۰۵/شوّال/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۱/۲۶ یکشنبه

صبح قزوین ۳ توصیه امام رضا (ع) برای روز‌های پایانی ماه شعبان
کد خبر: ۳۶۲۲۷۱ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ ساعت: ۹:۳۶ ↗ لینک کوتاه

۳ توصیه امام رضا (ع) برای روز‌های پایانی ماه شعبان

آقامجتبی تهرانی در سخنانی می‌گوید: امام رضا(ع) به اباصلت در خصوص ایام پایانی شعبان می‌فرماید: بر تو باد به اینکه رو آوری به کارهایی که برای تو سود و فایده دارد. زیاد دعا بخوان و استغفار کن و قرآن تلاوت کن.

۳ توصیه امام رضا (ع) برای روز‌های پایانی ماه شعبان

به گزارش سرویس فرهنگ وهنر صبح قزوین ؛ مرحوم آیت‌الله آقامجتبی تهرانی، استاد اخلاق در یکی از سخنرانی‌هایش به مناسبت آخرین روزهای ماه شعبان اظهار داشت: یک سفارش به دوستان در خصوص روزهای آخر ماه شعبان داشته باشم. نسبت‌ به ماه رجب و شعبان به‌ خصوص راجع‌ به استغفار در ماه شعبان روایات زیادی وارد شده است. روایت را عبدالسّلام بن صالح هروی نقل می‌کند. البته به ذهنم این است که روایت را محدّث قمی از اباصلت هروی نقل می‌کند. شاید این دو یک نفر نباشند.

تلاش کن کوتاهی‌هایت را در ماه شعبان جبران کنی

وی ادامه داد: می‌گویند: «دَخَلْتُ عَلَى أَبِی الْحَسَنِ عَلِی بْنِ مُوسَى الرِّضَا(ع) فِی  آخِرِ جُمُعَةٍ مِنْ  شَعْبَانَ  فَقَالَ لِی یا أَبَا الصَّلْتِ- إِنَّ شَعْبَانَ قَدْ مَضَى أَکْثَرُهُ وَ هَذَا آخِرُ جُمُعَةٍ مِنْهُ (وسائل الشیعه، ج ۱۰، ص ۳۰۱)»؛ بر امام‌هشتم(ع) وارد شدم در آخرین جمعه از ماه شعبان که چند روزی به آخر ماه مانده بود. به من فرمود: ای اباصلت! بیشتر ماه شعبان گذشت و آخرین جمعه این ماه است. «فَتَدَارَکْ فِیمَا بَقِی مِنْهُ تَقْصِیرَکَ فِیمَا مَضَى مِنْهُ»؛ کوتاهی‌هایی را که در گذشته این ماه کردی، تدارک کن در آنچه از این ماه باقی مانده است.

زیاد دعا بخوان و استغفار کن و قرآن تلاوت کن

آقامجتبی تهرانی گفت: امام ادامه می‌دهد: «وَ عَلَیکَ بِالْإِقْبَالِ عَلَى مَا یعْنِیکَ»؛ بر تو باد به اینکه رو آوری به کارهایی که برای تو سود و فایده دارد.«وَ أَکْثِرْ مِنَ الدُّعَاءِ وَ الِاسْتِغْفَارِ وَ تِلَاوَةِ الْقُرْآنِ»؛ زیاد دعا بخوان و استغفار کن و قرآن تلاوت کن.

فیلم این سخنان را اینجا ببینید:

 
 
کد ویدیو

انتهای پیام/1404
منبع: فارس

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان