۱۴/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۴/۳۰ شنبه

صبح قزوین نقره‌داغ شدن دو واحد احتکارکننده مرغ در قزوین
کد خبر: ۳۶۳۳۱۰ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۲/۳۱ ساعت: ۹:۰ ↗ لینک کوتاه

مدیر بازرسی جهاد کشاورزی استان قزوین خبر داد:

نقره‌داغ شدن دو واحد احتکارکننده مرغ در قزوین

مدیر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از برخورد قانونی و جریمه نقدی به مبلغ ۸۷۰ میلیون ریال برای دو واحد متخلف عرضه مرغ گرم در این استان خبر داد.

نقره‌داغ شدن دو واحد احتکارکننده مرغ در قزوین

به گزارش حوزه اقتصادی صبح قزوین؛ داود نایب فرجی، مدیر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از جریمه نقدی ۸۷۰ میلیون ریالی دو واحد عرضه مرغ در استان قزوین به دلیل احتکار مرغ خبر داد.

وی افزود: این دو واحد که در شهر محمدیه از توابع شهرستان البرز قرار داشتند، به اخفاء و امتناع از عرضه گوشت مرغ مبادرت می‌کردند.

مدیر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اضافه کرد: با تحقیق و بررسی از سوی بازرسان سازمان جهاد کشاورزی و هماهنگی با تعزیرات از این واحدها بازدید به عمل آمد و معلوم شد که ۲۰۰ کیلوگرم مرغ در این واحدها اخفاء شده است.

نایب فرجی تصریح کرد: یکی از واحدها به علت ارتکاب دوبار تخلف در کمتر از یک هفته به مبلغ ۵۸۰ میلیون ریال و دیگری ۲۹۰ میلیون ریال جریمه نقدی شدند.

این مسئول با بیان اینکه مرغ‌های اخفاء شده به چرخه عرضه بازگشته است، گفت: هرگونه اخفاء کالای اساسی در واحدهای صنفی ممنوع بوده و برابر ماده ۷ قانون تعزیرات حکومتی مشمول جریمه نقدی است.

مدیر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خاطرنشان کرد: یکی از واحدهای مرغداری این شهرستان نیز در هماهنگی با مقام قضایی در مرحله اخذ دستور پلمب قرار دارد.

نایب فرجی یادآور شد: شهروندان استان قزوین می‌توانند در هر کجای این استان که قرار دارند با هدف نظارت همگانی و برخورد با متخلفان در حوزه بازار موضوع را به سامانه ۱۲۴ گزارش دهند.

انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان