۱۴/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۴/۳۰ شنبه

صبح قزوین اعمال قانون برای واحدهای تجاری متخلف در سطح شهر قزوین
کد خبر: ۳۶۵۷۳۱ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۸/۱۵ ساعت: ۱۰:۴ ↗ لینک کوتاه

شهردار قزوین خبر داد:

اعمال قانون برای واحدهای تجاری متخلف در سطح شهر قزوین

شهردار قزوین گفت: براساس بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، چنانچه واحدهای تجاری به هر نحو برای ساکنان مزاحمت ایجاد کند شهرداری طبق قانون اقدام به ارجاع پرونده به کمیسیون ساماندهی مشاغل مزاحم می‌کند و در نهایت واحد تجاری پلمب و تعطیل خواهد شد.

اعمال قانون برای واحدهای تجاری متخلف در سطح شهر قزوین
 

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی «صبح قزوین»؛ مهدی صباغی از استمرار عملیات بهسازی معابر در ناحیه مینودر و کوثر در منطقه سه شهرداری قزوین خبر داد و اظهار کرد: مهرماه امسال بیش از یک هزار و ۸۰۰ مترمربع لکه‌گیری و ترمیم ترانشه در خیابان‌های زرآبادی، خیبر، سردار و بلوار شهید سلیمانی انجام شد.

وی با اشاره به ادامه طرح اصلاح و نوسازی شبکه آب خام فضای سبز در قزوین، افزود: طرح اصلاح، تعمیر و نوسازی خطوط و اتصالات شبکه مستقل آب خام فضای سبز در تمام مجموعه‌های فضای سبز با هدف مدیریت مصرف آب خام و جلوگیری از نشتی و هدر روی آب انجام می‌شود.

شهردار قزوین با اشاره به بررسی ۱۶ پرونده مردمی در کمیسیون ماده پنج شهرداری طی سال جاری، خاطرنشان کرد: بر اساس بند ۷ قانون شورای عالی شهرسازی و معماری، تغییرات در طرح تفصیلی شهر پس از بررسی و تصویب در کمیسیون ماده ۵، ملاک صدور پروانه برای شهرداری‌ها خواهد بود، بر این اساس در پنجمین جلسه کمیسیون ماده پنج، ۱۶ پرونده مردمی شهر قزوین با موضوعات افزایش تراکم ساختمانی و تغییر کاربری بررسی و منجر به صدور رأی شد.

صباغی با بیان اینکه شهریورماه و مهرماه امسال ۵۳ اخطار ساخت‌وساز بدون پروانه و ۳۰۷ ابلاغ اخطاریه کتبی تعطیلی کار در منطقه چهار شهرداری صادر شده است، گفت: ۱۵۳ مورد اخذ تعهد و جمع‌آوری وسایل از متخلفان شهری و ۷۱ مورد جلوگیری از ساخت‌وساز و تعمیرات غیرمجاز توسط واحد اجراییات انجام شده است.

وی ادامه داد: طی بازدید میدانی از منطقه چهار شهرداری، ۲۵۰ مورد جمع‌آوری وسایل توسط بساط‌فروشان انجام شده است و افراد می‌توانند پس از طی مراحل قانونی اقدام به تحویل وسایل خود کنند.

شهردار قزوین گفت: براساس بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، چنانچه واحدهای تجاری به هر نحو برای ساکنان مزاحمت ایجاد کند شهرداری طبق قانون اقدام به ارجاع پرونده به کمیسیون ساماندهی مشاغل مزاحم می‌کند و در نهایت واحد تجاری پلمب و تعطیل خواهد شد.


منبع:ایمنا
انتهای خبر/1404

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان