۱۰/ذو الحجة/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۳/۲۷ یکشنبه

صبح قزوین درس را سبک نشمارید
کد خبر: ۳۶۵۴۸۶ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۷/۱۵ ساعت: ۱:۴۰ ↗ لینک کوتاه

فرازی از وصیت‌نامه شهید «عباس شجاعی»؛

درس را سبک نشمارید

شهید «عباس شجاعی» در وصیت‌نامه‌اش می‌نویسد‌: «درس را سبک نشمارید؛ چون دانش‌‏آموزى بر هر مسلمان واجب است»

درس را سبک نشمارید
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبح قزوین، شهید «عباس شجاعی»، دهم مهر ماه سال ۱۳۴۴، در شهر تهران به دنیا آمد، پدرش رضی‌الله، آهنگری و جوشکاری می‌کرد و مادرش اقدس نام داشت و دانش‌آموز دوم متوسطه درس خواند. این شهید بزرگوار از سوی بسیج در جبهه حضور یافت، ششم فروردین سال ۱۳۶۱، در رقابیه بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر، شهید شد، مزار مطهرش در گلزار شهدای شهر آبیک قرار دارد و برادرش علیرضا نیز به شهادت رسیده است.
 
متن وصیت‌نامه شهید عباس شجاعی:
 
اینجانب عباس شجاعى، فرزند رضى‌‏اللّه، داراى شماره شناسنامه ۲۱۷، ساکن آبیک، به موجب احتیاج جبهه‏‌هاى حق علیه باطل به نیروى انسانى و عشق جنگیدن در راه اسلام، همانند سلمان‌ها و بلال‌هاى ایران و در راه میهن اسلامی‌ام و مردم مسلمان میهنم، خود را آماده اعزام به جبهه نمودم.
 
اگر جزو شهدا به حساب آمدم، باید بگویم که خوشا به سعادت خانواده‌‏ام؛ چرا که موجب سرافرازى آنان نزد خدا خواهم شد. از شما خانواده عزیزم که به من اجازه دادید تا به جبهه بیایم، بى‏‌نهایت متشکرم و پیش خدا شفاعت‌تان را مى‌‏کنم. از شما خواهش مى‏‌کنم که پشتیبان ولایت فقیه باشید و امام بزرگوار و زحمتکش‌تان را تنها نگذارید.
 
على جان! سعى کن نمازت را اول وقت بخوانى و قرآن را یاد بگیری. غلامرضا! تو هم بیشتر قرآن بخوان و سعى کن به آن عمل کنى؛ اما راجع به درسهایتان، شما درس را سبک نشمارید؛ چون دانش‌‏آموزى بر هر مسلمان واجب است و هم چنین اگر درصد تحصیل‏ کردگان مملکت کم باشد، باید از مستشاران اجنبى استفاده کنیم و خودتان بهتر مى‏‌دانید که آن‌ها چه بلایى سر ما مى‌‏آورند و ما را به چه روز سیاهى مى‏‌نشانند.
 
پدر و مادر جان! هرگز براى من گریه نکنید؛ مبادا دشمن از گریه شما شادمان شود و روحیه بگیرد. پدر جان! مرا به خاطر بى‌احترامى‏‌هایم نسبت به خودتان ببخشید. على و غلامرضا! هر کدام از کتاب‌هایم که به کارتان آمد، بردارید و بقیه را در بسیج بگذارید.
انتهای خبر/۱۴۰۴

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان