۲۲/ذو القعدة/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۳/۱۰ پنجشنبه

صبح قزوین اندیشه امام(ره) نقطه عطف بیداری در دنیا بود
کد خبر: ۳۶۳۴۹۱ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۳/۱۱ ساعت: ۰:۳۶ ↗ لینک کوتاه

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین:

اندیشه امام(ره) نقطه عطف بیداری در دنیا بود

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین گفت: ظرفیت وجودی امام(ره) و اندیشه ایشان همچون خورشیدی درخشید و مردم آزاده دنیا را به خود مجذوب کرد.

اندیشه امام(ره) نقطه عطف بیداری در دنیا بود
به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ سید علی قاسم‌زاده در رویداد بین‌المللی گستره جغرافیایی اندیشه امام خمینی (ره) که شامگاه «چهارشنبه» 10خرداد ماه در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار شد اظهار کرد: از پیامبر(ص) در چند روایت از اهل سنت نقل شده و افراد بسیاری شنیده‌اند که خداوند برای امت در هر صدسال شخصی را مبعوث می‌کند که دین امت را احیا می‌کند و من براین باورم که یکی از مصداق‌های واضح حدیث پیامبر (ص) امام راحل(ره) هستند که کمتر کسی است که بتواند در دوره معاصر، ارزش و اهمیت نگاه امام و بروز و ظهور امام را کتمان کند.

رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) بیان کرد: جمله و گزاره رهبر انقلاب در این خصوص این است که این انقلاب بدون نام امام خمینی(ره) در هیچ کجای دنیا شناخته شده نیست، که این گزاره‌ی گواه گره خوردگی سرنوشت انقلاب با اندیشه‌های امام راحل است.

وی افزود: علت جهانی شدن امام هم به سبب ابعاد وجودی و شخصیتی حضرت امام(ره) است و هم اندیشه‌های ناب و نظریه پردازی متناسب برای حکمرانی موفق در جامعه اسلامی است؛ در حقیقت امام در برابر شیوه‌های حکومت‌داری و مدیریت در دوره جدید نظریه‌ای تازه در سپهر سیاسی معاصر ارائه کرد که زمینه‌ساز شکل‌گیری تمدن جدید اسلامی شده است.

قاسم‌زاده ادامه داد: از دیدگاه شخصیتی تمام دوستان امام جامع اضداد و جامع‌الاطراف است؛ چراکه فقاهت، عرفان، فلسفه، کلام ، اخلاق و سیاست را در کنارهم جمع کرده است و شاید کمتر کسی در دوران معاصر وجود داشته باشد که ابعاد وجودی و فکری اش به وسعت و گستره فکری و شخصیتی امام باشد و شرح صدری که در قرآن کریم از نشانه های مدیریت آمده از مصداق‌های واجدان آن در دوره معاصر خود حضرت امام(ره) است.نماینده عالی وزارت عتف در استان عنوان کرد: از دیدگاه دیگر، امام(ره) بنیانگذار نهضتی شد که همواره در حال زایش است؛ به این معنا که دائما از دل این مکتب و نهضت مکاتب مختلفی درحال ظهور و بروز است که یکی از بارزترین آنها مکتب حاج قاسم است و به سرعت ساحت فکری ملت های آزاده و ضد استعمار جهان را دربرگرفته و این نفوذ استمرار خواهد یافت.

وی در ادامه بیان کرد: قطعا تمام دوستان می‌دانند که حاج قاسم برآمده از مکتب حضرت امام(ره) است و اگر امام خمینی(ره) نبود حاج قاسمی هم امروز نبود که ما به آن افتخار کنیم.

این مسئول ادامه داد: اما با همه این‌ها، مهم‌ترین نقشی که اندیشه امام(ره) دارد؛ ارائه نظریه سیاسی حکمرانی اسلامی؛ یعنی مردم سالاری دینی است و فکر می‌کنم پس از ملاصدرا در جامعه اسلامی نظریه‌پردازی به تاثیر و اقتدار امام دیده نشده است؛ در واقع همین نقش آفرینی و عمق اندیشگانی امام است که او را در دنیا شناسانده است.

قاسم‌زاده گفت: شخصیت برجسته امام بی‌آنکه بتوانیم به خوبی تبیین کنیم سراسر جهان را متاثر ساخت در حالی که ما در باب شناساندن امام کم‌کاری کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: ظرفیت وجودی امام(ره) و اندیشه ایشان همچون خورشیدی درخشید و مردم آزاده دنیا را به خود مجذوب کرد. برما بویژه دانشگاهیان و همه دلسوزان انقلابی است که برای شناساندن امام(ره) به نحو شایسته و بایسته بکوشیم و دانشگاه بین المللی امام (ره) یکی از ماموریت‌ها و رسالت‌های خود را همراه با مجموعه های انقلابی و مردمی و حتی دولتی معرفی و تبیین بیشتر امام راحل و روایت صحیح از اندیشه‌های او می‌داند.

رئیس دانشگاه امام (ره) گفت: امیدواریم پرچم این نظام حکمرانی و بنایی که امام و شهدا و مجاهدان و مردم برپا کرده‌اند و با زعامت و تلاش و هدایتگری‌های مقام معظم رهبری بر عزتش افزوده شد، به دستان مبارک امام زمان (عج) سپرده شود و به تحقق جامعه آرمانی بینجامد که قطعا همین گونه خواهد شد که وعده خدا تخلف ناپذیر است.

انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان