۱۹/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۵/۰۴ پنجشنبه

صبح قزوین جزئیات بسته بیمه سلامت برای بیماران دیابتی
کد خبر: ۳۶۵۸۶۳ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۸/۲۲ ساعت: ۱۰:۲۵ ↗ لینک کوتاه

معاون سازمان بیمه سلامت اعلام کرد:

جزئیات بسته بیمه سلامت برای بیماران دیابتی

معاون بیمه و خدمات سازمان بیمه سلامت گفت: چهار قلم داروی پرمصرف بیماران دیابتی، تا ۷۵ درصد با حمایت بیمه ارائه می‌شود.

جزئیات بسته بیمه سلامت برای بیماران دیابتی

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی «صبح قزوین» مهدی رضایی گفت: در هفته دیابت چهار قلم داروی جدید بیماران دیابتی که تا‌کنون هیچ پوشش بیمه‌ای نداشت، از این پس با پوشش بیمه ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: علاوه بر آن خدمات توانبخشی، لیزر درمانی، اندازه گیری قندخون و تجهیزاتی از جمله نوار قندخون و سوزن سنجش قندخون هم شامل بسته بیمه‌ای است.

معاون بیمه و خدمات سازمان بیمه سلامت افزود: داروی داپاگلیفلوزین، در دو دوز پنج و ۱۰ میلی گرمی و داروی ترکیبی داپاگلیفلوزین و متفورمین در دو دوز ۷۵۰ و ۱۰۰۰ میلی گرمی هم با پوشش ۷۵ درصدی به بیماران دیابتی ارائه می‌شود.

وی گفت: نوار قندخون هم به تعداد معین تحت پوشش بیمه به بیماران داده می‌شود و در ۶ ماه نخست امسال هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه برای این بیماران پرداخت شده است.

معاون بیمه و خدمات سازمان بیمه سلامت افزود: دیابت از شایع‌ترین بیماری‌های کشور است که به علت اهمیت از یک سال قبل تحت پوشش صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج قرار گرفت.

رضایی گفت: بیماری دیابت عوارض جانبی زیادی دارد و حمایت بیمه برای این بیماران ارزشمند است به گونه‌ای که در بیمه سلامت ۷۶۰ هزار بیمار دیابتی در این مدت شناسایی شده اند و ۳۲ کد ژنریک برای آن‌ها تعریف شده که از این تعداد ۲۵ کد دارویی تحت پوشش کامل صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج ارائه می‌شود.

انتهای خبر/1404

منبع:باشگاه خبرنگاران

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان