادن و پیشرفت در این مسیر سخت، بدون همراهی و پشتیبانی همه مسئولین استان و هواداران پرشورمان میسر نخواهد شد».

به گزارش خبرنگار ورزشی «صبح قزوین»، قطعاً ادامه حضور سعید دقیقی مربی جوان و جویای نام قزوینی با توجه به شناختی که به بازیکنانش در شمس‌آذر پیدا کرده، کار را برای ادامه رقابت‌ها در نیم‌فصل دوم هموارتر خواهد کرد.

امید است کادر فنی تیم در مورد تصدی و نقل و انتقال بازیکنان، به خصوص بازیکنان کلیدی تیم نیز حساسیت به خرج داده و تصمیماتی در جهت اعتلای ورزش استان و موفقیت هرچه بیشتر تیم محبوب قزوین بگیرند.
 
انتهای خبر/2001
 
 
 

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان