۲۰/جمادى الأول/۱۴۴۵

-

۱۴۰۲/۰۹/۱۳ دوشنبه

صبح قزوین پرداخت ۵۰ درصد از تسهیلات ازدواج استان قزوین طی سال جاری
کد خبر: ۳۶۴۷۴۶ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۵/۲۸ ساعت: ۱۴:۸ ↗ لینک کوتاه

استاندار قزوین اعلام کرد:

پرداخت ۵۰ درصد از تسهیلات ازدواج استان قزوین طی سال جاری

استاندار قزوین گفت: در چهار ماه ابتدای سال جاری ۵۰ درصد از تسهیلات ازدواج استان قزوین پرداخت شده است.

پرداخت ۵۰ درصد از تسهیلات ازدواج استان قزوین طی سال جاری
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی صبح قزوین؛ محمدمهدی اعلایی در جلسه شورای بانک‌های استان که ظهر امروز در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: تشکر ویژه از مدیران بانک‌های استان داریم زیرا مقایسه اثرات موثر بانک‌ها در فضای اقتصادی استان و آمارها حاکی از عملکرد مناسب شبکه بانکی است.

وی افزود: استان قزوین در پرداخت تسهیلات تبصره 16 به مددجویان بهزیستی رتبه نخست را در کشور کسب کرده و این همان سیاست کلی و کلانی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند نگاه دولت به حمایت از اقشار محروم جامعه باشد.

استاندار قزوین بیان کرد: آمار نشان می‌دهد که بانک‌های استان در حوزه تولید، مسکن و پشتیبانی از مجموعه‌های نیازمند حمایت ویژه مانند وام‌های ازدواج و فرزندآوری که می‌تواند اثرات مثبتی را به همراه داشته باشد، مناسب است.

پرداخت 50 درصد تسهیلات ازدواج از ابتدای سال جاری در قزوین

اعلایی اضافه کرد: در چهار ماه ابتدای سال جاری 50 درصد از تسهیلات ازدواج استان قزوین پرداخت شده و همچنین قزوین در زمینه وام‌های مسکن و اعتبارات در سطح ملی رتبه خوبی دارد که نتیجه عملکرد مناسب بانک‌های استان است.

وی یادآور شد: باتوجه به مشکلات اقتصادی موجود، همراهی و عملکرد بانک‌ها نقش مهمی دارد که در حال حاضر شاهد نتایج مثبت فعالیت آنها بودیم.

اعلایی ابراز کرد: انتظار داریم همکاری و حضور جدی‌تری برای حمایت از مردم، تولید، اشتغال و سیاست‌های کلانی که می‌تواند منشا رفاه برای مردم باشد توسط بانک‌ها صورت بگیرد که البته بانک‌های دارای عملکرد جهشی نقش ویژه‌ای در این بین دارند.

رفتار منطقی در حوزه اقتصاد زمینه‌ساز رشد در آن است

وی تصریح کرد: در تعامل بین دستگاه‌های اجرایی با بانک‌ها، بانک‌ها به تنهایی طرف تقاضا نیستند بلکه دستگاه‌های اجرایی باید به نوبه خود در این زمینه برای عملکرد مناسب بانک‌ها حمایت کنند و چنین ظرفیتی در استان قزوین وجود دارد.

استاندار قزوین با اشاره به تمرکز بر واقعی شدن در امور اقتصادی اذعان کرد: هر اندازه در حوزه اقتصاد به سمت واقعی شدن و ر فتار منطقی پیش برویم توفیقات بیشتری خواهیم داشت.

اعلایی گفت: برای نمونه عده‌ای نسبت به عدم پرداخت مالیات در حوزه‌هایی درخواست دارند اما باید پرسید مجموعه‌هایی که توانستند منافع بالایی را با استفاده از امکانات کشور فراهم کنند چرا باید برای عدم پرداخت مالیات آنها چانه‌زنی کرد؟

استاندار قزوین در پایان یادآور شد: باید برای پیشرو بودن وضعیت اقتصاد از نگاه‌های احساسی و انتزاعی فاصله بگیریم.

انتهای پیام/4006

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان