۰۹/رجب/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۱۱/۱۱ سه شنبه

صبح قزوین منابع مالی بانک‌ها و نبود زیرساخت‌های مناسب مشکل اصلی واحد‌های تولیدی است
کد خبر: ۳۶۰۴۲۲ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۹/۷ ساعت: ۱۰:۲ ↗ لینک کوتاه

گزارش صبح قزوین از ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان؛

منابع مالی بانک‌ها و نبود زیرساخت‌های مناسب مشکل اصلی واحد‌های تولیدی است

در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید موضوعات مختلفی از جمله اختصاص منابع مالی بانک‌ها و نبود زیرساخت‌های مناسب در واحدهای تولیدی مطرح و مصوباتی در این خصوص اتخاذ شد.

منابع مالی بانک‌ها و نبود زیرساخت‌های مناسب مشکل اصلی واحد‌های تولیدی است
به گزارش خبرنگار اقتصادی صبح قزوین؛ جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با دستور بررسی هشت واحد تولیدی با حضور جمعی از مسئولان و فعالان بخش تولیدی در سالن جلسات شهید سلیمانی استانداری قزوین برگزار شد.

امیر خلیلیان در این جلسه اظهار کرد: دیوان محاسبات تا حد توان از ظرفیت خود استفاده می‌کند و اگر اراده‌ای در تولیدکنندگان ببیند در راستای حمایت از آنها اقدام خواهد کرد.

مدیرکل دیوان محاسبات استان قزوین درباره مشکلات یک واحد تولیدی و پایان مدت زمان تخصیص زمین برای ساخت و ساز آن بیان کرد: پرونده این شرکت برای ارسال به دادسرا آماده است، ما با شرکت مربوطه کاری نداریم و شرکت شهرک‌های صنعتی باید پاسخگو باشد.

وی عنوان کرد: هرجا حمایت از تولید باشد در خط مقدم بوده و با تمام توان در خدمت صنعتگران استان خواهیم بود.

عزیزالله افضلی در این نشست اظهار کرد: در کارگروه اصلی ستاد تسهیل و رفع موانع، هشت دستور جلسه مورد بررسی قرارگرفته که از این تعداد دو مورد با توجه به غیرمرتبط بودن با کارگروه ستاد تسهیل به کارگروه تخصصی مربوطه ارجاع داده و برای 6 مورد مصوباتی در نظر گرفته می‌شود.

وی افزود: عمده مشکلات واحدهای تولیدی مربوط به منابع بانکی و واحدهای صنعتی در استمحال منابع مالی که دریافت کرده بودند، است که مصوبات مناسبی از سوی استاندار اتخاذ شده است.

رئیس سازمان صمت استان قزوین بیان کرد: موضوعات مربوط به خلعیت زمین‌هایی که توسط شرکت شهرک‌ها به واحدهای صنعتی واگذار شده اما آن واحدها نتوانستند در زمان مقرر اقدامات لازم را انجام دهند، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

افضلی یادآور شد: باتوجه به بازدیدهای صورت گرفته در گذشته توسط کارگروه‌ها، این نتیجه حاصل شده که بخشی از عدم ایفای تعهدات قهری و خارج از ید صنعتی بوده است و براین اساس مقرر شد تا پایان سال‌جاری برای به بهره‌برداری رساندن واحدهای طرح توسعه با رعایت تمام موازین و پایش ماه به ماه توسط دستگاه‌ها مهلت داده شود.

وی ابراز کرد: مشکلاتی را نیز در حوزه زیرساخت‌های برخی شرکت‌ها از جمله زیرساخت برق داشتیم که با دستور استاندار قرار شد رفع شود.

در این نشست مشکلات واحدهای تولیدی استان از جمله مشکلات واحد معدن خاک صنعتی اسفستان مورد بررسی قرار گرفت؛ این واحد صنعتی در جاده قدیم قزوین_ رشت واقع شده و محصولات آن خاک صنعتی بوده که زمینه اشتغال ۱۰ نفر را فراهم کرده است.

همچنین مشکلات واحد صنعتی بیداویر و صنایع مفتولی زنجان که در روستای سیف‌آباد تاکستان واقع شده مورد بررسی قرار گرفت؛ محصولات این شرکت انواع مفتول بوده که زمینه اشتغال 660 نفر را فراهم کرده است.

بررسی مشکلات شرکت پارس ترک سیلو از موضوعات دیگری بود که در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مطرح شد؛ این شرکت که در جاده قدیم آبیک به قزوین واقع شده است انواع تجهیزات سیلو را تولید می‌کند و زمینه اشتغال 90 نفر را فراهم کرده است.

در ادامه این جلسه مشکلات کارخانه لوله و اتصالات چدنی واقع در شهر صنعتی البرز بررسی شد؛ این شرکت شمش فولاد تولید می‌کند وزمینه اشتغال 180 نفر را فراهم کرده است.

 تخفیف در مبلغ صدور پایان کار ساخت و ساز یک واحد کشتارگاه تاکستان توسط سازمان همیاری شهرداری‌ها و بخشداری تاکستان، تعیین تکلیف قطعه شماره ۴۰۲ شهرک صنعتی کاسپین در اختیار شرکت ویتانا، درخواست تمدید قرارداد ساخت یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی آراسنج بررسی شد.

همچنین تعلیق چک‌های برگشتی یک واحد تولیدی، مشکل آلودگی زیست محیطی یک شرکت در شهر صنعتی البرز، درخواست انشعاب برق یک واحد معدنی و مشکلات زیست محیطی طرح توسعه یک واحد در زمینه تولید سیلوی فولادی در آبیک و درخواست معافیت مابه‌التفاوت نرخ ارز یک شرکت تاکستان از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 
انتهای پیام/4006

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان