۱۰/ذو الحجة/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۳/۲۷ یکشنبه

صبح قزوین ۸۰ اثر برگزیده در اختتامیه جشنواره ملی میراث فرهنگی تجلیل خواهد شد
کد خبر: ۳۶۶۱۲۵ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۹/۸ ساعت: ۲۳:۵۵ ↗ لینک کوتاه

دبیر جشنواره چندرسانه‌ای میراث فرهنگی قزوین:

۸۰ اثر برگزیده در اختتامیه جشنواره ملی میراث فرهنگی تجلیل خواهد شد

دبیر جشنواره چندرسانه‌ای میراث فرهنگی قزوین گفت: بیش از دو هزار اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که این آثار در هشت بخش تقسیم شد و با کمک داوران مورد قضاوت قرار گرفت و روز اختتامیه ۸۰ اثر برگزیده معرفی می‌شوند.

۸۰ اثر برگزیده در اختتامیه جشنواره ملی میراث فرهنگی تجلیل خواهد شد
به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر پایگاه خبری تحلیلی «صبح قزوین»، علیرضا تابش در مراسم افتتاحیه دومین جشنواره ملی چند رسانه‌ای میراث فرهنگی قزوین اظهار کرد: این جشنواره گشایش و افتتاح بابی است در آداب و رسوم و فرهنگ‌های مختلف که هر کدام معانی خود را دارد و در فرهنگ و تمدن ایرانی با نام خدا آغاز می‌شود.

وی افزود: شکرگزاری از فراهم آمدن این توفیق برای انجام این جشنواره فرصتی است تا ابعاد کمتر شناخته شده میراث تاریخی قزوین با ابزار هنر و رسانه بهتر معرفی شود.

دبیر جشنواره ملی میراث فرهنگی گفت؛ این دوره با شعار میراث در آینه تاریخ بر آن بود تصویری از ظرفیت بیکران یک فرهنگ غنی را پیش‌روی نخبگان قرار دهد و یادآوری آن به تولیدکنندگان محتوا و رسانه‌ای نیز هست.

تابش افزود: این جشنواره گام مثبتی برای معرفی ابعاد کمتر توجه شده میراث تاریخی و فرهنگی قزوین است و در این راستا فراخوان بهترین آثار انجام شد و دو هزار اثر به دبیرخانه رسید که همه آنها بیانگر زندگی و پویایی در جامعه بود.

وی گفت: این آثار در هشت بخش تقسیم شد و با کمک داوران مورد قضاوت قرار گرفت و روز اختتامیه ۸۰ اثر برگزیده معرفی می‌شوند.

تابش یادآورشد: تندیس جشنواره توسط استاد هنرمند ابراهیم حقیقی طراحی و ساخته شد تا نشانی کم نظیر شکل بگیرد.

وی اظهارکرد: با طراحی کارگاه‌های فکر و اندیشه که دو روز در تهران و امروز در قزوین برگزار شده است از اساتید برجسته برای انتقال تجارب علمی استفاده کرده‌ایم.

دبیر جشنواره ملی میراث فرهنگی بیان کرد: همچنین ۱۴۰ اثر سینمایی به صورت زنده و با اجازه صاحبان اثر نمایش در مدت سه روز جشنواره نمایش داده شده و پویش کنشگران کوچک را نیز راه‌اندازی کردیم و امیدواریم در این سه روز میزبان خوبی برای هنرمندان باشیم.

وی اظهار کرد: همچنین در تورهای گردشگری ظرفیت‌های تاریخی قزوین معرفی می شود و با نمایش‌های آیینی و فیلم‌ها امیدواریم خاطره خوشی برای میهمانان برجای گذاریم.

تابش در پایان از تلاش آقای دارابی قائم مقام وزیر و استاندار قزوین و مدیرکل میراث فرهنگی استان تشکر و قدردانی کرد و گفت: راهبرد معاونت میراث فرهنگی کشور با برگزاری جشنواره‌ها که ماه‌ها برای برگزاری آن وقت صرف شده این است که این رویداد به نتیجه منجر شود و برای مردمی‌سازی میراث فرهنگی و سواد رسانه‌ای در این حوزه موثر باشد.

انتهای خبر/2001

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان