۲۵/جمادى الأول/۱۴۴۵

-

۱۴۰۲/۰۹/۱۸ شنبه

صبح قزوین حماسه‌‌آفرینی قزوینی‌ها در حمایت از مظلومان فلسطین
کد خبر: ۳۶۵۹۵۲ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۸/۲۷ ساعت: ۱۳:۵۷ ↗ لینک کوتاه

صبح قزوین گزارش می‌دهد؛

حماسه‌‌آفرینی قزوینی‌ها در حمایت از مظلومان فلسطین

امروز مردم قزوین مانند دیگر هم‌وطنان خود برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین گل کاشتند، مردمی که آمده بودند تا بگویند مردم غزه اگرچه مورد جنایات ددمنشانه رژیم منحوس صهیونیستی قرار گرفتند اما تنها نیستند.

حماسه‌‌آفرینی قزوینی‌ها در حمایت از مظلومان فلسطین
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری-تحلیلی «صبح قزوین»، راهپیمایی ضد صهیونیستی مردم قزوين در حمايت از مردم فلسطین و کودکان بی‌گناه غزه همزمان با سراسر کشور ظهر امروز از میدان میرعماد تا میدان آزادی این شهر برگزار شد.

در این راهپیمایی باشکوه که از ساعت ۱۰ با حضور گسترده مردم قزوين برگزار شد، مردان و زنان قزوینی حد فاصل میدان میرداماد تا میدان آزادی را با شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل طی کردند.

مردم ولایت‌مدار و شهیدپرور قزوین در این شهر راهپیمایی خود را از ساعت ۱۰ صبح امروز از میدان میرعماد به سمت میدان آزادی آغا کردند.

شعار «مرگ بر امریکا» و «مرگ بر اسرائیل» در این راهپیمایی طنین انداز شد و مردم قزوین انزجار خود از رژیم غاصب صهیونیستی را به گوش جهانیان رساندند.

مردم قزوین با شعار «آزادگان دنیا، حمایت حمایت» و « یا ایهالمسلمون غزه شده غرق خون» حمایت خود از مردم مظلوم و مقاوم غزه را اعلام کردند.

گفتنی است این راهپیمایی، برنامه‌های جانبی از جمله اجرای سرود تو سطح دختران دانش‌آموز، نقاشی هم داشت و سردار رستمعلی رفیعی آتانی به عنوان سخنران ویژه این مراسم به ایراد سخنرانی پرداخت.


فرقی نمی‌کند مرد باشی یا زن، جوان باشی یا پیر همه به میدان دفاع خواهند آمد، امروز میدان آزادی قزوین میزبان غیورمردان و شیرزنانی از دیار مینودری است که تاب ظلم و ستم بر سر همنوعان خود در فلسطین و غزه را نداشته و برای دفاع از خون به ناحق ریخته شهدای غزه و بدن‌های لرزان کودکان داغدیده به میدان آمده‌اند تا به جهانیان بفهمانند مردم غزه تنها نیستند بلکه میلیون‌ها ایرانی حامی آنان خواهند بود.

سمیه نوجوان ۱۵ ساله قزوینی که تمثال مبارک حاج قاسم سلیمانی را بر دست دارد، در گفتگو با خبرنگار صبح قزوین بیان‌ می‌کند: آمریکا و اسرائیل بدانند که حریف‌ آنها میلیون‌ها نوجوان ایرانی هستند که نوجوانانی که ادامه‌دهنده راه و مسلک سرداری چون شهید سلیمانی هستند.

وی بیان می‌کند: آمریکا وجود حاج قاسم را تاب نیاورد و او را به شهادت‌ رساند حالا حتی از تندیس و عکس او نیز می‌ترسد و دنبال از بین بردن آن است، درحالی که نمی‌داند، حاج قاسم در دل ما ایرانی‌ها نفوذ کرده است.

کمی آن سوتر بانوان قزوینی با شور و هیجان در حال شعار دادن هستند، مشت‌های گره کرده‌ خود را به قدری کوبنده تکان می‌دهند که گویی بر دهان رژیم صهیونیستی و اشغالگران می‌کوبند.

سحر نجفی یکی بانوان قزوینی که همراه با فرزندش در این راهپیمایی شرکت کرده، وی در گفتگو با خبرنگار صبح قزوین، با اشاره همزمانی این تجمع با روز جهانی کودک بیان می‌کند: کودک در سراسر دنیا یک معنا دارد، حق کودک آرامش، امنیت، مهر و محبت و عشق و دست نوازش است.
وی ادامه می‌دهد: سهم کودک موشک، بمب فسفری، آوار و دیدن صحنه‌های دلخراش مرگ مادر و پدر و خانواده‌اش نیست.

این مادر جوان می‌گوید: با کودکانم در این مراسم شرکت کردم تا بگویم کودکان در همه جای دنیا حق حیات و بالندگی و درخشش دارند و آه و درد و دود سهم هیچ کودکی نیست.

وی با بیان اینکه عزیزان ما تنها فرزندان و اقوام و هم‌میهنان ما نیستند، ادامه‌ می‌دهد: ما نمی‌پذیریم که در هیچ جای دنیا تیغی به پای کودکی برود، آمدیم تا جان‌های مرده و دور از انسانیت به خود آمده و دست از این جنایت بشری بردارند و حق حیات را از کودکان مظلوم و بی‌دفاع غزه سلب نکنند.

مطهره محمدی بانوی جوان قزوینی که در تجمع حمایت از مردم غزه شرکت کرده است در گفتگو با خبرنگار صبح قزوین بیان می‌کند: همه آمدیم تا از اتفاق بزرگی که در دنیا در حال وقوع است اعلام انزجار کنیم.

وی ادامه می‌دهد: ما حامی مادران و کودکان فلسطینیم، ظاهر حوادث دردناک است اما بدانیم که اینان کسانی هستند که عمر رژیم پوشالی صهیونیست‌ها را روز به روز کوتاه‌تر کرده و این مسئله نویدبخش ظهور خواهد بود.

این بانوی انقلابی تاکید می‌کند: دشمن با حماقت خود دست خود را رو کرد و در نهایت ضعف، خوی حیوانی خود را نشان داد، اما دنیا بداند که ان‌شاءالله ما هم به‌زودی در کنار مادران غزه نابودی اسرائیل را جشن خواهیم گرفت.

آقای رستمی دیگر شهروند قزوینی که همراه دو کودک و همسر خود به‌ این‌ تجمع ضدصهیونیستی در میدان آزادی آمده به خبرنگار صبح قزوین می‌گوید: شاید این چندمين تجمع و تظاهراتی است که برای دفاع از مردم غزه همراه خانواده‌ آمده‌ام، امیدوارم دفعه بعدی انحلال و فروپاشی رژیم صهیونیستی را در همین خیابان‌ها جشن بگیریم و ملت‌های دنیا برای همیشه از یوغ ستم‌های این رژیم جعلی بیرون بیایند.

به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ امروز مردم قزوین مانند دیگر هم‌وطنان خود برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین گل کاشتند، مردمی که آمده بودند تا بگویند مردم غزه اگرچه مورد جنایات ددمنشانه رژیم منحوس صهیونیستی قرار گرفتند اما تنها نیستند.

گفتنی است بیانیه پایانی این راهپیمایی توسط حجت‌الاسلام شهسواری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین قرائت شد.

انتهای خبر/۲۰۰۱

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان