۰۹/رجب/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۱۱/۱۱ سه شنبه

صبح قزوین کلاهبرداری ۱۴۵میلیارد تومانی شرکت «تاج خودرو» در قزوین
کد خبر: ۳۶۱۳۱۵ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۱/۴ ساعت: ۱۰:۴ ↗ لینک کوتاه

دادستان قزوین تشریح کرد:

کلاهبرداری ۱۴۵میلیارد تومانی شرکت «تاج خودرو» در قزوین

دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین گفت: پرونده شرکت تاج خودرو ۶۵۰شاکی دارد و مبلغ کلاهبرداری آن بالغ بر ۱۴۵میلیارد تومان است.

کلاهبرداری ۱۴۵میلیارد تومانی شرکت «تاج خودرو» در قزوین
به گزارش خبرنگار اقتصادی صبح قزوین؛ شرکت خصوصی فروش خودرو «تاج خودرو» یک سال پیش با شعار «ما در تاج خودرو کاسپین سمت مردم ایستاده‌ایم» در استان قزوین افتتاح شد.

این شرکت با ادعای توسعه صنعت خودرو در کشور روی کار آمد و در این یک سال توانست مشتریان زیادی را جذب و در تهران هم دفتر تاسیس کند.

اما امروز این شرکت به یکی از پرونده‌های بزرگ کلاهبرداری در قزوین تبدیل شده که بیش‌از 600 شاکی دارد و مدیرعامل آن در زندان به سر می‌برد.

این روزها شاهد هستیم که مالباختگان شرکت تاج خودرو برای احقاق حق خود مقابل استانداری قزوین و دادگستری استان تجمع می‌کنند.

بیش‌از 600شاکی در پرونده تاج خودرو 

حسن رجبی، دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ اظهار کرد: پرونده شرکت تاج خودرو 650شاکی دارد و مبلغ کلاهبرداری آن بالغ بر 145میلیارد تومان است.

این مقام قضایی استان با بیان اینکه مالک شرکت در بازداشت به سر می‌برد، گفت: برای تعیین تکلیف مطالبات، کارشناس رسمی دادگستری برای ارزیابی اموال متشاکی مشخص شده است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین با اشاره به اینک پروند باید در دادگاه منتج به رای شود، گفت: در دادگاه نیز اموال باقی مانده و هر میزان دارایی که موجود باشد، براساس نسبت سرمایه گذاری افراد بین شاکیان تقسیم می‌شود.

رجبی درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده عنوان کرد: در حال حاضر پرونده در شعبه بازپرسی در دادسرا قرار دارد و هنوز به مرحله صدور کیفر خواست نرسیده است.


سوداگری در بازار خودرو پایانی دارد؟


به گزارش صبح قزوین؛ باید دید سرانجام این شرکت پرماجرا به کجا ختم خواهد شد و آیا مالباختگان که با هزار امید و آرزو سرمایه خود را به تاج خودرو سپرده بودند، به حق خود خواهند رسید یا خیر.

نکته قابل توجه در این زمینه، بازار افسارگسیخته خودرو است که سبب شده تا سوداگران در آن جولان دهند و در ظاهر عدم نظارت جدی بر قیمت‌‌گذاری و فعالیت خودسرانه شرکت‌های خصوصی سبب افزایش نابه‌سامانی در این بازار است.

بدون شک بازار خودرو به یک برنامه جدی و کارشناسی شده نیاز دارد تا به این سوداگری‌ها که حتی گاه منجر به پایمال شدن یک عمر سرمایه مردم شده، خاتمه دهد.

انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها

مهرزاد حیدری / ۰۴ بهم ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۵

سلام من یکی از مال باختگان هستم قیمت خودرو رو به افزایش بود ومن توان خرید خودرو صفر را نداشتم وبرایی همین تلوزیون این تاج خودرو را به عنوان کارفرمایی نمونه و خانواده این را طبلیق کرد وبعد از ۷ماه فعالیت وبا مجوزی که داشت من پول خودم را که با کارگری جمع کرده بودم در اختیار شرکت گزاشتم نمیدانستم که باند کلاهبرداری را دارند چون ورودی شهرهایی قزوین وصدا سیما این شرکت را طبلیق کرده بودند
اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان