۱۹/جمادى الأول/۱۴۴۵

-

۱۴۰۲/۰۹/۱۲ یکشنبه

صبح قزوین واردات خودرو خارجی کجا رسید؟
کد خبر: ۳۶۴۷۶۳ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۵/۲۹ ساعت: ۹:۹ ↗ لینک کوتاه

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تشریح کرد:

واردات خودرو خارجی کجا رسید؟

روح‌الله عباسپور با اشاره به آخرین وضعیت پروژه خودروی وارداتی گفت که دولت هم مانند مجلس برای این کار مصمم است و می‌خواهد خودرو وارد شود.

واردات خودرو خارجی کجا رسید؟
به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی صبح قزوین به نقل از ایسنا، روح‌الله عباسپور درباره آخرین اقدامات صورت گرفته از سوی مجلس و دولت برای واردات خودرو، بیان کرد: مجلس در بودجه سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ تصویب کرد تا واردات خودروهای خارجی با انتقال دانش فنی انجام شود. برای واردات خودروهای کارکرده نیز مصوب کرد تا خودروهایی که بین یک تا پنج سال عمر دارند، وارد کشور شوند.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: دولت نیز آئین نامه واردات خودرو را تهیه کرد و بر اساس گزارش مسئولان وزارت صمت، اکنون بالغ بر ۲۰ هزار خودروی وارداتی در گمرک کشور وجود دارد که باید شماره‌گذاری شوند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دولت نیز همانند مجلس برای واردات خودرو مصمم و جدی است، گفت: در برخی موارد نواقصی برای واردات خودرو دیده می‌شود که امیدواریم هرچه زودتر مرتفع شده و شاهد ورود خودروهای بیشتری به کشور باشیم.

عباسپور تصریح کرد: کمیسیون صنایع با جدیت موضوع واردات خودرو را دنبال خواهد کرد. قیمت، کیفیت و واردات خودرو سه اولویت اساسی کمیسیون صنایع و معادن مجلس است که در نشست مشترک اخیر کمیسیون با وزیر صمت نیز پیگیری‌های لازم پیرامون این سه محور صورت گرفت.

انتهای خبر/1404

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان