۱۴/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۴/۳۰ شنبه

صبح قزوین همه جوانان در آزادسازی فلسطین مسئول هستند
کد خبر: ۳۶۵۵۴۶ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۷/۱۷ ساعت: ۲۳:۴۲ ↗ لینک کوتاه

فرازی از وصیت‌نامه شهید «پرویز محمدبیگی»؛

همه جوانان در آزادسازی فلسطین مسئول هستند

شهید «پرویز محمدبیگی» در وصیت‌نامه‌اش می‌نویسد: «ای جوانان! همه در برابر ملت‌های تحت ستم فلسطین، لبنان و عراق مسئول هستید، برخیزید و بکوشید تا به یاری الله آن‌ها را از زیر یوغ چپاول گران نجات دهید»

همه جوانان در آزادسازی فلسطین مسئول هستند
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبح قزوین، شهید «پرویز محمدبیگی»، چهارم خرداد سال ۱۳۴۱ در روستای ورسج از توابع شهر تاکستان به دنیا آمد، پدرش مطلب (فوت۱۳۵۶) و مادرش راحله نام داشت، تا پایان دوره ابتدایی درس خواند، پاسدار بود و ازدواج کرد. این شهید بزرگوار بیست و ششم بهمن ماه سال ۱۳۶۴ در اروندرود بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید و مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.
 
متن وصیت‌نامه شهید پرویز محمدبیگی:
 
من بنا به فرمان خداوند و بنا به مسئولیتی که داشتم، برای رضای خدا و برای نابودی دشمنان اسلام به جنگ کفار رفتم تا بتوانم کمکی به اسلام کرده باشم.‌ای برادر عزیزم! اگر من شهید شدم، خانواده را به تو می‌سپارم و از شما می‌خواهم راه من و شهیدان را ادامه ده.‌ای ملت شهیدپرور و‌ای اسلامیان! بخروشید و خدا را از خود راضی و خشنود کنید.
 
مادر عزیزم! من از شما می‌خواهم مرا ببخشید؛ چون ممکن است دیگر همدیگر را نبینیم. اگر من به یاری خدا شهید شدم، حاضر نیستم برای مراسم من خرج تراشی کنی.‌ ای جوانان! همه در برابر ملت‌های تحت ستم فلسطین، لبنان و عراق مسئولید، برخیزید و بکوشید تا به یاری الله آن‌ها را از زیر یوغ چپاول گران نجات دهید. خواهرم! حجابت و برادر! نگاهت را حفظ کن.
 
انتهای خبر/۱۴۰۴

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان