۲۰/جمادى الأول/۱۴۴۵

-

۱۴۰۲/۰۹/۱۳ دوشنبه

صبح قزوین ۴۰ عنوان برنامه در هفته فرهنگی قزوین اجرا می‌شود
کد خبر: ۳۶۴۹۸۶ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۶/۱۱ ساعت: ۱۴:۱۵ ↗ لینک کوتاه

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری قزوین:

۴۰ عنوان برنامه در هفته فرهنگی قزوین اجرا می‌شود

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری قزوین گفت: به مناسبت هفته فرهنگی قزوین بیش از ۴۰ عنوان برنامه متنوع فرهنگی، هنری، ورزشی و هویتی با ۳۰۰ آیتم و ریز برنامه در محلات و مناطق شهر و نواحی منفصل اجرا می شود.

۴۰ عنوان برنامه در هفته فرهنگی قزوین اجرا می‌شود
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر پایگاه خبری تحلیلی صبح قزوین؛ به نقل از روابط‌عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی؛ حسین برجی با اشاره به برنامه‌های متنوع و متعدد سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در روز قزوین اظهار کرد: جشنواره‌های هفته فرهنگی و روز قزوین در سال‌های گذشته به دلیل انتشار ویروس کرونا و عدم حضور موثر دستگاه‌های اجرایی مرتبط همچون میراث فرهنگی و گردشگری بسیار کم فروغ اجرا شد با این اوصاف سال گذشته سازمان فرهنگی شهرداری قزوین به تنهایی 10 عنوان برنامه با دهها بخش و ریز برنامه فرهگی‌ و ورزشی را به اجرا درآورد.

برجی تصریح کرد: امسال خوشبختانه توانستیم طی مدت سه ماه نشست کارشناسی با هنرمندان و ورزشکاران و فعالان فرهنگی شهر در کارگروه تولید محتوای سازمان، مجموعه‌ای از برنامه‌های جامع و کاملی را با مشخصات خاص تدارک ببینیم تا در حد وسع شاهد پاسداشت هویت و تکریم مفاخر شهر باشیم ضمن این که موجب افزایش روحیه نشاط و شادابی و پویایی در محلات قزوین باشیم.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین یادآورشد: این برنامه‌ها با تاکید شهردار محترم و همراهی کمیسیون فرهنگی شورا با محور تبیینی در حوزه هویت شهری تدارک دیده شده که قابلیت اجرا دارد اما چون مناسبت روز قزوین با ایام اربعین و دهه دوم صفر مقارن شد تصمیم گرفته‌ شد کلیت برنامه‌های هفته فرهنگی قزوین که ماهیت جشنواره‌ای دارد از ۲۶ شهریور- اول ربیع آغاز شود و تا ۳۱ شهریور ادامه پیدا کند.

این مدیر فرهنگی تصریح کرد: در این راستا فضاسازی شهری و محیطی در این ایام در سازهای بیلبرد، تیربرد، فیکسچر و عرشه های پل‌ها در سطح شهر به تبلیغات محیطی منقوش به آثار خوشنویسی خوش‌نویسیان بنام قزوین و با حال و هوای اربعین اجرا و اکران شده که مردم شاهد آن هستند.

وی گفت: در ادامه این هفته چند برنامه در خصوص هویت شهر قزوین به ویژه تئاتر مفهومی در باره اربعین حسینی و حضرت سیدالشهداء تدارک دیده شده که برای شهروندان اجرا می شود.

هفته پایانی شهریور، هفته جشنواره‌های فرهنگی‌خواهد بود

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین بیان کرد: امسال حداقل 40 عنوان برنامه فرهنگی و هنری که عمدتا در قالب جشنواره تدارک دیده شده از 26 تا 31 شهریور در سطح شهر و محلات و نواحی شهر به صورت ثابت و سیار اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: این برنامه‌ها شامل آیین و جشنهای مرتبط با هفته قزوین، اجرای تئاتر خیابانی، با موضوعات اجتماعی، مانور شهروندی با رویکرد ترافیکی، طرح هر محله یک سینما، دیدار با مفاخر، راه اندازی ایستگاه خوشنویسی در محلات در راستای صیانت از هویت فرهنگی است.

برجی افزود: همچنین مسابقه بزرگ خوشنویسی با خط خودکاری، تولید و پخش تیزر، کلیپ و نماهنگ در هر روز بنام یک شخصیت و فرهیخته از جمله شهیدان بابایی، لشکری، رجایی، ابوترابی و دو شخصیت تاریخی بنام های میرعماد و عبید زاکانی و کلیپ معرفی شهر قزوین، نقالی هفت شخصیت شاخص شهر، جشن بزرگان جهاندیدگان «سالمندان»، برنامه رصد آسمان با نام «به وقت آسمان» و برگزاری کارگاه زنده «ورک شاپ» هنرمندان در صیانت از باغستان سنتی در بوستان ملاخلیلا از دیگر برنامه‌های هفته فرهنگی قزوین است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین اظهارداشت: برپایی شب شعر در حمام قجر، رونمایی از کتاب مرتبط با قزوین توسط مولفان استانی، داوری حافظان کل قران کریم استان قزوین ، تور گشت محلات از آثار تاریخی و باغستان سنتی قزوین، اجرای نگارخانه شهری از جمله برنامه های مهم به مناسبت روز قزوین است.

برجی در ادامه گفت: در این ایام درصددیم بازدید از آثار تاریخی در اختیار شهرداری برای شهروندان با نیم بها و یا رایگان صورت گیرد.

انتهای خبر/ 1300

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان