۰۶/شوّال/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۱/۲۷ دوشنبه

صبح قزوین پلیس ساختمان در شهرداری‌های قزوین تعطیل است
کد خبر: ۳۶۰۳۷۲ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۹/۲ ساعت: ۱۰:۵۴ ↗ لینک کوتاه

بازرس‌کل قضایی استان قزوین:

پلیس ساختمان در شهرداری‌های قزوین تعطیل است

سعید اقبالی با انتقاد از عملکرد شهرداری‌های استان قزوین گفت: شهرداری‌های قزوین باید نظارت جدی‌تری بر تخلفات ساختمانی داشته باشند و از بروز بسیاری تخلفات در این حوزه پیشگیری کنند.

پلیس ساختمان در شهرداری‌های قزوین تعطیل است
به گزارش صبح قزوین؛ سعید اقبالی، بازرس‌کل قضایی استان قزوین شهرداری‌های قزوین باید نظارت جدی‌تری بر تخلفات ساختمانی داشته باشند و از بروز بسیاری تخلفات در این حوزه پیشگیری کنند.

وی اضافه کرد: شهرداری‌ها همچنین وظیفه نظارتی دارند که باید با استفاده از پلیس ساختمان و عوامل دیگر از بروز تخلفات ساختمانی در ابتدای کار پیشگیری کنند ولی متاسفانه این کار را انجام نمی‌دهند.

اقبالی با اشاره به اینکه براثر ضعف اینگونه نظارت‌ها، برخی ساختمان‌ها با تخلفات عدیده ساخته می‌شوند، گفت: در مرحله بعد از تخلف، اعضای کمیسیون ماده ۱۰۰ ناچار به صدور حکم تخریب (در اکثر موارد بخشی از ساختمان) هستند، ولی شهرداری‌ها اعلام می‌کنند امکان اجرای رای تخریب بخشی از ساختمان وجود ندارد.

وی اضافه کرد: تخلفات ساختمانی اگر از ابتدا شناسایی و پلیس ساختمان نیز فعال باشد، اجازه تکمیل شدن ساختمان دارای تخلف را نمی‌دهد و در نتیجه مشکلات متعدد برای مالک، مردم و خود شهرداری‌ها در اجرای احکام به وجود نمی‌آید.

این مسئول نظارتی استان قزوین تاکید کرد: تمامی شهرداری‌های استان باید به این وظیفه مهم نظارتی خود عمل کنند چون سازمان بازرسی استان، این موضوع را به طور جدی رصد خواهد کرد.

وی در پایان افزود: مدیران شهرداری‌های استان در صورتی‌که به این وظیفه خود عمل نکنند مرتکب ترک فعل شده و باید پاسخگو باشند و با متخلفان نیز برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان