۰۶/شوّال/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۱/۲۷ دوشنبه

صبح قزوین یارانه نقدی کدام یارانه بگیران از دی ماه قطع می شود؟
کد خبر: ۳۶۰۹۳۳ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ ساعت: ۱۱:۱۴ ↗ لینک کوتاه

یارانه نقدی کدام یارانه بگیران از دی ماه قطع می شود؟

حمیدرضا جیهانی با تأکید بر اینکه باید یارانه خریداران ارز قطع شود، گفت: بانک مرکزی باید جلوی رانت را بگیرد و ارز سهمیه‌ای را متوقف کند.

یارانه نقدی کدام یارانه بگیران از دی ماه قطع می شود؟
 
به گزارش سرویس اقتصادی صبح قزوین، یارانه نقدی خریداران ارز قطع شود. حمیدرضا جیهانی، کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه ضمن انتقاد از فروش ارز سهمیه‌ای توسط بانک مرکزی، اظهار داشت: ادامه این اقدام باعث ایجاد رانت برای گروهی از مردم می‌شود که باید جلوی آن را گرفت. در حقیقت، عمده این رانت به جیب عده معدودی می‌رود که با اجاره کارت ملی مردم اقدام به خرید این ارزهای دولتی می‌کنند.

وی مابه‌التفاوت قیمت ارز سهمیه‌ای و آزاد را موجب افزایش تقاضا برای خرید ارز دانست و گفت: باید یارانه خریداران ارز قطع شود. ضمن اینکه همزمان نیز در مجلس قانون مالیات برعایدی سرمایه تصویب شود.

او به مردم توصیه کرد که به جای خرید سکه و ارز سراغ خرید اورحمیدرضا جیهانی ضمن انتقاد از فروش ارز سهمیه‌ای توسط بانک مرکزی، اظهار داشت: ادامه این اقدام باعث ایجاد رانت برای گروهی از مردم می‌شود که باید جلوی آن را گرفت. 

جیهانی با تأکید بر اینکه باید یارانه خریداران ارز قطع شود، گفت: بانک مرکزی باید جلوی رانت را بگیرد و ارز سهمیه‌ای را متوقف کند.اق کاغذی سکه بورسی و ارزی بروند که معاف از مالیات هستند و ریسک نگهداری و سرقت و دیگر موارد را هم ندارند.

انتهای پیام/1404

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان