۱۲/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۴/۲۸ پنجشنبه

صبح قزوین رفع بحران آب در روستاهای شیرازک و آشتجین تاکستان
کد خبر: ۳۶۵۴۰۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۷/۸ ساعت: ۲۰:۵۸ ↗ لینک کوتاه

به همت بسیج سازندگی قزوین صورت گرفت؛

رفع بحران آب در روستاهای شیرازک و آشتجین تاکستان

مخازن انتقال آب شرب روستاهای شیرازک و آشتجین تاکستان به مناسبت هفته دفاع مقدس به بهره‌برداری رسید.

رفع بحران آب در روستاهای شیرازک و آشتجین تاکستان
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبح قزوین؛ آئین بهره‌برداری از مخازن انتقال آب شرب روستاهای شیرازک و آشتجین تاکستان و بهره‌برداری از پروژه‌های بسیج سازندگی استان در شهرستان تاکستان با حضور فرمانده سپاه استان، رئیس سازمان بسیج سازندگی، رئیس سازمان بسیج رسانه عصر امروز برگزار شد.

این پروژه‌ها شامل یک واحد تعمیر و بازسازی شده خانه محروم در یکی از روستاهای توابع شهرستان تاکستان، بازدید از داربست باغ انگور دوهزار هکتاری در تاکستان و بارگاه بهداشتی کشمش در روستای اَک این شهرستان بود.

لیلا غریب در حاشیه این مراسم اظهار کرد: وصیتنامه شهدا پیامی را برای ما به عنوان مسئول ملت دارد و آن اطاعت از ولایت فقیه است.

وی با اشاره به اهمیت منویات مقام معظم رهبری و نقش آن در پیشرفت امور کشور افزود: هرجا منویات ایشان را سرلوحه قرار دادیم موفق‌تر بوده و عملکرد بهتری داشتیم.


مدیرکل امور روستایی استانداری قزوین بیان کرد: به غیر از کار جهادی و انقلابی نمی‌توانیم کشور را به ثمر برسانیم و اگر این مهم را درنظر گرفتیم، بن‌بست‌ها باز می‌شود.

غریب ادامه داد: به عنوان خادم امور روستایی، سعی خود را بر انجام فعالیت جهادی تمرکز کرده و از جوانان علاقمند به فعالیت در این حوزه حمایت می‌کنیم.

داراب بیرانوندی در این مراسم اظهار کرد: در دهه چهارم انقلاب، گفتمان آب شرب به عنوان یک فرهنگ عمومی مطرح بوده و امری مهم است.

وی افزود: امروز نهضت آب‌رسانی به دغدغه سپاه استان در جایگاه یک متولی خاص مطرح بوده و سپاه به عنوان یک متولی خاص وارد عرصه آب‌رسانی شده و اقدامات مهمی در این حوزه انجام شده است.

مدیرکل ابفای استان قزوین بیان کرد: ۱۹۶ روستا در بخش اول با کمک بسیج سازندگی آب‌رسانی شده است؛ قبل از شکل‌گیری قرارگاه امام حسن (ع)، به ۲۲ روستا با حضور بسیج سازندگی آب‌رسانی می‌کردیم و امروز با حضور این قرارگاه، تقریبا ۱۴۰ روستا در تعهد بوده و با تفاهم‌نامه موجود، بخش دوم این نهضت بزرگ آب‌رسانی اجرا می‌شود.

بیرانوندی گفت: براساس تشکیلاتی که داریم سعی کردیم پروژه‌ها را تعطیل نکنیم.

گفتنی است با افتتاح مخازن انتقال آب شرب روستاهای شیرازک و آشتجین تاکستان، یک‌هزار و ۲۰۰ نفر از ساکنان این روستاها از نعمت آب شرب بهره‌مند می‌شوند.

انتهای پیام/۴۰۰۶

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان