۱۵/شعبان/۱۴۴۵

-

۱۴۰۲/۱۲/۰۶ یکشنبه

صبح قزوین دین‌دار باشید و از خون شهدا پاسداری کنید
کد خبر: ۳۶۶۰۹۱ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۹/۲۹ ساعت: ۰:۰ ↗ لینک کوتاه

فرازی از وصیت‌نامه شهید «حسین احمدی‌موقر»؛

دین‌دار باشید و از خون شهدا پاسداری کنید

شهید «حسین احمدی‌موقر» در وصیت‌نامه‌اش آورده است: «دین‌دار باشید و تمام اعمال‌تان را با دین وفق دهید و از خون شهدا از هر طریقی که می‌توانید، پاسداری کنید ...»

دین‌دار باشید و از خون شهدا پاسداری کنید

به گزارش «صبح قزوین»، شهید حسین احمدی‌موقر، سی‌ام خرداد سال ۱۳۴۱، در شهر تهران به دنیا آمد، پدرش عبدالله (فوت۱۳۶۳) و مادرش شهربانو (فوت۱۳۴۹) نام داشت و تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. این شهید بزرگوار از سوی بسیج در جبهه حضور یافت، در بیست و نهم دی ماه سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵ در شلمچه از ناحیه دو پا و دو دست مجروح گردید، سپس در ششم تیر ماه سال ۱۳۶۶، در سردشت توسط نیرو‌های عراقی بر اثر اصابت گلوله به سینه و پهلو، شهید شد و مزار مطهرش در گلزار شهدای شهر قزوین واقع است.

متن وصیت‌نامه شهید حسین احمدی‌موقر:

در حفظ اتحاد بین خودتان کوشا باشید که باعث تقویت فعالیت‌های تان خواهد شد. در خط خدا و ائمه‌اطهار (ع) و سربازی امام زمان(عج) و امام عزیز باشید که «اطیعوالله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم». سخنی با شما رفقای عزیزم که نعمت دوستی‌تان را را هرگز فراموش نخواهم کرد؛ شما عزیزانی که با صفای خود و نیت پاکتان و دوستی خداوند و یاری ائمه‌اطهار (ع) به جهاد فی سبیل الله برخاستید و ضمن انجام این فریضه، به ساختن خود نیز پرداختید.

خدا واقعاً شما را دوست دارد که عنایت و مبارزه در راه خود را نصیب شما کرده است؛ که این راه را به اهلش دهند نه به هرکس و با هر دید و عقیده ای. این راه صابران و شاکران و از خدا ترسان و با تقوایان است که شما عین و مصداق کامل آنید. خوشحال باشید که جزو کسانی هستید که رزم می‌آموزید و آبدیده می‌شوید برای سربازی امام زمان (عج) که حتماً سربازهایش باید مجهز به سلاح و صلاح باشند. ببالید به خود و این بالیدن شما را به شکرگزاری وادار کند و حال دعای شما است که این عنایات را شامل شده است.

دعاهایتان را حفظ کنید. چه چیزی بالاتر از این که یک عده جوان در این جامعه جمع شوند و تا صبح به دعا و اقامه نماز مشغول باشند؟! نعمات خدا را شکر کنید. نعمت انقلاب را شکر کنید. نعمت رهبری را شکر کنید و نعمت دین‌تان را شکر کنید و به ایمانی که خداوند به شما داده مغرور نشوید که غرور‌ها باعث خبط عمل‌مان خواهد گردید.

بر شما باد این که این نعمت را شکرگذاری کنید و استوار باد این تقوا و صفا و حریت و آزادی شما که قید همه چیز را در راه رضای خدا و رضای حق و نابودی ظالم و کفار زده‌اید و زنده باد راه چنین راهبرانی که رهبریّت شان باعث آزادگی و هدایت ملل دیگر هم گردیده است.

از همه شما می‌خواهم برایم دعا کنید و مرا هم مورد عنایات و بخشش‌تان قرار دهید و دیگر این که تمام برادران از مسجد آقاکبیر و امامزاده اسماعیل (ع) و شب‌های جمعه و بچه‌های جلسات قرآن و تمام رفقا و دوستان، مخصوصاً این سه گردان حضرت رسول (ص)، فاطمه زهرا (س) و امام رضا (ع) می‌خواهم مرا ببخشند.

اگر از طرف من توهینی شده ببخشید که من از همه شما راضیم و اگر نسبت به شما حقی بوده که من در انجام آن کوتاهی کرده‌ام، بر من ببخشید. امید است خداوند رحمتش را بر همه ما قرار دهد و دعا کنید که خداوند ما را جزو شهدا و ابرار و شیفته و راهرو ائمه (ع) قرار دهد.

برادران عزیز و رزمنده! بدانید که شما سربازان امام زمان (عج) هستید و اگر خدمت کنید خداوند ثواب زیادی به شما می‌دهد؛ چون سرباز امام و در خط الله هستید و اگر خطایی کنید بدانید که بر شما سخت خواهند گرفت و شرمنده از روی شهدای عزیزمان خواهید بود و وای به حال مان که اگر جزو خطا کاران گردیم.

خدایا! حمایت در دست خودت است. ما را هدایت کن و در این هدایت ما را بمیران و راه خودت را همیشه به ما گوشزد فرما؛ که اگر هر لحظه و هر آن هدایت تو شامل حال ما نگردد، از زیانکاران خواهیم شد. خدایا! تو خود می‌دانی که همیشه از تو هدایت می‌خواهم.‌ای که تو هدایتت شامل گنه کاران است! مرا و همه مؤمنین و مؤمنات و پدر و مادرم را دستگیر.

فامیل‌های مهربان و عزیز! سعی کنید همیشه با هم باشید. با اسلام، با قرآن و روش پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) و دوستدار ایران باشید و دشمن دارید هر که را که با این شجره‌های خدایی مخالف است. استقامت کنید. نماز را به پا دارید. دین‌دار باشید و تمام اعمال‌تان را با دین وفق دهید و از خون شهدا از هر طریقی که می‌توانید، پاسداری کنید. با سکوت‌تان، با حرکت‌تان و با جهاد و یا حرف‌هایتان و مهمتر از همه با عمل‌تان که این عمل است که می‌تواند حرکت دهنده دیگران در راه حق باشد.

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان