۲۵/جمادى الأول/۱۴۴۵

-

۱۴۰۲/۰۹/۱۸ شنبه

صبح قزوین کشورهای غربی معترف به شکست پروژه منزوی‌سازی ایران هستند
کد خبر: ۳۶۵۲۸۱ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۶/۳۱ ساعت: ۱۵:۳۳ ↗ لینک کوتاه

خطیب نماز جمعه قزوین:

کشورهای غربی معترف به شکست پروژه منزوی‌سازی ایران هستند

خطیب نماز جمعه قزوین گفت: حضور آیت‌الله رئیسی در نشست هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک باعث افتخار ماست و امروز کشورهای غربی معترف به شکست پروژه منزوی‌سازی ایران هستند.

کشورهای غربی معترف به شکست پروژه منزوی‌سازی ایران هستند
به گزارش حوزه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی صبح قزوین؛ به نقل از روابط‌عمومی دفتر امام جمعه قزوین حجت‌الاسلام سید اسماعیل موسوی در خطبه‌های نماز جمعه که امروز ۳۱ شهریور در مسجدالنبی (ص) برگزار شد، اظهار کرد: روز یکشنبه هفته پیش‌رو سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) است، امام عسکری (ع) فرمودند ای مردم من شما را توصیه و سفارش به تقوای الهی می‌کنم، ورع داشتن در دین، تلاش و حرکت‌تان به خاطر خدا باشد، راست‌گفتار باشید و صداقت داشته باشید، امانت‌ها را به صاحبان امانت برگردانید حتی اگر آن‌ها آدم‌های بدی باشند، سجده‌هایتان را طولانی کرده و زیاد برای خدا سجده کنید و خوب همسایه‌داری کنید.
 
وی ادامه داد: امیرالمؤمنین (ع) نیز در رابطه با حقوق همسایگان فرمودند پیغمبر (ص) آنقدر در مورد همسایگان به من سفارش کردند که من تصور کردم همسایه از همسایه ارث می‌برد.
 
خطیب نماز جمعه قزوین عنوان کرد: امام عسکری (ع) در ادامه حدیث فوق فرمودند ای مردم اگر می‌بینید پیامبری به سوی شما آمده فقط برای محقق ساختن این اهداف در جامعه است، پیامبر (ص) می‌خواهد این زیبایی‌ها را در جامعه گسترش دهد، همه این‌ها محصول تقواست، تقوا راه رسیدن به سعادت دنیا و آخرت است.
 
وی بیان کرد: امروز ۳۱ شهریور ماه، آغاز هفته دفاع مقدس است، خداوند در آیه ۳۲ سوره مبارکه حج می‌فرماید « ذَلِكَ وَمَنْ يُعَظِّمْ شَعَائِرَ اللَّهِ فَإِنَّهَا مِنْ تَقْوَى الْقُلُوبِ»، یعنی (اين است فرايض خدا و هر كس شعائر خدا را بزرگ دارد در حقيقت حاكى از پاكى دل‌هاست).
 
مدیر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان قزوین خاطرنشان کرد: یکی از مصادیق شعائر الهی دفاع مقدس است، هر کس دفاع مقدس را گرامی بدارد، برای دفاع مقدس احترام قائل باشد و آن را مقدس بداند، او شعائر الهی را تعظیم کرده است.
 
وی تأکید کرد: دفاع مقدس یکی از درخشان‌ترین و مهم‌ترین بخش‌های تاریخ و نماد همیشگی حماسه پرشکوه مقاومت و ایثار ملت بزرگ ایران است، دفاع مقدس چراغی راهنما برای مدیریت راهبردی و کلان کشور در آینده‌های نزدیک و دور و همچنین مهد بروز استعدادهای شخصی و ملی است.
 
حجت‌الاسلام موسوی تصریح کرد: دفاع مقدس به ما یاد داد با توکل به خداوند تبارک و تعالی، امید به دعای اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، اعتماد به وعده‌های الهی، اتحاد، همدلی، مقاومت، اطاعت از ولی‌فقیه و اعتماد به ظرفیت جوانان می‌توان قله‌های موفقیت و پیشرفت را یکی پس از دیگری فتح کرد.
 
وی یادآور شد: مقام معظم رهبری در دیداری که با پیشکسوتان و فعالان دفاع مقدس داشتند فرمودند کارهای زیادی انجام شده است، اما ما هنوز نتوانسته‌ایم آن تابلوی عظمت را با جزئیات به مردم و جهانیان نشان دهیم.
 
خطیب نماز جمعه قزوین افزود: بنده در تبیین این فراز از بیان رهبر حکیم انقلاب عرض می‌کنم امروز در جنگ روایت‌ها علیه ایران انقلابی که بخشی از جنگ نرم استکبار است، یکی از مهم‌ترین پروژه‌ها تحریف حقایق جنگ و تولید ضد روایت برای گسترش جریان تحریف است.
 
وی اظهار کرد: دفاع مقدس ما در شرایطی چهل و دومین سالگرد خود را گرامی می‌دارد که در سال‌های اخیر طیف گسترده‌ای از ضد روایت‌ها در بستر رسانه‌های داخلی و خارجی تولید شده که سلب هویت این حماسه باشکوه را نشانه گرفته‌اند.
 
حجت‌الاسلام موسوی عنوان کرد: مقام معظم رهبری در سال‌های گذشته در بیانی فرمودند ما هر چه از لحاظ زمان از دفاع مقدس دور می‌شویم باید از لحاظ معرفت به دفاع مقدس نزدیک‌تر شویم، در تبیین و تحلیل این بیان رهبر حکیم انقلاب عرض می‌کنم که درباره دفاع مقدس باید یک جهاد تبیینی حول محورهای مختلف صورت بگیرد.

وی ادامه داد: حول این محور که جنگ بین ایران و عراق جنگ بین دو کشور و دو ملت نبود، بلکه این جنگ یک جنگ تحمیلی برای ما بود، این جنگی بود که کشورهای غربی و عربی با حمایت آمریکا بر ما تحمیل کردند، آن‌ها می‌خواستند جلوی ظرفیت‌هایی که بین این دو کشور وجود دارد و همچنین جلوی اتحاد این دو کشور شیعه را بگیرند، این‌ مسائل نیازمند تحلیل و تبیین است.
 
خطیب نماز جمعه قزوین بیان کرد: آن محوری که در رابطه با دفاع مقدس باید مورد تحلیل و تبیین قرار بگیرد این است که در خطوط ضد روایت دشمن در اتاق عملیات جنگ روانی در سال‌های اخیر، این‌ها می‌خواستند و می‌خواهند به گونه‌ای جلوه دهند که اداره جنگ به‌صورت عقلانی نبوده و احساسی و هیجانی بوده است.
 
وی خاطرنشان کرد: بنده از جوانان و نوجوانان سؤال می‌کنم در یک جنگی که منطقه و بین‌الملل به‌صورت تمام‌قد از یک کشور حمایت می‌کند و ایران تنها مانده است، چگونه می‌توان سربلند شد و حتی یک وجب از خاک خود را از دست نداد؟ با این وصف آیا اداره جنگ در این هشت سال بر اساس عقلانیت بود یا بر اساس احساس و عاطفه بوده است؟
 
موسوی تأکید کرد: امروز جهاد تبیین در دفاع مقدس لازم، ضروری و واجب است، این است که مقام معظم رهبری می‌فرمایند زوایای مختلف دفاع مقدس باید برای مردم بازگو و تبیین شود.
 
وی تصریح کرد: یکی دیگر از اتفاقات بسیار مهم که در هفته گذشته رخ داد حضور پیروزمندانه نماینده مردم ایران در سازمان ملل بود، حضور آیت‌الله رئیسی در نشست هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک باعث افتخار ماست، رئیس‌جمهور ما با دست پر و با ده‌ها برگ برنده در دست‌شان در سازمان ملل حضور یافتند، حضور رئیس‌جمهور ایران در این نشست حضوری بود که امروز کشورهای غربی معترف به شکست پروژه منزوی‌سازی ایران هستند.
 
مدیر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان قزوین یادآور شد: دولت سیزدهم با روابط خوبی که با کشورهای منطقه پیدا کرده است، هجمه‌ها، فشارهای حداکثری و تحریم‌های آمریکا را خنثی کرده است، امروز رئیس‌جمهور ما در سازمان ملل حضور پیدا می‌کند و در حالی این اتفاق افتاده که امروز ایران در سازمان همکاری شانگهای به‌عنوان عضو اصلی شمرده می‌شود.
 
وی اظهار کرد: امروز دیپلماسی رئیس‌جمهور ما دیپلماسی التماسی نیست، وقتی کشورهایی مانند فرانسه، آلمان و انگلیس علیه ایران بیانیه صادر کردند، بلافاصله دولت جمهوری اسلامی مجوز ۸ نفر از بازرسان آژانس در ایران را که تابعیت‌های آلمانی و فرانسوی داشتند لغو کرد، این گفتمان مقاومت است.

موسوی افزود: امروز رئیس‌جمهور ما پشت تریبون سازمان ملل متحد قرار می‌گیرد و با گفتمان مقاومت و گفتار قرآنی و اهل بیتی با دشمن، در خانه دشمن، در لانه استکبار جهانی چندین بار آمریکا را مورد مؤاخذه، سؤال و بازخواست قرار می‌دهد.
 
وی عنوان کرد: از ابتدای مهر ماه آغاز مدارس را خواهیم داشت، بنده می‌خواهم درخواستی از مردم و مسئولین در رابطه با آموزش‌وپرورش داشته باشم، مقام معظم رهبری در بیانی فرمودند برای چنین دستگاهی هر چه هزینه کنیم، هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری است.
 
خطیب نماز جمعه قزوین بیان کرد: مقام معظم رهبری از مردم و مسئولین خواسته به آموزش‌وپرورش کمک کنند، خانواده‌های نیازمندی هستند که جهت تأمین مایحتاج اولیه تحصیل فرزندانشان در مانده‌اند، از همه عزیزان درخواست می‌کنیم به اندازه توان خود در جشن نیکوکاری شرکت کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: خدای متعال در قرآن کریم می‌فرماید کسانی که مؤمن و متقی هستند با انفاق، فقرا و مستضعفین را هم از نعمت‌ها بهره‌مند و مستفیض می‌کنند.
 
موسوی تأکید کرد: درخواستی از آموزش‌وپرورش و مسئولین مرتبط دارم و آن هم نظارت بر تعلیم و تربیت دانش‌آموزان است، توجه به امور پرورشی دانش‌آموزان باید در اولویت کار آموزش‌وپرورش در سال تحصیلی جدید قرار بگیرد، اگر شما غذا را در ظرف کثیف بریزید نه تنها برای جسم شما خوب نیست، بلکه مضر بوده و شما را بیمار خواهد کرد.
 
وی تصریح کرد: اگر فکر و مغز انسان تزکیه نشده و اعتقاد سالم نداشته باشد، چنین مغز و قلب ناسالمی اگر همراه و عجین با علم شود، انسان را گمراه می‌سازد، از این جهت است که عرض می‌کنم آموزش‌وپرورش باید نسبت به مسائل پرورشی توجه ویژه‌ای داشته باشد.
 
خطیب نماز جمعه قزوین یادآور شد: خداوند به پیامبر (ص) می‌فرماید برو در بین مردم اول آن‌ها را تزکیه کن و سپس به آن‌ها تعلیم و آموزش بده، ان‌شاءالله خداوند تبارک و تعالی به همه ما توفیق عبودیت و بندگی و رسیدن به تقوای الهی را عنایت کند.

انتهای خبر/ ۱۳۰۰

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان