۱۴/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۴/۳۰ شنبه

صبح قزوین ماجرای فوت نوزاد سه ماهه در اهواز چه بود؟
کد خبر: ۳۶۴۲۶۳ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۴/۲۹ ساعت: ۹:۵۶ ↗ لینک کوتاه

سخنگوی اورژانس ۱۱۵ خوزستان تشریح کرد:

ماجرای فوت نوزاد سه ماهه در اهواز چه بود؟

سخنگوی اورژانس ۱۱۵ خوزستان به دنبال انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر فوت نوزاد سه ماهه در اهواز توضیحاتی را ارائه داد.

ماجرای فوت نوزاد سه ماهه در اهواز چه بود؟

به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین ؛عارف شرهانی سخنگوی اورژانس ۱۱۵ خوزستان گفت: یک نوزاد سه ماهه در بیمارستان گلستان اهواز به دلیل مشکل قلبی تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد و بعد از عمل، برای ادامه درمان به بیمارستان مبدا (ابوذر) بازمی‌گردد.

وی افزود: بر این اساس یک آمبولانس از سیستم بین بیمارستانی ساعت ۱۱:۰۲ دقیقه روز سه شنبه بیمار را از بیمارستان گلستان تحویل گرفته و عازم ماموریت می‌شود، اما در طول مسیر با نقص فنی مواجه شده که بر اساس شنیده‌ها احتمالا نقص در پمپ بنزین و یا به علت تمام شدن بنزین بوده است.

شرهانی ادامه داد: آمبولانس کمکی بیمار را در ساعت ۱۱:۴۴ دقیقه به بیمارستان ابوذر انتقال می‌دهد و نوزاد در ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه فوت می‌کند.

 سخنگوی اورژانس ۱۱۵ خوزستان توضیح داد: سیستم آمبولانس بین بیمارستانی برای یک سری ماموریت‌های انتقال بیمار از یک بیمارستان به بیمارستان دیگر است و بر اساس توافق بین سیستم درمانی و اورژانس اهواز قرار شد یک تعداد آمبولانس خارج از سیستم اورژانس ۱۱۵ برای این منظور اختصاص یابد.

وی اظهار کرد: راننده‌های تعیین شده برای این آمبولانس‌ها خارج از سیستم راننده‌های اورژانس ۱۱۵ هستند و یک نفر نیروی درمانی (همراه طبی) این آمبولانس‌ها را همراهی می‌کند که از طرف بیمارستان‌ها تامین می‌شود.

شرهانی اضافه کرد: نظارت بر عملکرد این بیمارستان‌ها به عهده اورژانس اهواز است که البته این سیستم کاملا مجزا از سیستم اورژانس ۱۱۵ و خدمات ارائه شده به شهروندان است.

سخنگوی اورژانس ۱۱۵ خوزستان ادامه داد: از لحظه وقوع حادثه با حساسیت ویژه پیگیری این موضوع در دستور کار کمیته‌های فنی تخصصی اورژانس ۱۱۵ قرار گرفته و پس از بررسی کارشناسی تمام جوانب؛ نتیجه به افکار عمومی اعلام خواهد شد.

وی ضمن اطمینان خاطر به عموم مردم از بررسی موشکافانه موضوع بدون هیچ اغماضی تا حصول نتیجه خبر داد و گفت: در صورت بروز کوچکترین قصور با کلیه عوامل برخورد قاطع طبق قانون صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/1404

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان