۱۴/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۴/۳۰ شنبه

صبح قزوین هر کاری را با یاد خدا شروع کنید
کد خبر: ۳۶۵۵۶۳ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۷/۱۹ ساعت: ۰:۴ ↗ لینک کوتاه

چراغ راه؛

هر کاری را با یاد خدا شروع کنید

شهید محمود محمدشاهی در وصیت‌نامه‌اش آورده است:«بزرگترین وصیت به همگان این است که به دستورات خدا عمل کنید و سعى نمایید هر کارى را با یاد و نام خدا شروع کرده و در راه خدا زندگى کنید»

هر کاری را با یاد خدا شروع کنید
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبح قزوین، شهید محمود محمدشاهی، چهارم بهمن ماه سال ۱۳۲۷ در روستای شریف‌آباد از توابع شهر قزوین به دنیا آمد، پدرش محمد، کشاورز بود و مادرش طوبا (فوت۱۳۵۵) نام داشت، تا پایان دوره ابتدایی درس خواند، کارگر بود، سال ۱۳۵۱ ازدواج کرد و صاحب یک پسر و سه دختر شد. این شهید بزرگوار از سوی بسیج در جبهه حضور یافت، بیست و دوم اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۱ در خرمشهر بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید و مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.
 
متن وصیت‌نامه شهید محمود محمدشاهی:
 
یکى از ویژگی‌هاى انقلاب اسلامى ایران، نقش حساس شهادت در پیروزى و تداوم آن است و این، همان بُعدى است که تاکنون براى ابرقدرت‌ها و دشمنان ما مجهول مانده است و آنان با جهان‌بینى مادى خود، براى همیشه از شناخت واقعیت جهان معنوى عاجزند.
 
شهادت، میراث ائمه‌اطهار (ع) و اولیا خداست که به امت مسلمان رسیده است و براى انسان مرحله‌اى از فوز و کمال وجود دارد که بدون شهادت، امکان رسیدن به آن نیست. شهید با دادن جانِ عزیز خود در راه خدا، در حقیقت خود را در افقى وسیع از جلوه‏‌هاى نامحدود نور حق مشاهده مى‏‌کند.
 
و خود و دیگران را بدین وسیله از ظلمات خارج مى‏‌سازد و با این شهود عینى، داراى چنان درجه‏‌اى از حیات می‌شود که دیگر مرگی وجود ندارد و او در محضر حق از همه نعمت‌ها و کمالات بهره‏‌مند خواهد شد؛ «ذلک الفوز العظیم».
 
برادر جان! راه خدا، بهترین و برترین راه‌ها است؛ پوینده و کوشنده این راه باش. خواهرم! تو نیز زینب زمان باش و از هر آنچه هوس کردى، بپرهیز و در راه خدا مبارزه کن. پدر جان! سفارشى دارم و آن اینکه رهبر عزیز را تنها نگذارید و همیشه از او تبعیت کنید. من که موفق به دیدارش نشدم؛ شما یا برادرم از طرف من به دست بوسى ایشان بروید.
 
هر کارى را با یاد خدا شروع کنید
 
بزرگترین وصیت من به پدر، مادر، همسر، فرزندان و خلاصه کلیه بازماندگانم این است که به دستورات خدا عمل کنند و سعى نمایند هر کارى را با یاد و نام خدا شروع و در راه خدا زندگى کنند.
 
همسر عزیزم! تربیت بچه‌‏هایم به عهده تو است. باید کوشش کنی تا شاید به واسطه آنان به بهشت رَویم و آنان «باقیات الصالحات» ما شوند. آنان را متکى به خود و مؤمن بار بیاور و از کودکى روح آنان را با قرآن و ذکر خدا اُلفت بده.
 
بچه‏ ها! سعى کنید، حقوق خود را در قبال پدر و مادر بجا آورید؛ قرآن زیاد بخوانید و غیبت کمتر بکنید؛ زیاد به دنیا اعتماد نکنید و بدانید شما باید روزى در صحراى محشر باشید.
 
انتهای خبر/۱۴۰۴

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان