۲۵/جمادى الأول/۱۴۴۵

-

۱۴۰۲/۰۹/۱۸ شنبه

صبح قزوین نمایشگاه خوشنویسی خورشید ولایت در قزوین برگزار می‌شود
کد خبر: ۳۶۳۲۶۱ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۲/۲۸ ساعت: ۱۲:۴۶ ↗ لینک کوتاه

مسئول هنرهای تجسمی حوزه هنری استان قزوین:

نمایشگاه خوشنویسی خورشید ولایت در قزوین برگزار می‌شود

مسئول هنرهای تجسمی حوزه هنری استان قزوین گفت: همزمان با دهه کرامت، نمایشگاه خوشنویسی خورشید ولایت در قزوین برگزار می‌شود.

نمایشگاه خوشنویسی خورشید ولایت در قزوین برگزار می‌شود
محمد رازقی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ از افتتاح نمایشگاه خوشنویسی خورشید ولایت در استان قزوین خبر داد و اظهار کرد: استان قزوین مهد و پایتخت خوشنویسی ایران و بسیاری از هنرمندان مشهور و خوش نام این عرصه است.

وی ادامه داد: حوزه هنری استان قزوین همزمان با دهه کرامت نمایشگاه خوشنویسی خورشید ولایت را که برگرفته از فاخرترین آثار ۱۹ استاد نامدار قزوینی و یک استاد مطرح کشوری است به نمایش خواهد گذاشت.

مسئول هنرهای تجسمی حوزه هنری استان قزوین یادآور شد: این نمایشگاه روز شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه با حضور قائم مقام وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، استاد جلیل رسولی چهره ماندگار خوشنویسی ایران و جمعی از مسئولان کشوری و استانی افتتاح خواهد شد و سرانجام در ۹ خرداد ماه ۱۴۰۱ به کار خود پایان می‌دهد.

این مقام مسئول اضافه کرد: این نمایشگاه در ایام برگزاری از ساعت ۱۰ صبح الی ۸ شب در محل نگارخانه مهر حوزه هنری استان قزوین دایر است و اهالی هنر و علاقمندان می‌توانند از این آثار فاخر بازدید به عمل آورند.

رازقی با اشاره به تدارک برنامه‌های جانبی در حاشیه این نمایشگاه، گفت: برنامه‌های جانبی همچون برگزاری کلاس‌های آموزشی اساتید خوشنویسی در فضای نمایشگاه، کارگاه آموزشی ابر و باد و نشست ترکیب‌بندی در خط شکسته نستعلیق از دیگر برنامه های این نمایشگاه است.

گفتنی است این نمایشگاه به همت معاونت هنرهای تجسمی حوزه هنری استان قزوین برگزار می‌شود و بازدید برای عموم هنرمندان و هنردوستان آزاد است.

انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان