۲۲/ذو القعدة/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۳/۱۰ پنجشنبه

صبح قزوین پیام نماینده ولی فقیه در استان قزوین به مناسبت نوروز ۱۴۰۲
کد خبر: ۳۶۲۳۶۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۱/۳ ساعت: ۱۳:۳۷ ↗ لینک کوتاه

پیام نماینده ولی فقیه در استان قزوین به مناسبت نوروز ۱۴۰۲

آیت‌الله عابدینی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین در پیامی آغاز سال ۱۴۰۲ را به هم استانی‌های گرامی، ملت شریف ایران اسلامی و رهبر حکیم انقلاب اسلامی تبریک عرض می‌کنم.

پیام نماینده ولی فقیه در استان قزوین به مناسبت نوروز ۱۴۰۲

به گزارش حوزه اجتماعی صبح قزوین؛ آیت‌الله عابدینی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین در پیامی آغاز سال ۱۴۰۲ را به هم استانی‌های گرامی، ملت شریف ایران اسلامی و رهبر حکیم انقلاب اسلامی تبریک عرض می‌کنم.
متن کامل پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
یا مقلّب القلوب و الابصار، یا مدبّر اللیل و النّهار، یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال
تحول طبیعت و عید نوروز ۱۴۰۲ را خدمت هم استانی‌های گرامی، ملت شریف ایران اسلامی و رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی تبریک عرض می‌کنم.
عید نوروز امسال همراه با ماه مبارک رمضان شده است، این تقارن در حقیقت نشان می‌دهد که ما به دو عید محتاجیم، از یک سو به عید نوروز محتاج هستیم، برای اینکه ما دارای طبیعت هستیم و مثل همه موجودات عالم نشاط، شادابی و تحولات را انتظار می‌کشیم و از یک سو نیز دارای فطرت هستیم و باید فطرت خود را تأمین کنیم، عید فطر عید فطرت است و ماه مبارک رمضان برای نشاط و شادابی فطرت انسان‌هاست.
پیغمبران مبعوث شده‌اند تا فطرت ما را بهاری کنند، امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) درباره رسول اکرم (صلی‌الله‌علیه‌و‌اله‌وسلّم) فرمودند پیغمبر (صلی‌الله‌علیه‌و‌اله‌وسلّم) آمد که اهل زمانه خود را بهاری کند. در بیان دیگری امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) فرمودند پیغمبر (صلی‌الله‌علیه‌و‌اله‌وسلّم) آمد که رحمت، مهربانی، دوستی و خوبی‌ها در میان مردم انتشار پیدا کند و شهرها، کشورها و ملت‌ها بهاری شوند.
امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) درباره قرآن کریم فرمودند خیلی با قرآن همراه شوید، در قرآن بیندیشید، این قرآن است که قلب‌ها را بهاری می‌کند و روح، عقل، جان و فطرت انسان با قرآن بهاری می‌شود. در زیارت حضرت حجت (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) این‌گونه سلام می‌کنیم «السَّلَامُ عَلَى رَبِيعِ الْأَنَامِ وَ نَضْرَةِ الْأَيَّام»، یعنی سلام بر تو ای بهار عالمیان و سلام بر تو ای سرسبزی روزگاران.
بنابراین دین ما برای بهاری شدن و جشن، شادی، نشاط و آرامش است، در قرآن آمده «أَلاَ بِذِکْرِ اللّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوب» یعنی همه خوشی‌ها، راحتی‌ها، آسایش‌ها و آرامش‌ها در سایه دین محقق خواهد شد. در دعاها داریم خدایا کاری کن همیشه قلب ما با هدایت همراه باشد، دعای تحویل سال هم برای عید فطرت آمده و هم برای عید طبیعت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
همه ما احتیاج به همدلی با یکدیگر داریم، علی‌الخصوص اعضای خانواده، خویشاوندان، همسایگان و همه اقشار مردم کوشش کنیم یکدیگر را درک کنیم، برای یکدیگر زحمت درست نکنیم، بکوشیم تا آرامش خاطر برای هم باشیم و آرامش برای یکدیگر فراهم آوریم.
یکی از نکات حائز اهمیت این است که باید به وحدت و انسجام ملی توجه داشته باشیم، گرگ‌های استکباری و آمریکایی تلاش می‌کردند ملت، اقلیم و کشور ما را پاره‌پاره کنند و ما را متفرق کرده و در آشوب قرار دهند، بنابراین ما به وحدت و انسجام ملی به‌صورت جدی محتاجیم.
امیدواری و امیدبخشی یکی از نکات مهم است که تمام بسترهای آن فراهم آمده است، آینده کشور ما آینده بسیار روشنی است، دشمنان ما عقب نشسته‌اند، بساط آمریکا و استکبار در حال برچیده شدن از منطقه است، این‌ها همه نشان می‌دهد ما منتظر تحولات بزرگی در منطقه به نفع مردم و آسایش و رفاه آنها هستیم.
ان‌شاءالله این امیدواری را هم بتوانیم فرهنگ جامعه خود قرار دهیم، حرکت با آهنگ هدایت‌های رهبر حکیم انقلاب و هماهنگی با امام المسلمین موجب سعادت و آرامش فردی و اجتماعی ما خواهد بود. امیدواریم سال جدید سالی باشد با برکت، توأم با پیروزی‌های بزرگ، همراه با نشاط، خوشحالی، لبخندی که به یکدیگر خواهیم داشت و با مهربانی و دلسوزی که از عمق وجود نسبت به آحاد مردم داشته باشیم.

انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان