۰۹/رجب/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۱۱/۱۱ سه شنبه

صبح قزوین قدرت برتر کشورها در گرو توجه به بخش کشاورزی است
کد خبر: ۳۶۰۵۶۲ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۹/۱۵ ساعت: ۱۵:۸ ↗ لینک کوتاه

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین:

قدرت برتر کشورها در گرو توجه به بخش کشاورزی است

علی قاسم‌زاده گفت: امروز قدرت برتر کشورها در مبارزه با تحریم‌ها و بسیاری از مشکلاتی که از سوی کشورهای غربی بروز می‌کند در گرو توجه حوزه کشاورزی است.

قدرت برتر کشورها در گرو توجه به بخش کشاورزی است
به گزارش خبرنگار علم و فناوری صبح قزوین؛ علی قاسم‌زاده ظهر امروز در همایش ملی شرکت‌های دانش بنیان کشاورزی که با حضور جمعی از فعالان این حوزه در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین اظهار کرد: امروز بحران امنیت غذایی از بحران‌های اساسی بوده که بشر با آن روبه‌روست؛ در دورانی به سر می‌بریم که بحران‌های زیست محیطی و آب و هوا موجب شده  مردم در حوزه تأمین نیازهای غذایی دچار مشکلاتی شوند.

وی افزود: برخی آمارها حاکی از آن است که تنها 5 درصد از جمعیت دنیا به آب و غذای سالم دسترسی دارند و این شرایط برای بشر امروز که مدعی پیشرفت و رسیدن به قله‌های تمدنی بوده، بسیار سخت است.

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین بیان کرد: تنوع اقلیمی و قابلیت‌های بالای کشاورزی مناسبی در کشور وجود دارد و این شرایط فرصت را برای ما فراهم می‌سازد تا به کمک شرکت‌‎های دانش بنیان و تزریق دانش پژوهشی و دانش بنیان، مشکلات حوزه زیست محیطی، آب و هوا و تأمین امنیت غذایی را حل کنیم.

قاسم‌زاده تصریح کرد: امروز قدرت برتر کشورها در مبارزه با تحریم‌ها و بسیاری از مشکلاتی که از سوی کشورهای غربی بروز می‌کند در گرو توجه حوزه کشاورزی است؛ بافت اصلی کشور نشان می‌دهد ایرانیان همواره در این عرصه موفق بودند و حیات آنها مربوط به توجه به بخش کشاورزی بوده است و به اهمیت کشاوری بیش از گذشته پی می‌بریم.

وی ابراز کرد: برگزاری چنین همایش‌هایی به گفتمان سازی در زمینه اهمیت کشاورزی و محیط زیست در بین دست اندرکاران، تصمیم‌سازان و جامعه کمک می‌کند؛ این نشست‌ها زمینه هم‌افزایی جامعه علمی و دانشگاهی کشور را در راستای تقویت کشاورزی و دانش بنیان کردن  آن و انتقال گفتمان سازی کشاورزی دانش بنیان از محیط دانشگاه به جامعه را فراهم می‌سازد.

انتهای پیام/4006

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان