۱۰/ذو الحجة/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۳/۲۷ یکشنبه

صبح قزوین : دشمن وحدت و امنیت ملی را هدف قرار داده و باید در مقابلش ایستاد
کد خبر: ۳۶۵۱۱۱ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۶/۲۰ ساعت: ۱۳:۳۴ ↗ لینک کوتاه

رهبر انقلاب در دیدار مردم «سیستان و بلوچستان» و «خراسان جنوبی» :

دشمن وحدت و امنیت ملی را هدف قرار داده و باید در مقابلش ایستاد

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمودند: دشمن دو نقطه‌ اساسی را هدف گرفته، یکی وحدت ملّی، یکی امنیت ملّی و باید در مقابل این نقشه دشمن ایستاد.

: دشمن وحدت و امنیت ملی را هدف قرار داده و باید در مقابلش ایستاد
 

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی صبح قزوین؛ هزاران نفر از مردم استان‌های «سیستان و بلوچستان» و «خراسان جنوبی» با حضور در حسینیه امام خمینی با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب در ا دامه آمده است:

اولین حرکت آشکار بنده در مقابله با طاغوت، همراهی مردم و علمای سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی بود

برای من دیدار شما عزیزان خاطره‌انگیز است. هم مردم بیرجند و خراسان جنوبی، هم مردم سیستان و بلوچستان.

بنده اولین مبارزه‌ آشکار با رژیم طاغوت را در بیرجند انجام دادم. در ماه محرم سال ۱۳۴۲، یعنی شصت سال پیش.

دومین برخورد در زاهدان بود. آن هم در ماه رمضان همان سال ۱۳۴۲.

در بیرجند در روز تاسوعا بنده را بازداشت کردند. بردند بازداشتگاه شهربانی نگه داشتند. مردم بیرجند روز عاشورا میخواستند به شهربانی حمله کنند، بنده را از آنجا بیرون بیاورند.

درایت مرحوم آقای تهامی عالم برجسته و درجه‌ی یک بیرجند نگذاشت که این اتفاق بیفتد. گفت این موجب ایجاد مشکل برای فلانی می‌شود.

مردم و علما آن روز همراه بودند با این حرکت، ما تنها نبودیم.

یک بیرجند با همه‌ی مردمش، با علمای بزرگش با ما همراه شدند.

آمریکا به دنبال بحران سازی در ایران است/ در مقابله با دشمن به شدت جدی هستیم/ همه‌ی کارها برای تامین حق آب زابل انجام شود

ماه رمضان همان سال بنده رفتم زاهدان، آنجا دو عالم بزرگ در زاهدان بودند؛ عالم درجه یک شیعه مرحوم آقای کفعمی بود، عالم درجه یک سنی مرحوم مولوی عبدالعزیز ملازهی بود. بنده را آنجا هم دستگیر کردند آوردند تهران بردند قزل‌قلعه. مرحوم کفعمی علناً از ما حمایت کرد، مرحوم مولوی عبدالعزیز یک حکمی صادر کرد در جهت همان حرفهای ما.

یعنی اولین حرکت آشکاری که خود این حقیر در مقابله‌ی با دستگاه طاغوت انجام دادم با همراهی این دو مرکز مهم که امروز مرکز دو استانند با مردمش، با علمایش انجام گرفت.

آمریکا به دنبال بحران سازی در ایران است/ در مقابله با دشمن به شدت جدی هستیم/ همه‌ی کارها برای تامین حق آب زابل انجام شود

دنیا در آستانه یک تحول است

گفتیم دنیا در آستانه یا آغاز یک تحول است؛ این تحول چیست؟ چه اتفاقی در دنیا در حال افتادن است که ما از آن تعبیر می‌کنیم به تحول؟

خطوط اصلی تحول شامل چند مسئله از جمله ضعیف شدن قدرت‌های استکباری دنیاست.

قدرت استکباری آمریکا و برخی کشورهای اروپایی ضعیف شده و ضعیف‌تر خواهد شد.

یکی دیگر از خطوط اصلی تحول برآمدن قدرت‌های جدید منطقه‌ای و جهانیست.

 

اگر مصوبات سفر استانی اوائل دهه۸۰ را دولتها عمل می کردند امروز چهره سیستان و بلوچستان فرق می کرد

مسئولان قدر این مردم را باید بدانند و باید خدمت کنند. البته در سیستان و بلوچستان خیلی خدمت شده کار خیلی شده، بلوچستانی که شما امروز می بینید بلوچستان دوره‌ی طاغوت نیست بنده آن روز را دیده‌ام مردم هیچ چیز نداشتند. از روز اول از روزهای اول کار در این منطقه شروع شد هم در آنجا هم در زابل و سایر مناطق استان. امروز هم دارد کار میشود. باید این کارها با قوّت ادامه پیدا کند.

این مسئله‌ی خط آهن خیلی مهم است؛‌ اینی که شمال و جنوب شرق کشور با خط آهن متصل بشود این خیلی اهمیت دارد هم برای استان و استانهای در بین راه.

مسئله‌ی آب زابل خیلی اهمیت دارد. همه‌ی کارها همه‌ی راه‌ها باید پیموده شود برای اینکه حق مردم در مورد آب تأمین بشود.

کارهای زیادی هم پیش‌روی ما هست که باید انجام بگیرد. اگر آن مصوباتی که در اوائل دهه‌ی ۸۰، که بنده آمدم بلوچستان، تصمیم‌گیری شد اگر دولتها آن مصوبات را عمل میکردند امروز چهره‌ی استان فرق میکرد. تنبلی شد، بی‌توجهی شد از طرف بعضی از دولتها. امروز بحمدالله مشغولند، کار میکنند، تلاش میکنند. بنده امیدوارم و ان‌شاءالله که این امید به نتیجه برسد.

در مقابله با دشمن به شدت جدی هستیم

دشمن در دشمنی و نقشه‌کشی خودش جدی است و ما هم در مقابله با دشمن به شدت جدی هستیم.

آمریکا با فکر و مطالعه به این نتیجه رسیده که در ایران چند نقطۀ بحران‌ساز وجود دارد

معلومات اطلاعاتی ما به ما می‌گوید که دولت آمریکا در این کشور، مجموعه‌ای با اسم گروه بحران درست کرده؛ با ماموریت بحران‌سازی در کشور ما از جمله ایران. تا بگردند نقاطی را که در کشور به‌نظر آنها موجب می‌شود بحران درست بشود، تحریک کنند.

آنها با فکر و مطالعه به این نتیجه رسیدند که در ایران چند نقطه بحران‌ساز وجود دارد: اختلافات قومی، تفاوت‌های مذهبی و مساله جنسیت و زن که باید اینها را برای بحران‌سازی تحریک کرد.

این برنامۀ آمریکاست و شتر در خواب بیند پنبه دانه‌!

قدردانی از دولت، ملت، نیروهای انتظامی و حشدالشعبی عراق برای پذیرایی از ۲۲ میلیون زائر اربعین حسینی

از نیروی انتظامی خودمان هم صمیمانه تشکر میکنم‌ که در این قضیه رفت‌وآمدها و مرز، فکرشان را به کار انداختند و شب و روز نشناختند؛ قدر این جوانان خوب را در بخش‌های مختلف باید بدانیم.

دشمن دو نقطه‌ی اساسی را هدف گرفته. یکی وحدت ملّی، یکی امنیت ملّی. وحدت ملّی مهم است. نگذارید وحدت را بهم بزنند. وحدت یعنی چه؟ یعنی آنجایی که پای منافع ملت در میان هست اختلافات مذهبی، اختلافات سیاسی، اختلافات گروهی، اختلافات قومی باید کنار گذاشته بشود. همه باید در کنار هم باشند. اقوام مختلف، مذاهب مختلف در کنار هم. آنجایی که یک جهتگیری مشخصی هست، این وحدت مهم است و امنیت؛ آن کسانی که امنیت ملی را تهدید می‌کنند دشمن ملت‌اند برای دشمن کار میکنند چه بفهمند خودشان چه نفهمند.

دشمن این دو نقطه را یعنی وحدت را و امنیت را آماج حمله‌ی خودش قرار داده. باید در مقابلش ایستاد.

ملت‌های منطقه امروز نباید دچار غفلت بشوند

امروز تحول بزرگی در دنیا یا دارد آغاز می‌شود یا آغاز شده است. امروز روزی است که ملت‌های منطقه نباید دچار غفلتی بشوند که در دوران استعمار شدند، یا بعد از جنگ اول جهانی شدند.

خطوط اصلی این تحول چند چیز است: در درجه‌ی اول ضعیف شدن قدرتهای استکباری دنیا. قدرت استکباری آمریکا ضعیف شده است و دارد ضعیفتر میشود. یکی دیگر از خطوط اصلی این تحول، برآمدن قدرتهای جدید منطقه‌ای و جهانی است.

خود آن‌ها می‌گویند شاخصهای اقتدار آمریکا در دنیا رو به تنزل است. مثل چه؟ مثل اقتصاد. یکی از مهم‌ترین شاخص‌های اقتدار آمریکا اقتصاد قوی آمریکا بود؛ می‌گویند رو به تنزل است. یکی مسئله‌ی امکان دخالت در دولت‌ها. آمریکا در دولت‌های گوناگون دخالت می‌کرد. امروز این حالت رو به افول است. امروز آمریکا مجبور است برای ضربه زدن به دولت هایی که می خواهد به آنها ضربه بزند جنگ ترکیبی‌ای ایجاد کند که جنگ ترکیبی برای او بسیار هزینه‌زاست آخرش هم به نتیجه نمی‌رسد.

 

در مورد افول اروپا هم وضع بهتر از این نیست. شما خب می‌شنوید این روزها مسائل آفریقا را، کشورهایی که تحت نفوذ فرانسه بودند یکی پس از دیگری دارند علیه فرانسه قیام می کنند. قدرتهای غربی که در رأسشان آمریکاست و بعد هم اروپا امروز آن قدرت سابق را ندارند، رو به ضعفند این ضعف بیشتر می شود. روز به روز قدرت های جدیدی هم  دارند سر بلند می کنند این تحول بزرگ جهانی است.

اینی که می گوییم دشمن ضعیف می شود معنایش این نیست که نمیتواند مکر کند، نمی تواند دشمنی کند، نمی تواند ضربه بزند، می تواند. مشغول نقشه‌کشی‌اند ما باید خوابمان نبرد، ما باید غافل نشویم.

نباید حرفی که می‌زنیم در جهت نقشه‌ دشمن باشد

 باید مراقب باشیم راه را خطا نرویم اشتباه نکنیم حق را با باطل عوضی نگیریم. قرآن معیار داده به ما. قرآن می‌فرماید که «مُّحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ وَالَّذِینَ مَعَهُ» آیا ما با پیغمبر هستیم یا نیستیم؟ راه این است دیگر. علامت دارد. «وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ» اگر شما دیدید این راهی که داریم میرویم راهی است که کفّار را خوشحال می‌کند، بدانید که أَشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ نیستید. پس مع رسول اللّه نیستید، همراه پیغمبر نیستید.

حواسمان باید جمع باشد. بدانیم چه کار می کنیم بدانیم چه می گوییم، حرفی که می‌زنیم در جهت نقشه‌ دشمن نباشد. جدول دشمن را کامل نکند. گاهی غفلت ممکن است بکند کسی یک حرکتی بکند یک حرفی بزند که جدول نقشه‌ی دشمن را کامل کند، این خطرناک است. باید مراقبت کرد که این اتفاق نیفتد. اگر ما مراقب باشیم دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند انجام بدهد.

تکمیل می‌شود...


دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان