۱۲/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۴/۲۸ پنجشنبه

صبح قزوین نمازجمعه را شرکت کنید که منافقین از آن مى‌ترسند
کد خبر: ۳۶۵۴۷۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۷/۱۴ ساعت: ۲:۵۴ ↗ لینک کوتاه

فرازی از وصیت‌نامه شهید «سیدرضا نبوی‌رضوی»؛

نمازجمعه را شرکت کنید که منافقین از آن مى‌ترسند

شهید «سیدرضا نبوی‌رضوی» در وصیت‌نامه‌اش می‌نویسد‌: «در نمازجمعه شرکت کنید که منافقین از نماز جمعه شما مى‌ترسند»

نمازجمعه را شرکت کنید که منافقین از آن مى‌ترسند
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبح قزوین، شهید «سیدرضا نبوی‌رضوی»، نهم مرداد سال ۱۳۴۱، در شهر قزوین به دنیا آمد، پدرش سیدمهدی، بازنشسته آموزش و پرورش بود و مادرش فخری نام داشت، تا پایان دوره متوسطه در رشته تجربی درس خواند و دیپلم گرفت. این شهید بزرگوار کارگر کارخانه دوچرخه‌سازی بود، از سوی بسیج در جبهه حضور یافت، نهم اردیبهشت سال ۱۳۶۵، در فاو عراق بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد و مزار مطهرش در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.
 
متن وصیت‌نامه شهید سیدرضا نبوی‌رضوی:
 
شما اى پدر! مى‌دانم چه زحماتى برایم کشیدى؛ هیچ وقت زحمات شما را فراموش نمى‏‌کنم و از اینکه نتوانستم وظایفم را به خوبی انجام دهم و حق شما را ادا کنم، امیدوارم مرا عفو کنى.
 
پدر جان! این انقلاب و جنگ، نعمتى است که خداوند به ما عطا کرده است و باید قدرش را بدانیم. انشاءالله، در این امتحانِ خداى تبارک و تعالى، سربلند و از بندگان شایسته خداوند باشیم.
 
برادر جان! با رفتار و کردارت مردم را به تقوى و پرهیزکارى دعوت کن؛ هیچ وقت امام را تنها نگذار؛ در نماز جمعه و دیگر مراسم مذهبى و اسلامى شرکت کن و با مشت‏هاى گره کرده بر دهان یاوه گویان و کوردلان بکوب؛ دوستداران امام را، دوستان خود و دشمنان امام را، دشمن خود بدان.
 
و شما اى خواهرانم! از اینکه برادر خوبى براى شما نبودم، مرا عفو کنید و همچنان حجاب‌تان را حفظ کنید. در نمازجمعه شرکت کنید که منافقین از نماز جمعه شما مى‌ترسند و مانند زینب(س) همچنان استوار باشید و بر خود ببالید که برادرى در راه خدا دادید.
 
پدر و مادرم! از تمام دوستان و آشنایان حلالیت بطلبید. در ضمن از آنجا که علاقه زیادى به سرود با نواى کاروان دارم، از شما می‌خواهم به هنگام خاکسپاری این سرود را پخش کنید تا روحم آرام بگیرد.
 
انتهای خبر/۱۴۰۴

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان