۱۹/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۵/۰۴ پنجشنبه

صبح قزوین دکمه‌ دانلود تقلبی در وبسایت‌ها را چطور تشخیص دهیم؟
کد خبر: ۳۶۶۴۶۷ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۱۰/۴ ساعت: ۱۵:۱۵ ↗ لینک کوتاه

دانستنی‌های فناورانه؛

دکمه‌ دانلود تقلبی در وبسایت‌ها را چطور تشخیص دهیم؟

دکمه‌های جعلی دانلود بسیاری از کاربران را گرفتار خود می‌کنند و با ماهیت طراحی خود برای فریب، اطلاعات آنها را می‌دزدند.

دکمه‌ دانلود تقلبی در وبسایت‌ها را چطور تشخیص دهیم؟

چرا دکمه‌های دانلود جعلی خطرناک هستند؟

دکمه‌های دانلود جعلی به غیر از آزاردهنده بودن می‌توانند خطرناک باشند. این دکمه‌های جعلی اغلب تبلیغات فریبنده‌ای هستند که می‌توانند شما را در معرض انواع تهدیدات قرار دهند، مانند:

بدافزار: برخی از دکمه‌های دانلود جعلی نرم افزار‌های مخرب را در دستگاه شما دانلود می‌کنند که می‌تواند اطلاعات شخصی را بدزدد و به فایل‌های شما آسیب برساند.

جانک‌ور: برخی از دکمه‌های دانلود جعلی برنامه‌ها یا افزونه‌های ناخواسته را روی دستگاه شما نصب می‌کنند که می‌تواند عملکرد دستگاه را کاهش داده، تبلیغات آزاردهنده نمایش دهد یا باعث تغییر تنظیمات شوند.

فیشینگ: برخی از دکمه‌های دانلود جعلی فرد را به وب‌سایت‌های جعلی هدایت می‌کنند که شبیه به وب‌سایت‌های واقعی هستند، اما برای فریب طراحی شده‌اند تا اعتبار ورود، جزئیات کارت اعتباری یا سایر اطلاعات حساس را بربایند؛ بنابراین مهم است که بدانید کدام دکمه دانلود واقعی است.

از دکمه‌های بزرگ و چشمک زن خودداری کنید

دکمه‌های بزرگ و چشمک زن

مشکل اصلی پیدا کردن دکمه دانلود صحیح این است که اغلب چندین مورد جعلی در صفحه وجود دارد. ممکن است بلافاصله مشخص نباشد که کدام یک جعلی است. یکی از موارد متداول در مورد نوع تقلبی ظاهر چشمک زدن آن است.

به طور معمول، دکمه‌های دانلود واقعی برای ظاهر زیبا در وب سایت ساخته می‌شوند. آن‌ها با طراحی سایت مطابقت دارند یا پیوند‌های متنی کوچک و درون خطی هستند. یک دکمه دانلود بزرگ اغلب به دلیلی سعی می‌کند توجه شما را جلب کند و جعلی است.

به دنبال نماد کوچک «X» یا «Ad» باشید

نماد کوچک «X» یا «Ad»

اساساً، هر تبلیغی که در اینترنت می‌بینید یک نماد کوچک X در گوشه، یک برچسب «Ad» یا آرم بسیار رایج «AdChoices» خواهد داشت.

به عبارت ساده، یک دکمه دانلود واقعی به عنوان یک تبلیغ برچسب گذاری نمی‌شود. باید به یاد داشته باشید که قبل از کلیک کردن به دنبال برچسب‌ها بگردید.

URL را بدون کلیک کردن تست کنید

گزینه URL

گاهی اوقات، دکمه‌های دانلود جعلی به شکلی هوشمندانه طراحی شده‌اند تا از دکمه‌های واقعی تقلید کنند. در این موارد، بهترین گزینه این است که نشانگر خود را روی دکمه نگه دارید تا URL آن را ببینید.

در هر مرورگر اصلی، زمانی که ماوس را روی یک پیوند قرار می‌دهید، پیش نمایش URL را مشاهده خواهید کرد. این ترفند همچنین برای دکمه‌ها و تبلیغات کار می‌کند. اگر پیوند به‌عنوان «googleads»، «doubleclick» یا یک URL طولانی دیگر ظاهر می‌شود که به نظر می‌رسد با عملکرد مورد نظر شما مطابقت ندارد، مراقب باشید.

تصویر بالا نمونه‌ای کامل از یک تبلیغ جعلی را نشان می‌دهد که تقریباً شبیه به آگهی واقعی است. با این حال، هنگامی که ماوس را روی دکمه‌ها قرار می‌دهید، URL جعلی «doubleclick.net» را نشان می‌دهد، در حالی که به دانلود Mozilla Firefox می‌رود.

مستقیماً به منبع بروید

همه این نکات به شما کمک می‌کند تا دکمه‌های دانلود جعلی را پیدا کنید، اما راه بهتری برای جلوگیری از آن‌ها وجود دارد. اگر دقیقاً می‌دانید چه چیزی را می‌خواهید دانلود کنید، برای دانلود مستقیم به منبع بروید.


انتهای خبر/1404
منبع: فارس

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان