۲۰/ذو القعدة/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۳/۰۸ سه شنبه

صبح قزوین پدر و مادر عزیزم از شهادتم گریه نکنید تا دشمنان شاد نشوند
کد خبر: ۳۶۶۰۶۱ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ ساعت: ۰:۵ ↗ لینک کوتاه

فرازی از وصیت‌نامه شهید «قاسم نصیری‌ذلیخایی»؛

پدر و مادر عزیزم از شهادتم گریه نکنید تا دشمنان شاد نشوند

«پدر و مادر عزیز! اگر من به آرزویم رسیدم و شهادت نصیبم شد، می‌خواهم گریه نکنید، تا منافقین و دشمنان اسلام شاد نشوند و نیز بفهمند که فرزند شما، با چشمانی باز به استقبال شهادت رفته است ...»

پدر و مادر عزیزم از شهادتم گریه نکنید تا دشمنان شاد نشوند
به گزارش حوزه ایثار و شهادت پایگاه خبری تحلیلی «صبح قزوین»، شهید قاسم نصیری‌ذلیخایی، بیست و یکم بهمن ماه سال ۱۳۴۴، در شهر قزوین به دنیا آمد، پدرش ناصر و مادرش نرگس نام داشت، تا پایان دوره راهنمایی درس خواند و سال ۱۳۶۳ ازدواج کرد. این شهید بزرگوار از سوی بسیج در جبهه حضور یافت، یازدهم بهمن ماه سال ۱۳۶۵، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر و پا، شهید شد و مزار مطهرش در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

متن وصیت‌نامه شهید قاسم نصیری‌ذلیخایی:

انقلاب اسلامی ایران، به رهبری پیامبرگونه امام امّت، همچون سیل خروشانی به پیش می‌رود تا پایه‌های پوسیده استکبار جهانی را فرو ریزد و این انقلاب مقدّس را که با ایثار خون والاترین شهیدان به ثمر نشسته است، به نهضت سراسری حضرت حجت‌بن‌الحسن (ارواحنا له الفداه) متصل سازد.

در این راه پُر فراز و نشیب، جبهه‌های خون گرفته جنوب و غرب کشور، به بازار عاشقی مُبدّل شده است که عاشقان راستین حق، سر و جان خویش را به کف گرفته و به پیشگاه محبوب خویش عرضه می‌دارند، «تا یار که را خواهد و میلش به که باشد».

«اینک اینجانب قاسم نصیری، فرزند ناصر، با آگاهی کامل از راهی که شهدا رفتند و ما باید دنباله‌رو راه آنان باشیم، در آستانه شهادت در کنار رود خروشان اروند که جایگاه شهدای گرانقدر عملیّات «والفجر۸» است، گواهی می‌دهم که هیچ خدایی به جز«الله» نیست و بازگشت همه عالم به سوی اوست.

و اما سخنی دارم با خانواده، ای مادر عزیز! امیدوارم همچون زینب (س) که در صحرای کربلا داغ ۷۲ تن را تحمّل کرد، تو هم بتوانی مانند او نبودم را تحمّل کنی.

پدر و مادر عزیز! اگر من به آرزویم رسیدم و شهادت نصیبم شد، می‌خواهم گریه نکنید، تا منافقین و دشمنان اسلام شاد نشوند و نیز بفهمند که فرزند شما، با چشمانی باز به استقبال شهادت رفته است. پدر و مادر! از عروس‌تان مواظبت کنید و مثل دخترتان او را دوست داشته باشید.

انتهای خبر/ 1300

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان