۱۲/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۴/۲۸ پنجشنبه

صبح قزوین ۸۵درصد اشتغال شهرستان قزوین محقق شده است
کد خبر: ۳۶۱۵۳۶ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ ساعت: ۱۲:۲۷ ↗ لینک کوتاه

فرماندار قزوین:

۸۵درصد اشتغال شهرستان قزوین محقق شده است

۸۵درصد اشتغال شهرستان قزوین محقق شده است
عباس کاظمی در گفت‌وگو با خرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به مهم‌ترین اقدامات مجموعه مدیریتی شهرستان قزوین در یک سال اخیر اظهار کرد: فرمانداری قزوین در یک سال گذشته در بسیاری از موضوعات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اقدامات زیادی را انجام داده و سعی شده با احصاء و شناسایی مسائل به سمت برون رفت از مشکلات و افزایش آسایش و رفاه مردم این شهرستان برویم.
 
کاظمی با بیان اینکه مسائل و مشکلات قزوین متنوع است، ادامه داد: رعایت عدالت در توزیع منابع و نظارت پیوسته بر پروژه‌ها در حوزه‌های عمرانی شهرستان دنبال شد.
 
آب و راه، دو مسئله اصلی شهرستان قزوین است

وی افزود: آب آشامیدنی، کشاورزی و راه به ویژه راه روستایی از مسائل مهم شهرستان محسوب می‌شود که در همین راستا دستگاه‌های مرتبط و فرمانداری قزوین تلاش می‌کنند با همراهی دهیاران، شوراهای روستا، شورای بخش و متولیان امر این نیاز را مرتفع سازند.
 
این مسئول گفت: راه‌اندازی مجتمع‌های آبرسانی سبب حل مشکل آب شرب نزدیک به ۷۰ روستا می‌شود، در حوزه آب کشاورزی هم استخرهای آب کشاورزی که با همراهی و یاری مردم در مناطق مختلف بخش‌های روستایی احداث شده توانسته بخش بزرگی از نگرانی‌ها و دغدغه‌های مردم را پاسخ دهد.
 
فرماندار قزوین اضافه کرد: در توسعه شبکه برق، گازرسانی و انشعابات جدید به ویژه در مناطق روستایی که دارای اقلیم سرد هستند، اقدامات خوبی صورت گرفته و امیدواریم این مسیر در ایام پیش رو و سال آینده هم ادامه پیدا کند.
 
کاظمی اظهار کرد: بسیاری از مطالبات در صدور اسناد مالکیت در حوزه بازنگری طرح‌های هادی روستایی، مورد رسیدگی قرار گرفته و بخش قابل توجهی مصوب و بخشی هم در فرآیند تصویب قرار دارد.

وی افزود: شهرستان قزوین سهم قابل توجهی در ایجاد اشتغال برای استان دارد و تا به امروز بیش از ۸۵ درصد این تکالیف محقق شده است.

۶۹۷ فقره تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی پرداخت شده است

فرماندار قزوین ادامه داد: تسهیلات مناسبی معادل ۶۹۷ فقره با ۲۹ ميليارد تومان اعتبار در حوزه مشاغل خانگی صورت گرفته که اقدام قابل توجهی است.

کاظمی گفت: علی‌رغم شرایط خشکساللی حدود ۴۳ هزار تن برداشت گندم در سطح شهرستان قزوین داشته‌ایم که بیش‌از تعهدی است که برای شهرستان مشخص شده بود.
 
فرماندار قزوین با اشاره به  تلاش های صورت گرفته در حوزه تامین و توزیع مایحتاج اساسی مردم از جمله گوشت سفید، گوشت قرمز، شکر، برنج و دیگر مایحتاج افزود: در حوزه  بازار اقداماتی صورت گرفته که در تامین و توزیع این اقلام در شهرستان مشکلی نداشته و در ادامه هم مشکلی نخواهد بود.
 
وی ادامه داد: تلاش شد با استفاده از ظرفیت‌های مردمی و دستگاه‌های مسئول در ساماندهی بازار و خصوصا آرد و نان  قدم موثر برداریم و مجموع نظارت‌هایی که در حوزه تامین و توزیع صورت گرفته توانسته یک موازنه مناسب در این حوزه ایجاد نماید.
 
نماینده عالی دولت در شهرستان قزوین اضافه کرد: در حوزه مناسبات اجتماعی و فعالیت‌های فرهنگی، مجموعه فرمانداری با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های فوق‌العاده در استان تلاش کرده اقدامات مناسبی به ویژه در حوزه اشتغال و ازدواج انجام دهد.
 
ظرفیت‌های حاکمیتی و تکالیفی در حوزه آسیب‌های اجتماعی باید هم افزا و متمرکز پیش برود

کاظمی با اشاره به اقدامات فرمانداری قزوین در حوزه‌های اجتماعی اظهار کرد: تسهیلات خوبی در حوزه های مختلف اجتماعی از سوی دستگاه های اجرایی پرداخت شده است اما همچنان در این حوزه با آسیب‌های اجتماعی متعددی مواجه هستیم و به نظر می‌رسد باید مجموعه ظرفیت‌های حاکمیتی و تکالیفی که دستگاه‌های اجرایی در این حوزه دارند با هم‌ افزایی و متمرکز پیش برود.
 
وی گفت: در حوزه مبارزه با مواد مخدر و حاشیه نشینی معضلاتی در حواشی شهرهای شهرستان قزوین وجود دارد که تلاش شده در این بخش از ظرفیت مردمی، دستگاه‌های حاکمیتی و اجرایی برای پاسخ دادن به مطالبات و نیازمندی‌ها و حل و رفع مسائل و مشکلات مردم استفاده شود.
 
فرماندار قزوین همچنین با اشاره به شعار دولت سیزدهم  که حرکت به سمت عملیاتی کردن حکمرانی مردم است، اضافه کرد: آنچه که در ۴۴ سال عمر مبارک انقلاب اسلامی تجربه شده حضور تاثیرگذار و چشم‌گیر مردم در عرصه‌ های مختلف بوده است و در هر صحنه‌ای که مردم پای کار آمدند در آنجا موفقیت‌های متعددی کسب شد، لذا مجموعه مدیریتی شهرستان هم به همین دلیل به دنبال بسترسازی حضور موثر مردم در مناسبت‌های مختلف است.
 
کاظمی در پایان گفت: گروه‌های جهادی که در حوزه آسیب‌های اجتماعی در خصوص محرومیت‌زدایی، حاشیه‌نشینی، طلاق، مواد مخدر و غیره شکل گرفته نشان دهنده نقش موثر مجموعه‌های مردمی است و معتقدیم در تمامی حوزه‌ها حضور مردم را باید تقویت کرد.
 
انتهای پیام/ 1330
 
 

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان