۰۷/ربيع الأول/۱۴۴۵

-

۱۴۰۲/۰۶/۳۱ جمعه

صبح قزوین امضای تفاهم‌نامه احداث نخستین شهرک تولید محتوای ایران در قزوین
کد خبر: ۳۶۳۱۰۷ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۲/۱۸ ساعت: ۱۰:۵۸ ↗ لینک کوتاه

با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفت؛

امضای تفاهم‌نامه احداث نخستین شهرک تولید محتوای ایران در قزوین

تفاهم‌نامه همکاری احداث و راه اندازی نخستین شهرک تولید محتوا ایران در استان قزوین طی مراسمی با حضور وزیر فرهنگ به امضای رئیس سازمان سازمان اوقاف و امور خیریه، استاندار قزوین و مدیر عامل اپراتور ایرانسل رسید.

امضای تفاهم‌نامه احداث نخستین شهرک تولید محتوای ایران در قزوین
به گزارش حوزه علم و فناوری صبح قزوین؛ تفاهم‌نامه همکاری احداث و راه اندازی نخستین شهرک تولید محتوا ایران در استان قزوین طی مراسمی با حضور وزیر فرهنگ به امضای رییس سازمان سازمان اوقاف و امور خیریه، استاندار قزوین و مدیر عامل اپراتور ایرانسل رسید.
گفتنی است؛ با احداث و راه‌اندازی این پروژه، عرصه فعالیتی و گستره وسیعی از قابلیت‌های هنری و دیجیتال پوشش می‌‌یابد.

بر همین اساس این شهرک، ترکیبی از شهرک تلویزیونی، شهرک سینمایی و شهرک تولید محتوای فضای مجازی است که توجه به عرصه سینما و تئاتر، موسیقی، بازی ویدیویی، ادبیات و شعر، هنرهای تجسمی، فناوری اطلاعات و ارتباطات از موضوعاتی است که این شهرک زیرساخت تولیدات محتوایی آن را ایجاد خواهد کرد.

در این پروژه مهم ملی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین به نمایندگی از استانداری قزوین و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین به نمایندگی از سازمان اوقاف مسئولیت‌ها و اقدامات این پروژه را پیگیری خواهند کرد.


مهدی رجحانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با انتشار توییت از انعقاد تفاهم نامه احداث اولین شهرک تولید محتوای کشور در قزوین خبر داد.

متن این توییت به شرح ذیل می باشد؛

پس از اولین شهرک انرژی خورشیدی کشور در قزوین، به فضل و یاری خداوند، بعد از ماهها پیگیری، تفاهم نامه احداث اولین شهرک تولید محتوا مصوب سفر در کشور با مشارکت اوقاف و ایرانسل به امضا رسید.

این شهرک زیر ساختی اساسی و تحول ساز در حوزه تولید انواع محتوا خواهد بود.

محمدحسین فائزی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین درباره ساخت شهرک تولید محتوای ایران در قزوین با اشاره به دغدغه های مقام معظم رهبری در زمینه جهاد تبیین و فضای مجازی، اظهار کرد: شهرک تولید محتوا پس از بهره‌برداری گام‌های قابل توجهی در این عرصه‌ها برخواهد داشت.

این مسئول با بیان اینکه خلاء تولید محتواهای فاخر در فضای مجازی به چشم می‌خورد، گفت: در این حوزه جای کار زیادی وجود دارد و شهرک تولید محتوا می تواند بستر مناسبی برای فعالیت در این حوزه باشد.

حجت‌الاسلام سید مصطفی مجیدی مدیرکل اوقاف استان قزوین در این زمینه اظهار کرد: به زودی مطالعه طرح احداث شهرک تولید محتوا آغاز خواهد شد و با سرمایه‌گذاری اوقاف و ایرانسل این شهرک در استان قزوین کلنگ‌زنی می‌شود.

وی افزود: مقرر شده تا این پروژه در یک برنامه‌ریزی کوتاه مدت و زمان‌بندی یک و نیم ساله به بهره برداری برسد و کسانی که در حوزه تولید محتوای پلتفرم‌های فضای مجازی و رسانه‌های دیداری و شنیداری در حوزه انیمیشن و فیلمسازی فعالیت می‌کنند نیز بهرهمند شوند.

این مسئول گفت: شهرک تولید محتوا آورده فرهنگی و اقتصادی بسیار ارزشمندی برای کشور و استان خواهد داشت و به زودی کارهای مطالعاتی و اجرایی آن هم انجام خواهد شد.

انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان