۱۰/شوّال/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۱/۳۱ جمعه

صبح قزوین پشت پرده اهداف خانواده نقشبندی در اغتشاشات ۱۴۰۱
کد خبر: ۳۶۵۳۹۶ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۷/۸ ساعت: ۱۶:۴۷ ↗ لینک کوتاه

ماجرا از چه قرار است؟

پشت پرده اهداف خانواده نقشبندی در اغتشاشات ۱۴۰۱

با نگاهی به صحبت‌های فتحی‌محمد نقشبندی و پسرش مشخص می‌شود که آتش آشوب‌های جمعه‌های سیستان‌وبلوچستان چطور و از کجا تامین می‌شد.

پشت پرده اهداف خانواده نقشبندی در اغتشاشات ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی صبح قزوین؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سیداسماعیل خطیب، وزیر اطلاعات درجمع اعضای هیات‌های نظارت استانی سراسر کشور از توطئه ناکام دشمنان قسم‌خورده ایران اسلامی خبر داد. دشمنانی که آرامش و امنیت ایران، خاری در چشمان آن‌ها شده و رشد و پیشرفت روز‌افزون آن استخوانی در گلو.

دشمنانی که در جریان شکست جنگ هیبریدی که از پاییز سال‌گذشته به بهانه فوت مرحومه مهسا امینی آغاز کرده بودند این‌بار وقتی دیدند که با فروکش کردن غبار فتنه همچون گذشته امکان و قدرت صحنه‌گردانی اغتشاشات و آشوب‌های خیابانی را ندارند، تصمیم گرفتند در بازه زمانی هشتم مهرماه چندین مولوی، پاسدار، قاضی و... را در کشور ترور کنند و با مقصر جلوه دادن طرفین به اختلافات قومی و مذهبی دامن بزنند تا شاید از این نمد خونین، کلاهی برای خودشان بدوزند. اتفاقی که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) خنثی شد و همان‌طور که وزیر اطلاعات هم تاکید کرده، لازم است تا علمای شیعه، اهل سنت و مسئولان در این‌باره هوشیارتر باشند، چراکه دشمنان به‌دنبال ناامن کردن مرز‌های شرقی کشور هستند.

به‌ویژه که همین چند وقت پیش هم آشکار شد گروهک داعش تحت‌حمایت صهیونیست‌ها و دیگر کشور‌های حامی تروریست قصد ۳۰انفجار همزمان در تهران را با هدف شکستن اقتدار امنیتی و ارائه تصویری بی‌ثبات از کشور، ایجاد یأس و هراس در جامعه و تحریک به بلوا و اعتراض، آن هم دقیقا در مقطع سالگرد اغتشاشات سال‌گذشته برنامه‌ریزی کرده بود که ختثی شد. در این میان یکی از موضوعاتی که بسیار پررنگ شده است موضوع فساد اقتصادی مولوی فتحی‌محمد نقشبندی و اقدامات تروریستی فرزند اوست. مسأله‌ای که شاید اگر به‌درستی حقیقت آن تبیین نشود بهانه‌ای باشد برای تهییج افکار عمومی.

ماجرا از چه قرار است؟

پس از این‌که مولوی فتحی‌محمد نقشبندی امام جمعه اهل‌سنت راسک، طی ماه‌های گذشته مواضع تحریک‌کننده و همسو با مخالفان امنیت و آرامش کشور داشت، از او دعوت شد تا با حضور در جلسه‌ای که در زاهدان برگزار شد به بررسی ادعا‌های او رسیدگی شود، در نهایت به دلیل این‌که اظهارات ایشان کذب بود و باتوجه به این‌که نامبرده در زمره ائمه جمعه قرار‌داشتند با نگاه ارشادی موارد لازم به ایشان توضیح داده و از ایشان خواسته شد به‌جای ایجاد التهاب و ناآرامی در جامعه، در راستای وحدت حرکت کنند که متاسفانه مولوی نقشبندی به‌دلایلی که بخشی از آن در ادامه این گزارش آمده است تلاش کرد برمواضع اشتباه خود پافشاری کند. تلاشی که منجر شد ایشان به‌دلیل تشویش اذهان عمومی از طریق سخنرانی‌های کذب، تهمت و افترا به نظام جمهوری اسلامی ایران و اقدام علیه امنیت ملی و تصرف غیر‌قانونی اراضی ملی بازداشت و برای وی پرونده قضایی تشکیل شود. دلایلی که شاید به‌دلیل پروپاگاندای رسانه‌ای بخشی از آن مغفول ماند و کسی با دقت به بحث فساد اقتصادی و منشأ این پول‌های آلوده نگاه نکرد.

 نقشبندی پدر کیست؟

از حق مشروع و مدنی مردم سخن می‌گوید. در تلاش است این‌طور بگوید که آزادی بیان در ایران وجود ندارد، معتقد است که درراستای وحدت صحبت می‌کند، اما در حقیقت هرچه می‌گوید خوراکی برای رسانه‌های معاند و تروریستی همچون اینترنشنال است. اظهاراتی که فرای این‌که مانعی برای رشد و توسعه استان شده، بلکه باعث خسارت جانی و مالی زیادی به مردم این خطه، وارد کرده است.

نقشبندی پسر

با نگاهی به صحبت‌های پدر و پسر مشخص می‌شود که آتش آشوب‌های جمعه‌های سیستان‌وبلوچستان چطور و از کجا تامین می‌شد. اظهاراتی نظیر این‌که ما حقوق‌مان را در کف خیابان‌ها می‌گیریم. نقشبندی پسر همزمان با احضار به دادگاه از کشور فرار کرد و پدرش در این باره مدعی شد که ماموران امنیتی فرزند او را ربوده‌اند. اظهاراتی که با مصاحبه فرزند او یعنی عبدالغفار در یکی از کشور‌های منطقه علیه جمهوری اسلامی خیلی زود بر ملا شد و پرده از فتنه این پدر و پسر برداشت. در نهایت پدر که همزمان در تلاش بود تا جورچین اسپانسر‌های خود را تکمیل کند از سوی دستگاه قضایی بازداشت می‌شود. او با بیان دروغ‌های جدید مثل افشاگری، قصد داشت دوباره احساسات عمومی را تحریک و جریحه‌دار کند که در اینجا لازم است برخی حقایق درباره این خانواده مجددا مرور شود. اگر کمی به گذشته برگردیم و مثلا اعترافات گل‌محمد بلیدهی از عوامل ترور مولوی شهید جنگی زهی را مرور کنیم می‌بینیم که کسی که دم از وحدت می‌زند در سال ۹۰ چه فتنه‌ای را در کشور رقم زد. ملک‌محمد آبادیان، یکی از طراحان و عوامل دخیل در جریان ترور منادی وحدت سیستان‌و‌بلوچستان در این‌باره می‌گوید مولوی فتحی‌محمد نقشبندی طوری چرب و نرم و شیرین صحبت می‌کرد که ما اظهارات او را به‌عنوان فتوا در نظر می‌گرفتیم.

فتوا از پدر تیم ترور از پسر 

پدر فتوا می‌دهد و پسر تیم ترور را آماده می‌کند. عبدالغفار نقشبندی در اعترافات خود گفته بود که، چون شهید مولوی جنگی زهی در راستای وحدت قدم بر می‌داشت ما او را ترور کردیم. جنگی زهی جزو مولویانی بود که اعتقاد داشت دشمن به‌دنبال ایجاد اختلاف و تفرقه دو دستگی بین آحاد مردم است که با رهبری، رهبر هوشیار و بیدار ایران، دشمن نتوانسته به خواسته خود برسد. این شهید منادی وحدت همچنین در دادگاهی که مربوط به عبدالمالک ریگی بود این پرسش بنیادین را مطرح کرد که چرا شما فتوای علمای پاکستان، هند، جهان اسلام و... که علیه اسرائیل است را هیچ‌وقت اجرا نکردید و به‌جای این‌که علیه اسرائیل قیام کنید؛ از اسرائیل برای نابودی و حملات انتحاری و ایجاد ناامنی برای مردم مسلمان ایران کمک گرفتید.

ماموریت امروز پسر

عبدالغفار که در حال حاضر با فرار به یکی از کشور‌های منطقه، خود را پشت مردم پنهان کرده درصدد است با تقویت گروهک تجزیه‌طلبی که با حمایت برخی کشور‌های تروریست‌پرور راه‌اندازی کرده، ضمن اجرای آرزوی سران رژیم صهیونیستی مبنی بر تجزیه ایران اقدامات تروریستی خود را علیه علما و نخبگان اهل سنت در سیستان‌و‌بلوچستان اجرایی کند؛ نقشه‌هایی که این‌بار هم از سوی سربازان گمنام امام زمان (عج) آشکار و خنثی شد.

فساد مالی پدر

فتحی‌محمد نقشبندی و پسرش در نهایت با رأفت اسلامی و رضایت خانواده این شهید عرصه وحدت پس از تحمل بخشی از دوران حبس، آزاد می‌شوند، اما این تنها اقدام خلاف آن‌ها نبوده است. در جریان اعترافات پسر مشخص شد که پدر سفر‌های مکرری به کشور‌های خارجی و ملاقات‌های هدفمند و برای دریافت نقشه و حق ماموریت داشته است. مبالغ هنگفتی که خروجی آن را، در منزل مجلل و زمین‌های فتحی‌محمد نقشبندی به‌خوبی مشهود است. عبدالغفار در بخشی از اعترافات خود می‌گوید پدرش در سال۹۰ و در جریان سفری که به یکی از کشور‌های منطقه داشته، مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان از وهابیون دریافت کرده است. ۳۰هکتار زمین‌خواری در شهرستان راسک، تعرض به منابع طبیعی، قاچاق سوخت و ساخت‌و‌ساز‌های غیر‌مجاز از دیگر مواردی است که در پرونده وی مطرح و مورد رسیدگی است.


انتهای خبر/1404
منبع: جام جم

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان