۱۰/رمضان/۱۴۴۴

-

۱۴۰۲/۰۱/۱۲ شنبه

صبح قزوین هزینه‌های سرویس و شهریه مدارس قزوین عودت می‌شود
کد خبر: ۳۶۱۴۶۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ ساعت: ۱۲:۱۸ ↗ لینک کوتاه

باپیگیری صبح قزوین؛

هزینه‌های سرویس و شهریه مدارس قزوین عودت می‌شود

دادستان عمومی و انقلاب قزوین دستور عودت هزینه‌های سرویس و شهریه مدارس قزوین در روزهای تعطیلی را به آموزش و پرورش استان ابلاغ کرد.

هزینه‌های سرویس و شهریه مدارس قزوین عودت می‌شود
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ مدارس استان قزوین به دلیل آلودگی هوا و برودت هوا طی ماه‌های آذر و دی‌ روزهای زیادی را تعطیل شدند و این دغدغه در بین والدین ایجاد شد که تکلیف هزینه‌های جانبی مثل هزینه سرویس مدارس که پرداخت شده اما فرزندانشان خدماتی دریافت نکردند چه می‌شود؟

پایگاه خبری صبح قزوین در گزارشی به این موضوع پرداخت و دغدغه‌های والدین را مطرح کرد که در لینک زیر قابل مطالعه است.

سرویس مدرسه یا سرویس روح و روان والدین؟!

دستور دادستان برای بازپرداخت مابه‌التفاوت هزینه‌های دانش‌آموزان در ایام تعطیلی مدارس 

در این راستا امروز حسین رجبی دادستان عمومی و انقلاب قزوین دستور عودت هزینه‌های آموزشی اخذ شده مدارس در ایام تعطیلی ناشی از برودت هوا را به اداره کل آموزش و پرورش استان ابلاغ کرد.

وی گفت: حسب گزارشات واصله تعطیلی مدارس و مهد کودک‌ها به دلیل برودت هوا و بارش نزولات آسمانی در هفته‌های گذشته، تاثیری در کاهش هزینه‌های آموزشی اعم از شهریه، سرویس ایاب و ذهاب نداشته و این امر موجب نارضایتی خانواده‌ها شده است.

این مقام قضائی استان افزود: با توجه به اینکه حقوق خانواده‌ها و دانش‌آموزان بابت اخذ وجوه اضافی نقض شده و در راستای دستور ریاست قوه قضاییه و دادستان کل کشور و صیانت از حقوق عامه؛ به اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین ابلاغ گردید؛ تا اقدامات لازم از سوی مدیران مدارس ضمن محاسبه هزینه‌های اخذ شده بابت تعطیلات، در صورت وصول هزینه‌های یاد شده به واریزکننده عودت داده شود و یا برای سال تحصیلی جدید محاسبه شود.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان خاطرنشان کرد: اجرای این دستور باید با دقت صورت گیرد و متخلفین از این دستور از باب ترک فعل و استنکاف از دستور قضایی تحت تعقیب کیفری قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان