۲۰/شعبان/۱۴۴۵

-

۱۴۰۲/۱۲/۱۱ جمعه

صبح قزوین ۹۰ درصد زکات برای محرومان صرف شده است
کد خبر: ۳۶۵۸۳۷ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۸/۲۱ ساعت: ۹:۱۷ ↗ لینک کوتاه

رئیس اداره زکات استان قزوین:

۹۰ درصد زکات برای محرومان صرف شده است

رئیس اداره زکات استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۳۰ میلیارد تومان زکات جمع آوری شده است که از این رقم بیش از ۹۰ درصد برای محرومان و نیازمندان صرف شده است.

۹۰ درصد زکات برای محرومان صرف شده است
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «صبح قزوین» به نقل از روابط عمومی کمیته امداد؛ حجت‌الاسلام باب‌اله شهسواری در نشست شورای زکات شهرستان آوج که در دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد، بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۳۰ میلیارد تومان زکات جمع آوری شده است که از این رقم بیش از ۹۰ درصد برای محرومان و نیازمندان صرف شده است.

وی ادامه داد: در شهرستان آوج میزان زکات مصرف شده برای محرومان به نسبت استان کمتر است که لازم است با فرهنگ‌سازی، زکات‌دهندگان را تشویق کنیم ابتدا هزینه‌کرد زکات برای محرومان را در اولویت قرار دهند و سپس از مابقی زکات برای پروژه‌های عام‌المنفعه صرف کنند.

رئیس اداره زکات استان قزوین اضافه کرد: آوج در جمع‌آوری زکات رتبه پنجم را در میان ادارات استان را داراست که لازم است در این زمینه کار شود چرا که شهرستان آوج در پرداخت زکات ظرفیت بیشتری دارد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مسائلی که باید در زکات منطقه آوج پیگیری شود افرادی هستند که از خارج از استان به این شهرستان آمده و زمین اجاره می‌کنند ولی زکات نیز پرداخت نمی‌کنند و می‌گویند که زکات در استان خودشان پرداخت می‌کنند.

حجت الاسلام شهسواری تصریح کرد: وقتی زمین این منطقه، آب و هوای این منطقه برای تولید محصولی استفاده می‌شود، شایسته است که زکات آن نیز برای محرومان همین منطقه صرف شود تا نیازمندان این منطقه از مواهب آن بهره مند شوند.

در ادامه رئیس کمیته امداد آوج اظهارکرد: در اقتصاد غیراسلامی محور اقدام منفعت شخصی و کسب سود به قیمتی است اما در اقتصاد اسلامی رعایت حلال و حرام و توجه به حقوق همه افراد اهمیت دارد.

قربانی عنوان کرد: یکی از مسائلی که در اقتصاد اسلامی از اهمیت بالایی برخوردار است موضوع زکات است، دستوری که تنها برای افراد مفید نبوده بلکه جامعه نیز از مواهب آن برخوردار می‌شود.

برای خدمت به مردم زکات بستر شایسته‌ای است که با توجه بیشتر جامعه از مواهب آن بهره‌مند خواهد شد.

در ادامه رئیس جهاد کشاورزی شهرستان آوج اعلام کرد: در شهرستان آوج ۱۱۵ هزار هکتار اراضی کشاورزی داریم که سال زراعی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ تعداد دو هزار و ۴۳ بهره بردار به میزان ۵۱ هزار و ۵۶۰ هکتار کشت گندم داشته‌اند.

افتخاری یادآورشد: در مجموع ۳۸ هزار تن گندم برداشت شد همچنین یک هزار و ۸۱۳ هکتار کشت جو داشتیم که دو هزار تن جو برداشت شده که ۸۰ درصد کشت دیم بوده است.

انتهای پیام/1404

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان