۰۹/رجب/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۱۱/۱۱ سه شنبه

صبح قزوین آماده‌باش ۱۶ پایگاه امداد و نجات در سطح استان
کد خبر: ۳۶۰۵۳۵ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۹/۱۴ ساعت: ۱۱:۵۸ ↗ لینک کوتاه

سرپرست جمعیت هلال احمر استان قزوین خبر داد

آماده‌باش ۱۶ پایگاه امداد و نجات در سطح استان

حسین خوئینی گفت: طی این چند روز با توجه به وضعیت جوی هوا، ۱۶ پایگاه در سراسر استان با ظرفیت هر پایگاه ۵ نیرو مستقر، یک آمبولانس و تعداد ۷ خودروی ست نجات فعال هستند.

آماده‌باش ۱۶ پایگاه امداد و نجات در سطح استان
حسین خوئینی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به شرایط نامساعد جوی در استان اظهار کرد: همه ساله رزمایش طرح زمستانه سازمان‌های امدادی و ترافیکی استان قزوین از 25 آذرماه با مشارکت و همکاری دستگاه‌های امدادی نظیر هلال احمر، راهداری، اورژانس و پلیس راه در سراسر کشور اجرا می‌شود اما سازمان جمعیت هلال احمر همواره در حالت آماده باش قرار دارد.

وی افزود: اکنون 15 پایگاه ثابت و یک پایگاه کوهستان در سطح راه‌های استان فعال هستند و 4 پایگاه موقت نیز به آن اضافه خواهد شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان قزوین بیان کرد: در حال حاضر علاوه بر تیم امداد هوایی که با هماهنگی مرکز کنترل عملیات به ارائه خدمات می‌پردازد، تیم واکنش سریع و آنست برادران و خواهران اکنون در سطح استان فعال هستند.

خوئینی ادامه داد: در این فصل 175 امدادگر و نجات‌گر به طور روزانه فعالیت می‌کنند و به طور کلی 220 دستگاه آمبولانس و 15 دستگاه ست نجات در حالت آماده‌باش قرار دارند.

وی عنوان کرد: در تمام پایگاه‌ها با توجه به پیش‌بینی حوادث غیرمترقبه؛ امکانات زیستی در جهت اسکان، تغذیه، لوازم و امکانات موقت برای در راه‌ماندگان تهیه شده تا در مواقع ضرورت بین مردم توزیع شود.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان قزوین اذعان کرد: طی این چند روز با توجه به وضعیت جوی هوا، 16 پایگاه در سراسر استان با ظرفیت هر پایگاه 5 نیرو مستقر، هر پایگاه یک آمبولانس و تعداد هفت خودروی ست نجات در سطح استان فعال هستند.

خوئینی افزود: همچنین تیم‌های واکنش سریع و آنست برادران و خواهران نیز در پایگاه مرکزی در حالت آماده‌باش قرار دارند تا در صورت حوادث احتمالی مانند بوران و برف در مسیرهای مختلف به مکان‌های اعلام شده اعزام شوند.

وی در پایان گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای آغاز طرح رزمایش زمستانه انجام شده و تمامی شعب این جمعیت نیز با آمادگی کامل برای اسکان اضطراری، کمک به در راه ماندگان در محورهای مواصلاتی مستقر شدند و سامانه 112 به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به هموطنان خواهد بود.

انتهای پیام/1003

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان