۱۵/شعبان/۱۴۴۵

-

۱۴۰۲/۱۲/۰۶ یکشنبه

صبح قزوین مقابل باندبازی و زیاده‌خواهی عده‌ای ایستاده‌ایم
کد خبر: ۳۶۶۰۷۵ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۹/۶ ساعت: ۸:۱ ↗ لینک کوتاه

استاندار قزوین:

مقابل باندبازی و زیاده‌خواهی عده‌ای ایستاده‌ایم

استاندار قزوین گفت: گفت: رویکرد انقلاب کادرسازی است نه باندبازی و ما در همه عرصه‌ها در مقابل کسانی که به فکر ایجاد باند و گروه برای پیگیری منافع شخصی و جریانی خود بودند ایستاده‌ایم و مطالبات زیاده‌خواهانه آنها را بی نتیجه گذاشته‌ایم و بعد از این هم خواهیم ایستاد.

مقابل باندبازی و زیاده‌خواهی عده‌ای ایستاده‌ایم
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «صبح قزوین»، محمدمهدی اعلایی شامگاه یکشنبه در نشست صمیمی با احزاب و تشکل‌های استان قزوین که در سالن جلسات شهید سلیمانی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: انتخابات به عنوان یکی از کارکردهای اصلی احزاب و حیات آنها در کشور به حساب می‌آید، البته باید تلاش شود کارکرد احزاب فقط به انتخابات محدود نشود و در موضوعات مختلف ورود داشته باشند.

اعلایی گفت: احزاب از نقش‌آفرینان اصلی در انتخابات هستند و به همین دلیل باید برای انتخابات در ساختارهای خود برنامه‌ریزی کنند، در این زمینه هیات اجرایی به عنوان مجری و دولت به عنوان پشتیبان و هماهنگ‌کننده انتخابات است و همه باید در کنار يکديگر با بهترین شکل ممکن انتخابات را برگزار کنند.

استاندار قزوین اضافه کرد: هیات اجرایی کاملاً مستقل است و هیچ مداخله‌ای در تایید و عدم احراز صلاحیت‌ها توسط دولت انجام نشده است و در برخی اوقات حتی خروجی هیات‌های اجرایی با نظر ما اختلاف هم داشت ولی مداخله‌ای صورت نگرفت.
نماینده‌ عالی دولت در استان اظهار کرد: در صلاحیت‌ها مرجع تام هیات‌های اجرایی نیستند و قطعاً در فرایندهای آتی رسیدگی به صلاحیت‌ها، آن چیزی که مصالح کشور و منافع در آن است متناسب با قانون اساسی انجام خواهد شد، هرچند که عملکرد هیات اجرایی در این دوره نسبت به‌ دوره‌های قبل مثبت، رو به جلو و با مراعات حق کاندیداها ارزیابی می‌شود.

وی با بیان اينکه در دولت سیزدهم اتفاقات مثبت آشکاری در حوزه اداره کرد کشور در حال انجام است، افزود: تنها دو سال از دوره تصدی دولت سیزدهم می‌گذرد و ممکن نیست که همه موارد و مشکلات ریشه‌ای کشور در این مدت برطرف شود، البته این دولت عادت ندارد دولت قبل را زیرسوال ببرد و رویه رئیس جمهور محترم هم این نیست، علی رغم اینکه در دوره‌های قبل چنین موضوعاتی وجود داشت و همه کاستی‌ها به گذشته حواله داده می‌شد.

اعلایی گفت: مباحث اساسی و کلیدی کشور در دستور کار قرار دارد و توفیقات بین‌المللی با نگاه منصفانه قابل تردید نیست، در داخل کشور به ویژه در حوزه‌های معیشتی شیب صعودی تورم گرفته شده است و امیدواریم در آینده نتایج بهتری را شاهد باشیم.
استاندار قزوین اضافه کرد: مدیران دولت سیزدهم حزبی، جناحی و باندی به‌کارگیری نشده‌اند و دولت با مدیران مردمی اداره می‌شود و پیگیر منافع، خواسته‌ها و حق و حقوق عامه مردم است.

نماینده عالی دولت در استان اظهار کرد: در فضاهای تصمیم‌گیری مدیریتی نگاهی به جز کارآمدی و وفاداری به آرمان، تعهد و تخصص نیست و در انتصابات رویکرد نسبتاً بازی از نظر سیاسی وجود داشته است.

وی در پایان گفت: رویکرد انقلاب کادرسازی است نه باندبازی و ما در همه عرصه‌ها در مقابل کسانی که به فکر ایجاد باند و گروه برای پیگیری منافع شخصی و جریانی خود بودند ایستاده‌ایم و مطالبات زیاده‌خواهانه آنها را بی نتیجه گذاشته‌ایم و بعد از این هم خواهیم ایستاد.

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان