۱۵/شعبان/۱۴۴۵

-

۱۴۰۲/۱۲/۰۶ یکشنبه

صبح قزوین پرداخت تسهیلات به کارفرمایان برای اشتغال مددجویان
کد خبر: ۳۶۲۴۴۳ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۱/۷ ساعت: ۱۳:۲۴ ↗ لینک کوتاه

معاون کمیته امداد استان قزوین خبرداد:

پرداخت تسهیلات به کارفرمایان برای اشتغال مددجویان

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین گفت: کارفرمایان و صاحبان مشاغل در صورت بکارگیری یک مددجو به ازای آن تسهیلات قرض الحسنه دریافت کرده و یا به مدت دو سال از پرداخت حق بیمه نیروی جذب شده معاف خواهند بود.

پرداخت تسهیلات به کارفرمایان برای اشتغال مددجویان
به گزارش حوزه اجتماعی صبح قزوین؛ علی اصغر کشاورز حسین آبادی اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) سال‌هاست که رویکرد فعالیت‌های خود را از تواندهی به توانمندسازی تغییر داده است و در این مسیر تلاش می‌کند بستر ارتقاء زندگی مددجویان را فراهم کند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین رویکردهای این نهاد در توانمندسازی مددجویان اشتغال‌زایی از طریق پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی و یا از طریق اشتغال در مراکز تولیدی و خدماتی است که این امر به فراخور شرایط افراد متفاوت است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: مددجویانی که توانایی و مهارت لازم را برای اشتغال داشته باشند، می‌توانند از طریق دریافت تسهیلات برای ایجاد اشتغال اقدام و منبع درآمدی را برای اداره زندگی خویش فراهم کنند.

وی افزود: مددجویان متقاضی تسهیلات اشتغال‌زایی باید مهارت و توانایی لازم را داشته باشند و همچنین در رشته‌ای اقدام به اشتغال‌زایی کنند که آن رشته دارای مزیت‌های اقتصادی باشد.

کشاورز حسین آبادی عنوان کرد: یکی دیگر از فرصت‌های اشتغال برای مددجویان استفاده از ظرفیت کارفرمایان است که در این بخش بسته تشویقی در نظر گرفته شده است که براساس این بسته تشویقی، به ازای بکارگیری هر مددجو تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد: کارفرمایان و صاحبان مشاغل در صورت بکارگیری یک مددجو به ازای آن تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت کرده و یا به مدت دو سال از پرداخت حق بیمه نیروی جذب شده معاف بوده و این هزینه توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: در اجرای این روش‌های اجرایی، رویکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) ارائه آموزش‌های مهارت فنی و حرفه‌ای به مددجویان است تا با آمادگی لازم وارد بازار کار شوند.

وی یادآورشد: اشتغال‌زایی و ایجاد شغل برای آنها رویکردی است که با استفاده از ظرفیت‌های مختلف پیگیری می‌کنیم چراکه اعتقاد داریم در این روش فرصت‌های ایجاد کرامت برای مددجویان بیشتر است.

انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان