۰۹/رجب/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۱۱/۱۱ سه شنبه

صبح قزوین ضدانقلاب با تهدید و ارعاب به دنبال «اعتصاب اجباری» هستند
کد خبر: ۳۶۰۵۵۹ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۹/۱۵ ساعت: ۱۴:۲۰ ↗ لینک کوتاه

مخلان کسب و کار در دام قانون؛

ضدانقلاب با تهدید و ارعاب به دنبال «اعتصاب اجباری» هستند

متاسفانه برخی طلافروشان در استان قزوین همزمان با برخی نقاط کشور با دشمن همصدا شده و مغازه‌های خود را تعطیل کردند که طبق اعلام رئیس قوه قضائیه کسانی که با این جریان همراه شوند بدون شک تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت.

ضدانقلاب با تهدید و ارعاب به دنبال «اعتصاب اجباری» هستند
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ رسانه‎‌های ضدانقلاب‌ برای ضربه زدن به اقتصاد کشور در روزهای اخیر فراخوان سراسری برای پیوستن کسبه و اصناف به اعتصابات صادر کردند.

با این وجود بازاریان و اصناف در استان‌های کشور بدون توجه به جریان‌های معاند همانند روال همیشگی به کسب و کار خود پرداختند و در زمین بازی دشمن قرار نگرفتند.

خبرنگار صبح قزوین با حضور در بازار قزوین و مراکز خرید این شهر از فعالیت عادی کسبه و باز بودن اکثر صنوف خبر می‌دهد.

متاسفانه برخی طلافروشان در استان قزوین همزمان با برخی نقاط کشور با دشمن همصدا شده و مغازه‌های خود را تعطیل کردند که طبق اعلام رئیس قوه قضائیه کسانی که با این جریان همراه شوند بدون شک تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت.

درواقع این همصدایی با دشمن به نوعی اخلال در نظام اقتصادی کشور محسوب و در قانون جرم انگاری شده است.

در این میان عده‌ای هم از کسبه علی رغم اینکه تمایلی به تعطیلی ندارند اما با تحت فشار قرار گرفتن از سوی عده‌ای و با اجبار، ناچار به بستن مغازه‌ها خود می‌شوند.

یکی از اهالی کسبه طلافروشان در گفتگو با خبرنگار صبح قزوین گفت: ما به هیچ وجه قصد تعطیلی مغازه‌هایمان را نداریم ولی مدام تحت فشار و تهدید هستیم.

این طلافروش گفت: از دستگاه‌های امنیتی و انتظامی درخواست داریم با مخلان بازار برخورد کرده تا ما هم با خیال راحت به کسب و کار خود بپردازیم.

مخلان فضای کسب و کار تحت تعقیب قضایی قرار می‌گیرند

به نقل سایت میزان؛ رئیس قوه قضائیه از دستگاه‌های نظامی، امنیتی، انتظامی و دادستان‌های سراسر کشور خواست کسانی که اصناف مختلف، کسبه، بازاریان، رانندگان و سایر مشاغل را تهدید می‌کنند که باید کسب و کار خود را تعطیل کنند، شناسایی، دستگیر و تحت تعقیب قضایی قرار دهند.

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای، روز گذشته طی سخنانی در نشست شورای عالی قوه قضائیه اظهار کرد: مسئولان قضایی و انتظامی و امنیتی باید در نهایت جدیت با عناصری که درصدد اقدامات ایذایی ضدمردمی هستند برخورد کنند. 

قاضی‌القضات تأکید کرد: کسانی که در دل و ذهن کسبه و بازاریان رعب و وحشت ایجاد کرده و آن‌ها را تهدید می‌کنند که اگر مغازه‌شان را نبندند، آن را به آتش می‌کشند یا کسانی که کامیون‌داران و رانندگان زحمتکش را تهدید می‌کنند که اگر بار‌ها را به مقصد برسانند به ماشین‌های‌شان آسیب وارد می‌آورند؛ این‌ها موارد و مصادیق ایذا و آزار رساندن به مردم است؛ لذا مسئولان قضایی و انتظامی و امنیتی به این قبیل موارد ساده ننگرند و با سرعت و قاطعیت به شناسایی و دستگیری و محاکمه این عناصر ایذای مردم بپردازند.  

رئیس عدلیه در همین راستا به دادستان‌های سراسر کشور نیز دستور داد تا شناسایی و دستگیری عناصر تهدیدکننده مردم، شهروندان، کسبه و کامیون‌داران را از دستگاه‌های انتظامی و امنیتی مطالبه کنند و با این نگرش که این نوع تهدید کردن یک تهدید ساده نیست، به تعقیب و محاکمه و مجازات این عناصر تهدیدکننده مبادرت ورزند.

انتهای پیام/ 1300
 
 
 

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان