۲۲/ذو القعدة/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۳/۱۰ پنجشنبه

صبح قزوین اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در استان قزوین آغاز شد
کد خبر: ۳۶۱۴۶۹ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ ساعت: ۱۴:۵۰ ↗ لینک کوتاه

اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در استان قزوین آغاز شد

اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی از امروز در استان قزوین آغاز می‌شود.

اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در استان قزوین آغاز شد
به گزارش حوزه اقتصادی صبح قزوین؛ پس از اجرای آزمایشی طرح طرح کالابرگ الکترونیکی در استان هرمزگان، مدیر اجرایی طرح کالابرگ الکترونیکی از آغاز اجرای این طرح در استان‌های قزوین، گیلان و مرکزی خبر داد.

در قالب این طرح، برای حفظ قدرت خرید مردم قیمت ۱۰ قلم کالای اساسی بر مبنای شهریور ۱۴۰۰ محاسبه می‌شود و دولت بر اساس سبد کالای مشخص‌شده، مابه‌التفاوت قیمت کالا را در طول دوره پرداخت می‌کند.

همچنین در این طرح، مردم می‌توانند طبق نیاز خانوار، مقدار کمتر یا بیشتری از کالاهای اساسی مرجع را به‌انتخاب خود و تا سقف میزان اعتبار یارانه‌شان خریداری کنند.

به‌گفته مدیر اجرایی طرح کالابرگ الکترونیکی، بر اساس این طرح یارانه یک ماه زودتر در حساب سرپرست خانوار شارژ می‌شود و فرد ۱۰ قلم کالای اعلام‌شده را بعد از شارژ اعتبار می‌تواند خریداری کند، به این صورت که بخشی از قیمت کالا را خودش پرداخت می‌کند و بقیه از یارانه ماه بعد برداشت می‌شود. کالاهای شامل این طرح عبارتند از شیر، پنیر، ماست، مرغ، تخم‌مرغ، ماکارونی، شکر و برنج.

در این طرح برای مثال روغن مایع ۸۱۰ گرمی قیمتش ۶۲ هزار تومان است، شهریور ۱۴۰۰ قیمت این کالا ۱۴ هزار تومان بوده است، شما ۱۴ هزار تومان را نقداً پرداخت می‌کنید و ۴۸ هزار تومان باقیمانده از یارانه پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان