۲۱/ذو القعدة/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۳/۰۹ چهارشنبه

صبح قزوین دعانویسی که مرگ افراد را تضمین می‌کند!
کد خبر: ۳۶۶۵۷۸ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ ساعت: ۹:۳۹ ↗ لینک کوتاه

تازه‌های مجازی؛

دعانویسی که مرگ افراد را تضمین می‌کند!

به تازگی تصاویری در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد دعانویسان ادعا می‌کنند با چند جادو و جنبل می‌توانند فرد مورد نظر شما را به کام مرگ بکشانند.

دعانویسی که مرگ افراد را تضمین می‌کند!

به گزارش حوزه تازه های فضای مجازی پایگاه خبری تحلیلی«صبح قزوین»؛ «سلام مادرشوهرم بالاخره مرد! مرسی از طلسمتون عالی بود» این پیام را دعانویسی در صفحه مجازی‌اش منتشر کرده تا از رضایت مشتریانش بگوید.

به تازگی دعانویسان ادعا کرده‌اند می‌توانند با طلسم مرگ، افراد مورد نظر شما را از سر راهتان بردارند. یکی از آن‌ها که خودش را سید معرفی کرده. در صفحه مجازی‌اش این‌طور نوشته: «طلسم مرگ در کمتر از ۲۰ روز آن هم تضمینی.»

گرچه این افراد بعد از ارائه دعاهایشان و حتی طلسم مرگ، تعداد زیادی پیام رضایت در صفحه مجازی‌شان منتشر می‌کنند، اما فردی ملقب به حاجی یکی از دعانویسان توبه کرده می‌گوید که افرادی که به اسم دعانویس فعالیت می‌کنند معمولا از تضمینی بودن دعاهایشان از جمله دعای جذب ثروت و مشتری می‌گویند درحالی که «خودشان برای جذب مشتری دست به دامن بلاگر‌ها و تبلیغات آن‌ها می‌شوند.»

یکی از محققان دینی حجت‌الاسلام غلامرضا کبیری نیز با اشاره به سواستفاده دعانویسان از دین می‌گوید که نکته جالب توجه این است که این افراد خودشان را با عنوان حاجی، سید و اهل خدا و قرآن معرفی می‌کنند درحالی که «در دین اسلام حتی آرزوی مرگ برای دیگران نهی شده چه برسد به طلسم مرگ!»

رضایت مشتری از دعانویس

نمونه‌ای از رضایت مشتری که دعانویسی در صفحه مجازی‌اش منتشر شده

طلسم مرگ نخستین بار در سال ۱۹۹۵ پس از ترور نخست وزیر رژیم صهیونیستی اسحاق رابین رسانه‌ای شد و گروهی از خاخام‌ها ادعا کردند که در مقابل محل اقامت رابین این طلسم را اجرا کرده و مرگ وی را خواستار شده‌اند نفرین مرگ یک از طلسم‌های شیطانی در بین اسرائیلی هاست که فقط در دسترس افراد خاص آن‌ها قرار دارد و جایی نوشته نشده.

البته ادعا‌های عجیب دعانویسان فقط به طلسم مرگ ختم نمی‌شود. یکی از دعانویسان رفسنجانی که مدعی بود می‌تواند بیماری‌های صعب العلاج را درمان کند با پیگیری پلیس آگاهی مشخص شد با پوشش دعانویس فقط از ۱۰ مراجعه کننده خود ۴ میلیارد کلاهبرداری کرده. ناصر یکی از دعانویسان معروف و سالخورده جنوب تهران نیز که برای بارداری زنان دعا می‌نوشت. مشخص شد به زنان تجاوز می‌کرده و در نهایت به دست همسر یکی از زنان قربانی به قتل رسید.

رضایت مشتری از دعانویس

 گرچه بار‌ها پلیس از کلاهبرداری افراد در پوشش دعانویس پرده برداشته، اما همچنان برخی از مردم برای هر کاری از ازدواج و عشق در زندگی مشترک تا حل اختلافات خانوادگی و قبول شدن در دانشگاه به سراغ طلسم و نسخه‌های دعانویسان می‌روند مشاور و روانشناس زهرا گیوی علت این گرایش را راحت طلبی افراد می‌دانند و می‌گوید وقتی انسان اعتماد به نفس و عزت نفس ضعیفی دارد به جای اینکه خودش تلاش کند تا مشکلاتش را حل کند «همیشه می‌خواهد تکیه کند به یک عامل بیرونی که با سریع‌ترین راه و البته بدترین راه او را به خواسته‌اش برساند.»

لیلا زن جوانی که سال‌ها برای حل هر مشکلی به دعانویس مراجعه کرده می‌گوید که «اتفاقا از قدیم دعانویس‌ها بوده‌اند و همیشه هم مشتری داشتند» اگر کارشان واقعی نبود که این همه آدم برای دعاهایشان صف نمی‌کشیدند.

اما روانشناس و مشاور زهرا گیوی بر این باور است که «دعانویس‌ها از نقطه ضعف و باور‌های خرافاتی افراد سواستفاده می‌کنند.» باور و اعتماد مردم به عامل‌های بیرونی دلیل صف‌های طویل دعانویسان است.

رضایت مشتری از دعانویس

نمونه‌ای از تصاویری که در فضای مجازی منتشر شده

زهرا گیوی می‌گوید که باید باور کنیم ما می‌توانیم شرایط را تغییر بدهیم نه فرد دیگری. اعتماد به نفس و عزت نفس خودمان را تقویت کنیم. «شکست و عدم موفقیت‌های مان را تقصیر این و آن نیاندازیم و دنبال ریشه آن در زندگی و رفتار خودمان باشیم.»


انتهای خبر/1404
منبع: فارس

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان