۲۲/ذو القعدة/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۳/۱۰ پنجشنبه

صبح قزوین طلبه شهیدی که آموختن علم را برای دفاع از مرز‌های وطن رها کرد
کد خبر: ۳۶۵۲۴۹ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۶/۲۹ ساعت: ۱:۱۳ ↗ لینک کوتاه

چراغ راه؛

طلبه شهیدی که آموختن علم را برای دفاع از مرز‌های وطن رها کرد

طلبه شهید «رجبعلی بابا» در حال آموختن علم در حوزه علمیه بود که با شدت گرفتن جنگ؛ برای دفاع از مرز‌های وطن دوازدهم دی ماه سال ۱۳۶۴ در لشگر ۳۱ عاشورا به جبهه جنوب اعزام شد.

طلبه شهیدی که آموختن علم را برای دفاع از مرز‌های وطن رها کرد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبح قزوین؛ طلبه شهید رجبعلی بابا، فرزند محمدحسین در هفتم مرداد سال ۱۳۴۱ در روستای دیال‌آباد تاکستان از توابع استان قزوین در خانواده‌ای مؤمن و متدین دیده به جهان گشود.
 
وی بعد از دوران کودکی به مدرسه رفته، دوره ابتدایی را با موفقیت گذراند، سپس با پا گذاشتن به مدرسه راهنمایی توانست با وسعت بخشیدن به آگاهی‌های علمی خود، مدرک دوم راهنمایی را اخذ نماید.
 
شهید بابا علاقه فراوان به مطالعات مذهبی و علوم قرآنی، او را بر آن داشت که دنیای ذهن خود را به اجتماع و روحانیون معطوف نماید. براین اساس در اوایل جنگ تحمیلی تصمیم گرفت تحصیلات خود را در مدرسه صالحیه آغاز نماید.
 
این شهید بزرگوار در حال آموختن علم در حوزه علمیه بود که با شدت گرفتن جنگ؛ برای دفاع از مرز‌های وطن، دوازدهم دی ماه سال ۱۳۶۴ در لشگر ۳۱ عاشورا به جبهه جنوب اعزام شد. اما به دلیل اصابت گلوله و مجروح شدن مجبور بازگشت به زادگاه خود شد، پس از گذشت مدتی به پیشنهاد خانواده اقدام به ازدواج کرد و سپس در کارخانه نازنخ قزوین مشغول به کار شد.
 
وی که احساس می‌کرد همچنان وظیفه و رسالتی خطیر در دفاع از آرمان‌های اسلامی ایران دارد. بار دیگر اقدام به رفتن جبهه می‌نماید و سرانجام در بیست و پنجم فروردین سال ۱۳۵۶ طی عملیات والفجر ۸ در منطقه فاو- کارخانه نمک به علت اصابت ترکش و متلاشی شدن سر به درجه رفیع شهادت نایل می‌گردد.
 
شهید رجبعلی بابا آن گونه بود که در چهره‌اش روحیه شهادت‌طلبی به روشنی دیده می‌شد و همین شوق بود که عارفانه او را در تمام ورطه‌های سخت می‌کشانید. وی هدف و انگیزه خویش را از شرکت در نبرد‌ها و رفتن به جبهه، یاری رزمندگان اسلام و آزادسازی کربلا بیان کرده بود.

انتهای خبر /۱۴۰۴

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان