۱۵/شعبان/۱۴۴۵

-

۱۴۰۲/۱۲/۰۶ یکشنبه

صبح قزوین خط سرخ شهادتم را ادامه بدهید
کد خبر: ۳۶۵۳۳۸ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۱۰/۶ ساعت: ۰:۵ ↗ لینک کوتاه

فرازی از وصیت‌نامه شهید «شیر‌قلی اسپرورینی»؛

خط سرخ شهادتم را ادامه بدهید

در وصیت‌نامه این شهید بزرگوار می‌خوانیم: «خط سرخ شهادتم را ادامه بدهید و دست از رهبر عالی‌قدر، امام عزیزمان بر ندارید و همیشه اوقات در فکر انقلاب باشید تا پیروزی نهایی ...»

خط سرخ شهادتم را ادامه بدهید

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی صبح قزوین؛ شهید شیر‌قلی اسپرورینی، بیست و دوم آذر ماه سال ۱۳۳۷، در روستای نظام‌آباد از توابع شهر قزوین به دنیا آمد، پدرش علی، کشاورز بود و مادرش شهربانو نام داشت، در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت، کارگر بود، سال ۱۳۵۸ ازدواج کرد و صاحب یک پسر و چهار دختر شد. این شهید بزرگوار از سوی بسیج در جبهه حضور یافت، سی و یکم فروردین ماه سال ۱۳۶۷ در شیخ‌محمد عراق به شهادت رسید و مزار مطهرش در گلزار شهدای شهر زادگاهش واقع است.

متن وصیت‌نامه شهید شیر‌قلی اسپرورینی:

وصیت خودم آقای مشهدی علی، پدرم و ناظر، عیال خودم، مولود اسفندیاری. محل دفن من نزدیک‌ترین وقفیات. نماز و روزه یک سال تمام؛ ردِّ مظالم ۱۰۰۰ تومان؛ کفارات به اندازه‌ای که می‌توانید بدهید؛ قیمت فرزندان بر عهده عیالم.

اولاً به امید خداوند تبارک و تعالی و به یاری حضرت امام زمان (عج) و به برکت دعای حضرت امام خمینی بنده می‌روم برای نبرد حق علیه باطل تا صدام و حامیانش را سرنگون نماییم و پرچم اسلام را به اهتزاز درآوریم.

و، اما بعد اگر سعادت یاری کرد و اتفاقی افتاد و من به درجه عالی شهادت نایل شدم وصیت می‌کنم به تمام فامیل‌ها و خویشاوندانم که خط سرخ شهادتم را ادامه بدهند و دست از رهبر عالی‌قدر، امام عزیزمان بر ندارند و همیشه اوقات در فکر انقلاب باشند تا پیروزی نهایی.

انتهای خبر/1404

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان