۰۹/رجب/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۱۱/۱۱ سه شنبه

صبح قزوین طرح رتبه بندی معلمان تا پایان آذر تعیین تکلیف می‌شود
کد خبر: ۳۶۰۵۴۱ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۹/۱۵ ساعت: ۹:۴۲ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش:

طرح رتبه بندی معلمان تا پایان آذر تعیین تکلیف می‌شود

مصطفی بابایی سارویی گفت: طی ماه‌ گذشته در آغاز خدمت به معلمان، رتبه یک برای ۸۰ درصد از معلمان صادر شده و ۲۰ درصد باقیمانده نیز تا پایان آذر ماه صورت خواهد گرفت و معوقات ۸ ماهه معلمان نیز پرداخت می‌شود.

طرح رتبه بندی معلمان تا پایان آذر تعیین تکلیف می‌شود
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ مصطفی بابایی سارویی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه قزوین اظهار کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان سند بالادستی و ملی در سال ۱۳۹۰ به تصویب شورای انقلاب فرهنگی رسید و تا قبل از دولت سیزدهم بخش‌هایی از آن اجرا شد.

وی افزود: در دولت سیزدهم قرارگاه اجرایی سند تحول و تربیت تمام ساحتی در مدارس در حال پیگیری است و برنامه‌ریزی شده که طی این چهار سال به بخش عمده‌ای از این اهداف برسیم.

مدیرکل روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: به دنبال تحقق دوره تربیتی رهیاران تحول برای ۱۵۰۰ معلم جوان از اقصی نقاط کشور در مشهد مقدس دوره‌های آموزشی برگزار شد و امیدواریم شاهد تحقق مفاد این سند در مدارس مناطق مختلف کشور باشیم.

بابایی در خصوص طرح نظام رتبه‌بندی معلمان ادامه داد: طرح رتبه‌بندی معلمان در راستای ارتقای نظام تعلیم و تربیت و شأن معلمان و بهبود وضعیت معیشت معلمان از سال ۱۳۹۰ در دستور کار قرار گرفت که متأسفانه ۱۱ سال مغفول بود، اما خوشبختانه با پیگیری و حمایت دولت سیزدهم؛ این موضوع در 11 ماه اخیر به نقاط خوبی رسیده است.

مدیرکل روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: خوشبختانه قوانین خوبی در مجلس شورای اسلامی تصویب و به تایید شورای نگهبان رسیده و از نظر آیین نامه و شیوه‌نامه به نقطه خوبی دست یافتیم.

بابایی تصریح کرد: طی ماه‌ گذشته در آغاز خدمت به معلمان، رتبه یک برای ۸۰ درصد از معلمان صادر شده و ۲۰ درصد باقیمانده نیز تا پایان آذر ماه صورت خواهد گرفت و معوقات ۸ ماهه معلمان نیز پرداخت می‌شود.

رشد 40 درصدی ایجاد فضای ورزشی در مدارس در سراسر کشور

وی با اشاره به رشد 40 درصدی ایجاد فضای ورزشی در مدارس تأکید کرد: طی یک سال اخیر تلاش کردیم اقدامات قابل توجهی در زمینه جذاب سازی مدارس انجام دهیم به طوری که در یک سال گذشته ۲ هزار و ۱۰۰ فضای ورزشی درون مدرسه‌ای جدید به مدارس اضافه شد و در حوزه پرورشی هم پویش‌های جدی از جمله تئاتر، سرود و بازی‌های مدرسه‌ای در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ابراز کرد: سهم کشور در تجهیز هنرستان‌ها ۲هزار میلیارد تومان بود که طی مدت اخیر این میزان محقق شده و تلاش داریم که در راستای گسترش مهارت‌آموزی مجهز کردن هنرستان‌ها همچنان در دستور کار قرار گیرد.

بابایی اذعان کرد: در راستای مهارت آموزی در بهمن ماه سال گذشته حدود 60 هزار دانش‌آموز آموزش‌های خبرنگاری دریافت کردند و همین دانش‌آموزان می‌توانند در آینده نیروهای خوبی برای خبرگذاری‌ها، روزنامه‌ها و صدا و سیما باشند.

وی با اشاره به وجود 120 هزار مدرسه در کشور خاطرنشان کرد: خیران مدرسه ساز سال گذشته ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در کشور از پروژه مدرسه سازی حمایت کردند و امسال نیز بیش از ۸ هزار میلیارد تومان به این امر اختصاص دادند.

مدیرکل روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه طی 7 ماهه گذشته ۹ هزار کلاس درس و ۱۶۰۰ مدرسه و فضای آموزشی هم نوسازی شده است، گفت: تعهد کردیم تا پایان دولت تمامی مدارس کانکسی و سنگی در مناطق صعب العبورجمع آوری ‌شوند.

بابایی در پایان گفت: امروز گرایش به رشته‌های علوم پایه کم شده اما باتوجه به اهمیت این رشته تلاش می‌کنیم این روند را با توجه به اهمیت این رشته و فضای کاری جامعه تغییر دهیم گرچه بخش بسیاری از تغییر ذائقه به فضای حاکم در جامعه و فضای رسانه باز می‌گردد.

انتهای پیام/1003

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان